Ranking 10 najlepszych trąbek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 08.09.24

 

Trąbka – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wszystkich trębaczy, zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych, zachęcamy do zapoznania się z umieszczonym poniżej rankingiem. To zestawienie najbardziej popularnych trąbek, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na jego szczycie plasuje się model Yamaha YTR 3335, polecany osobom rozpoczynającym naukę w szkole muzycznej. Ma on odwrotnie ułożony suwak strojeniowy, co ułatwia wydobywanie dźwięków. Poza tym trąbka jest wykonana z solidnego materiału, jakim jest mosiądz. Warto zwrócić uwagę także na instrument sygnałowy Velton VTR-6385L. Jest on nie tylko wytrzymały, ale i łatwy do utrzymania w czystości. Model został wykonany z mosiężnej, polakierowanej na złoty kolor blachy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Trąbka jest zbudowana w taki sposób, aby ułatwiać wydobywanie dźwięków osobom początkującym. Wpływa na to m.in. odwrotne ułożenie suwaka strojeniowego. Model wykonano z solidnego materiału i nie ma obaw, że szybko się zniszczy.

Wady

Za wadę instrumentu kupujący uznali brak futerału w zestawie. Aby zabrać trąbkę ze sobą na zajęcia do szkoły muzycznej, konieczne jest samodzielne dopasowanie i zakup pokrowca.

Podsumowanie

Model jest wyposażony w 123 mm czaszę wykonaną z żółtego mosiądzu, a także menzurę ML. Na uwagę zasługują ponadto monelowe, wytrzymałe tłoki. Trąbka nadaje się dla dorosłych, jak i dzieci, gra na niej nie jest bardzo trudna.

Drugi wybór

Zalety

Ponieważ jest to instrument sygnałowy, nie został wyposażony w tłoki. Z tego względu jego czyszczenie nie sprawia dużego problemu i nie trwa zbyt długo. Trąbka jest lekka, a do tego odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady

Model nie jest dobrą propozycją dla osób grających w zespole. Nadaje się on głównie dla harcerzy czy myśliwych, gdyż służy do wygrywania fanfar i sygnałów ostrzegawczych.

Podsumowanie

Trąbka została wykonana z mosiężnej blachy pokrytej złotym, połyskującym lakierem. Średnica roztrąbu wynosi 10 cm. Granie na instrumencie nie jest trudne, jego brzmienie jest czyste i donośne. Model wyróżnia się eleganckim wyglądem.

Rozważ też

Zalety

To zabawka dla dzieci, która może je zachęcić do rozwijania muzycznych zdolności. Wpływa ona pozytywnie na kreatywność i poczucie rytmu. Instrument jest kolorowy i tym samym atrakcyjny dla maluchów. Nie trzeba się obawiać, że trąbka szybko się zniszczy.

Wady

Część rodziców zauważyła, że początkowo obsługa jest trudna i maluchy nie do końca wiedzą, jak wydobywać dźwięki z instrumentu, co wzbudza w nich irytację.

Podsumowanie

Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jest on dostępny w dwóch kolorach do wyboru, czyli złotym i srebrnym. To wytrzymała i lekka trąbka, która zapewnia maluchom zabawę przez wiele godzin. Może to być ciekawy prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia czy urodzin.

 

 

10 najlepszych trąbek. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy ranking trąbek, w którym prezentujemy różnego rodzaju instrumenty. Znajdziesz w nim modele sygnałowe, do gry w orkiestrze czy zespole jazzowym, a nawet zabawki dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 

Złota trąbka

 

1. Yamaha YTR 3335 Trąbka BB

 

Złota trąbka Yamaha YTR 3335 jest odpowiednia dla osób początkujących. Wydobywanie dźwięków nie jest zbyt trudne, na co wpływa odwrotne ułożenie suwaka strojeniowego. Takie rozwiązanie gwarantuje swobodny przepływ powietrza i dobrej jakości brzmienie. To instrument w stroju Bb, ze 123 mm czaszą wykonaną z żółtego mosiądzu.

W komplecie znajdziemy ustnik TR-11B4, a także solidny futerał. Trąbka jest wytrzymała, a także lekka, dlatego często poleca się ją dzieciom zaczynającym naukę w szkole muzycznej. Ma ona menzurę ML, a to oznacza, że przekrój rurki jest równy 11,65 mm. Cechą wyróżniającą model jest podpórka głównego suwaka strojeniowego, która zapewnia bardziej stabilne brzmienie.

