Opinie o Yamaha B1

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Pianino akustyczne gwarantuje klarowne brzmienie, a wszystko dzięki wykorzystaniu do produkcji najlepszej jakości materiałów konstrukcyjnych. Instrument ma drewniane wsporniki i odlewaną ramę. Młoteczki działają płynnie, co przekłada się na lepszą akcję i mechanikę gry. Pianino jest pomalowane na wysoki połysk, dlatego elegancko się prezentuje. Jego powierzchnia jest dobrze zabezpieczona i odporna na zarysowania.

 

Najważniejsze wady:

Instrument waży ponad 170 kg, więc jego swobodne przenoszenie jest niemożliwe. Zmienianie miejsca położenia sprzętu muzycznego jest męczące. Użytkownicy wskazują też, że strojenie pianina jest trudne i często konieczne jest korzystanie z usług profesjonalnego stroiciela.

 

Werdykt: 9.7/10

Muzycy przeprowadzający test Yamaha B1 zgodnie twierdzą, że instrument zapewnia wysoką jakość dźwięku. To z kolei daje pewność, że sprzęt spełni oczekiwania także bardziej wymagających osób. Choć cena Yamaha B1 dla niektórych kupujących wydaje się wysoka, pianino jest chętnie wybierane przez konsumentów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Konstrukcja

Prezentowany model to pianino z serii B projektowane w Japonii, a produkowane w Indonezji. Instrument jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, aby zapewnić muzykowi możliwie najdłuższy czas użytkowania. Ułożony na podłodze sprzęt stoi stabilnie, więc muzyk może skupić się tylko na doskonaleniu swoich umiejętności. Dokładne wymiary modelu to: wysokość – 109 cm, szerokość – 148 cm i grubość – 54 cm. Jego waga wynosi 174 kg. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją producenta, co stanowi potwierdzenie solidności wykonania. 

Czyste brzmienie

Pianino akustyczne zapewnia ładne brzmienie, które zostanie docenione przez wymagających muzyków. Na jakość dźwięku duży wpływ ma sposób wykonania instrumentu. Do jego produkcji wykorzystano dobrej jakości komponenty. Użytkownicy dobrze oceniają drewniane wsporniki, a także wzmocnioną ramę. Akcja i mechanika klawiszy jest bardzo dobra. Klawiatura płynnie działa, więc można grać na niej szybkie utwory wymagającej najwyższej precyzji. 

 

Elegancki design

W trakcie wybierania idealnego instrumentu muzycy skupiają się przede wszystkim na jego parametrach i zastosowanych rozwiązaniach, które mają uprzyjemnić grę i dać większe możliwości rozwoju. Duże znaczenie ma jednak także wygląd, szczególnie w przypadku pianina akustycznego, czyli instrumentu znanego ze swojej elegancji. Sprzęt ma połyskujące wykończenie i czarny kolor. Pedały mają jasny odcień i ładnie kontrastują z ciemną obudową. Pianino jest sporej wielkości, jednak zostało tak wykonane, aby nie przytłaczać swoim rozmiarem. Instrument pozwoli nam nie tylko doskonalić swoje umiejętności muzyczne, ale też będzie stanowił prawdziwą ozdobę wnętrza. Opinie o Yamaha B1 wskazują, że na połyskującej powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Konieczne jest jednak dbanie o to, aby przecierać zewnętrzną część pianina tylko miękką szmatką.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