Dlaczego instrument marki Yamaha znalazł się w zestawieniu? Zebrał on wiele pozytywnych recenzji konsumentów. To godna uwagi złota trąbka, która jest trwała. Wykonano ją z materiału o odpowiedniej grubości, a dodatkowo wyposażono w monelowe, wytrzymałe tłoki i dolne nakrętki wentyli.

 

 

 

 

Trąbka sygnałowa

 

2. Velton Trąbka VTR-6385L Sygnałowa

 

Model Velton VTR-6385L jest wykonany z mosiężnej blachy i pokryty złotym, połyskującym lakierem. To trąbka sygnałowa, przeznaczona przede wszystkim do wygrywania fanfar. Jej długość wynosi 32 cm, a średnica roztrąbu jest równa 10 cm.

Instrument został wykonany z dbałością o każdy szczegół. To sprawia, że nie tylko elegancko się prezentuje, ale również jest solidny. Jeśli trąbka będzie regularnie czyszczona, z pewnością okaże się trwała. Może ona przydać się w wielu różnych sytuacjach, a grają na niej m.in. myśliwi i harcerze.

Zdaniem kupujących to dobra trąbka, wyróżniająca się czystym brzmieniem. Ponieważ nie ma ona wentyli, utrzymanie jej w czystości nie jest trudne. To wytrzymały i lekki instrument, dobrze zabezpieczony przed odpryskiwaniem lakieru.

 

 

 

 

Trąbka dla dzieci

 

3. Lean Toys Instrument Muzyczny Trąbka

 

Lean Toys to instrument muzyczny przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. To dobra i tania trąbka, która jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: złotej i srebrnej. Jej wymiary są równe: wysokość – 38 cm i szerokość – 10 cm. Zabawka ma kolorowe zawory i ustnik.

Instrument jest dobrym pomysłem na prezent dla pociechy, która interesuje się muzyką. Może on zachęcić dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole muzycznej i rozwijanie swojej pasji. Trąbka nie jest ciężka, więc maluch może bez trudu utrzymać ją w dłoniach i wydobywać dźwięki.

Rodzice przyznają, że zabawka jest solidna, a dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój ich pociech. To godna uwagi trąbka dla dzieci, która rozwija kreatywność, a także poczucie rytmu i słuch. Instrument zapewnia maluchom wielogodzinną zabawę.

 

 

 

 

Trąbka Yamaha

 

4. Trąbka Yamaha YTR-4335 GS II

 

Trąbka Yamaha YTR-4335 GS II jest posrebrzana, poleca się ją średniozaawansowanym muzykom. Została ona wyposażona w monelowe tłoki, które płynnie pracują, a także nowy roztrąb wykonany ze złotego mosiądzu. Prezentowany model jest sprzedawany razem z ustnikiem 11B4 oraz praktycznym futerałem.

Podczas produkcji trąbki zastosowano bezołowiową technikę lutowania. To instrument w stroju Bb z menzurą ML i dwuczęściową, 123 mm czarą. To, co go wyróżnia, to haczyk na kciuk znajdujący się przy pierwszym tłoczku. Wpływa to pozytywnie na komfort gry.

Trębacze uważają, że instrument Yamaha pięknie brzmi, a do tego elegancko się prezentuje, nawet po wielu miesiącach gry. Przypadł im do gustu również futerał w formie plecaka, pozwalający na bezpieczne podróżowanie z trąbką. Należy wspomnieć także o tym, że model jest wytrzymały, na co wpływa wykorzystanie suwaków strojeniowych wyprodukowanych w podobny sposób, jak te stosowane w instrumentach dla profesjonalistów.

 

 

 

 

Trąbka myśliwska

 

5. Róg Myśliwski BB Stagg WS-FS275S

 

Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie o trąbkach różnych producentów, uznaliśmy, że w zestawieniu nie może zabraknąć modelu marki Stagg. Wyróżniliśmy róg myśliwski WS-FS275S w stroju Bb, który został wykończony złotym lakierem. Rozmiar roztrąbu to 130 mm.

Materiałem wykonania instrumentu jest mosiądz, który częściowo został pokryty skajem. To przyjemny w dotyku materiał, który wygląda jak skóra naturalna. Opisywana trąbka myśliwska służy do dawania sygnałów na polowaniach, może być też wykorzystywana do wabienia byka jelenia lub łosia podczas rykowiska.

Konsumentom bardzo podoba się to, że w komplecie z instrumentem znajduje się nie tylko niezbędny do gry ustnik, ale i pokrowiec. Dzięki niemu można bezpiecznie przewozić trąbkę, nie narażając jej na uszkodzenia mechaniczne. Wiele osób twierdzi, że skaj, którym owinięto instrument, nie strzępi się i nie jest podatny na ścieranie. To sprawia, że model dobrze się prezentuje przez długi czas.

 

 

 

 

Trąbka dla początkujących

 

6. Roy Benson TR-101K Trąbka w Stroju BB

 

Trąbka Roy Benson TR-101K ma mosiężny roztrąb. Z tego samego materiału została wykonana rurka ustnika, a także zewnętrzne suwaki. Wentyle są zrobione ze stali szlachetnej, na trzecim znajduje się regulacja, a na pierwszym siodełko kciuka. Instrument został pokryty lakierem w antracytowym kolorze, w efekcie czego ciekawie się prezentuje.

Uważa się, że przedstawiony model to bardzo dobra trąbka dla początkujących muzyków. Jest ona solidna i ponadto zapewnia komfortową grę. Wydobywanie dźwięków z instrumentu nie sprawia dużego problemu, także mało doświadczonym trębaczom. Ma on menzurę ML i dwie klapki wodne.

Za co trąbka została doceniona przez konsumentów? Z opublikowanych przez nich recenzji wynika, że to solidny model, który można bez trudu wyczyścić. W zestawie jest przydatny, lekki futerał w formie plecaka, dlatego dojeżdżanie z instrumentem na zajęcia w szkole muzycznej nie jest kłopotliwe. Co ważne, podczas transportu trąbka nie jest narażona na zniszczenie.

 

 

 

 

Trąbka plastikowa

 

7. pTrumpet Red trąbka BB, Plastikowa

 

Instrument pTrumpet Bb Red ma czarno-czerwony kolor i efektownie wygląda. Ciekawe jest to, że nie wykonano go z mosiądzu, tylko solidnego tworzywa ABS. To sprawia, że trąbka jest lekka. Jednocześnie nie trzeba się obawiać, że szybko zniszczy się na skutek codziennych ćwiczeń, gdyż plastik wykazuje odporność na uszkodzenia.

W komplecie znajdziemy dwa ustniki (także zrobione z tworzywa, 3C oraz 5C) i czerwone nakładki na tłoki. Ta plastikowa trąbka ma menzurę ML i 124 mm roztrąb. Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy z łatwością wymienić wentyle. To model w stroju Bb, który przypadnie do gustu w szczególności początkującym trębaczom.

Ze względu na lekkość, produkt jest chętnie wybierany przez dzieci. Maluchy coraz częściej decydują się na grę na takim instrumencie jak trąbka, a jej dostępne rodzaje często utrudniają wybór właściwego modelu. Jednak wiele osób przyznaje, że zakup tego opisanego powyżej to bardzo dobra decyzja. Dzięki niemu opanowanie podstawowej techniki gry nie jest zbyt kłopotliwe.

 

 

 

 

Trąbka B

 

8. Trąbka Jupiter JTR-600 (L)

 

Jupiter JTR-600 (L) to trąbka w stroju B, wyróżniająca się świetnym brzmieniem. Korpus został wykonany z blachy o odpowiedniej grubości, w złoto-niklowanym kolorze. Tłoki są monelowe, pierwszy i trzeci możemy regulować. Razem z instrumentem otrzymujemy standardowy ustnik.

Trąbka wygląda elegancko, a gra na niej jest w pełni komfortowa. Możemy z nią bez przeszkód podróżować, gdyż do zestawu dołączono wygodny w przenoszeniu, wytrzymały futerał. Dodatkowym elementem kompletu jest specjalna oliwka, przydająca się podczas czyszczenia i konserwacji instrumentu.

Ze względu na to, że podczas produkcji trąbki wykorzystano znaczne ilości niklu, jest ona solidna i ładnie brzmi. Co więcej, większość kupujących uważa, że instrument nadaje się nie tylko dla początkujących muzyków, ale też tych z nieco większym doświadczeniem. Potwierdził to specjalny test trąbek.

 

 

 

 

Trąbka zabawka

 

9. Janod Trąbka Drewniana Confetti J07632

 

Zabawka Janod Confetti J07632 może się sprawdzić jako pierwszy instrument dla dziecka. Została ona wykonana z drewna i pomalowana na biało-czerwony kolor. Kiedy maluch dmuchnie w trąbkę, usłyszy głośny, ale przyjemny dźwięk przypominający piszczałkę. Wymiary modelu są równe: 4,5 cm x 4,5 cm x 18,5 cm.

Instrument jest odpowiedni dla pociech już od 2. roku życia. Zabawa sprawia dzieciom dużo radości, a w dodatku ma pozytywny wpływ na ich słuch, poczucie rytmu i kreatywność. Gra na zabawkowej trąbce uczy też maluchy cierpliwości i wytrwałości. Ważne jest to, że produkt spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa, czyli REACH, EN71-1, EN71-2 i EN71-3.

Zdaniem rodziców prezentowana trąbka zabawka jest oryginalnym pomysłem na prezent dla dziecka. Jest ona kolorowa i dopracowana pod kątem najmniejszych detali, dlatego zapewnia w pełni bezpieczną zabawę. Dźwięki wydawane przez instrument nie są drażniące, więc nie ma ryzyka, że maluch podczas zabawy będzie przeszkadzał pozostałym domownikom.

 

 

 

10. Yamaha YTR 4335 G II

 

Na początek przygody z grą na trąbce polecany jest model Yamaha YTR 4335 G II. Produkt jest także chętnie używany przez średniozaawansowanych muzyków i może się spodobać profesjonalistom.

Wentyle modelu są monelowe. Korpus trąbki jest wykonany z mosiądzu. Instrument jest lakierowany, dzięki czemu bardzo ładnie się błyszczy, a lakier chroni metal przed zniszczeniem. Czara produktu jest dwuczęściowa i ma średnicę 12,3 cm. Menzura trąbki to ML (medium large). Przy pierwszym tłoku znajduje się haczyk na kciuk. Podczas lutowania modelu nie wykorzystano ołowiu, dzięki czemu cechuje go lepsza tonalność i brzmienie. W komplecie znajdziesz futerał oraz ustnik.

Zastanawiasz się, jakie są opinie o trąbkach producenta Yamaha? Muzycy lubią jakość wykonania instrumentów marki, zauważyli też, że tłoki w modelu YTR 4335 G II bardzo płynnie działają. Instrumentaliści twierdzą także, że produkt wyróżnia dobre brzmienie.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką trąbkę kupić?

 

Jeżeli nie do końca wiesz, jaką trąbkę wybrać, zachęcamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem zakupowym. Umieściliśmy w nim kilka ważnych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, szukając instrumentu. Dzięki informacjom umieszczonym w tej części artykułu dokonanie wyboru może być znacznie łatwiejsze.

Rodzaje

Tradycyjna trąbka jest zbudowana z rury (zwykle metalowej) skręconej w pętlę. Z jednej strony jest ona zakończona ustnikiem mającym kielichowy lub stożkowy kształt, a z drugiej czarą. To rozszerzenie, które swoim wyglądem przypomina dzwon. Standardowo taki instrument jest wyposażony w trzy zawory odpowiadające za otwieranie lub zamykanie dróg powietrza, co wpływa na wysokość dźwięku. Jednak nie wszystkie trąbki są zbudowane w taki sposób, a przykładem jest model sygnałowy (często określany mianem sygnałówki), który jest używany m.in. przez myśliwych czy harcerzy. Nie ma on wentyli i służy do wydawania sygnałów ostrzegawczych oraz wygrywania fanfar. Należy wspomnieć również o instrumentach kieszonkowych, mających znacznie mniejszy rozmiar niż te tradycyjne. Dobrze nadają się one do codziennych ćwiczeń.

 

Strojenie

Biorąc pod uwagę strojenie, możemy wyróżnić cztery podstawowe typy trąbek. Do wyboru mamy modele w stroju B (Bb), C, D oraz Es. Najbardziej popularne są instrumenty zaliczane do pierwszej grupy, co wynika z ich ciekawego brzmienia, a także stosunkowo łatwego zadęcia (pozwalającego na wydobycie dźwięków). Trąbki w stroju C są wybierane nieco rzadziej, głównie przez pierwszych trębaczy grających w orkiestrach symfonicznych. Te w stroju D znajdują zastosowanie podczas gry niektórych oratoriów i kantat. Z kolei instrumenty w wysokim i niskim stroju Es są używane w orkiestrach dętych. Na tej podstawie można stwierdzić, że to, jaka jest najlepsza trąbka, w dużej mierze zależy od jej przeznaczenia.

Poza instrumentami w wymienionych strojach, na rynku możemy też znaleźć inne modele, a więc basowe (grają o oktawę niżej w porównaniu do tych w stroju B) oraz piccolo. Te drugie grają o oktawę wyżej.

 

Materiał wykonania

Materiałem, który jest najczęściej wykorzystywany do produkcji trąbek, jest mosiądz. To jeden z najbardziej popularnych stopów metali, który wykazuje odporność na korozję i można z niego bez trudu uformować skręconą w charakterystyczny sposób rurę. Mosiężne instrumenty pokrywa się dodatkowo lakierem, najczęściej w złotym lub srebrnym kolorze. Są też modele wykonane z plastiku. Mowa tu nie tylko o zabawkach dla małych dzieci, ale również instrumentach przeznaczonych dla maluchów zaczynających naukę w szkole muzycznej. Plastik jest lżejszy od mosiądzu, dlatego utrzymanie trąbki w dłoniach nie stanowi dla dzieci problemu.

 

Menzura

Każda trąbka jest wyposażona w menzurę, na podstawie której możemy się dowiedzieć, ile wynosi średnica rurki. Dostępnych jest jej kilka rozmiarów, m.in. M (11,42 mm), ML (11,68 mm) i L (11,75 mm). Według wielu trębaczy trudno znaleźć różnice pomiędzy poszczególnymi menzurami, choć w przypadku tych większych opór powietrza jest mniejszy, w efekcie czego konieczne jest branie częstszych lub głębszych oddechów.

Zawartość kompletu

Uważa się, że najlepsza trąbka ma w komplecie przede wszystkim ustnik. Jego samodzielny dobór może okazać się kłopotliwy, zwłaszcza dla muzyków bez doświadczenia. Jednak czasami w zestawie znajdziemy też inne elementy, takie jak futerał umożliwiający wygodne i bezpieczne podróżowanie z instrumentem. Część producentów dołącza też specjalną oliwkę do konserwacji trąbki czy akcesoria do jej czyszczenia.

 

Trąbki w dobrych cenach

Ile kosztują trąbki? Najmniej zapłacimy za zabawkowe instrumenty, a także plastikowe modele do nauki dla dzieci. Średnio kosztują one od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. To samo dotyczy sygnałówek. Na zakup mosiężnej trąbki trzeba wydać więcej, przeważnie kilka tysięcy złotych. Nie jest to mały wydatek, ale lepiej unikać zbyt tanich instrumentów, bo przeważnie nie okazują się trwałe.

 

 

FAQ

 

P1: Jak dmuchać w trąbkę?

Wielu osobom wydaje się, że gra na trąbce jest bardzo łatwa, gdyż wystarczy wydmuchiwać powietrze przez ustnik. Jednak aby wydobyć dźwięk z instrumentu, konieczne jest opanowanie prawidłowej techniki. Musimy kontrolować swój oddech, aby zagrać dłuższe partie utworu, bez potrzeby robienia przerw na ponowne nabranie powietrza w płuca. Za grę na trąbce odpowiadają nie tylko same usta, ale i język, mięśnie twarzy, a nawet zęby, gdyż to na nich opiera się ustnik. Podobnie jak w przypadku innych instrumentów dętych, dźwięki wydobywa się dzięki zadęciu. Wdechy powinny być głębokie, a przy wydmuchiwaniu powietrza do trąbki starajmy się nie zaciskać gardła.

P2: Jak wygląda trąbka?

Trąbka należy do grupy instrumentów dętych blaszanych. Jest ona wykonana z metalowej rury, zwiniętej na kształt prostokąta. Na jej końcu znajduje się czara głosowa. Przyglądając się instrumentowi, możemy zauważyć trzy wentyle. To elementy, za sprawą których możliwe jest wydobywanie pełnej skali dźwięków. Odpowiadają one za włączanie i wyłączanie dodatkowych rurek, które przedłużają słup powietrza. Trąbka w obecnym kształcie pojawiła się w 1813 roku. Wcześniej nie miała ona zaworów, w efekcie czego wydobywanie z niej dźwięków nie było tak proste. Tego typu instrumenty zwykle są pozłacane lub posrebrzane i efektownie się błyszczą.

 

P3: Jak czyścić trąbkę?

Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób gra się na trąbce, konieczne jest jej częste czyszczenie. Ma ona kontakt z wilgocią (m.in. śliną), dlatego musimy odpowiednio o nią zadbać. Pierwszym krokiem jest rozebranie instrumentu na części, a więc konieczne jest zdemontowanie wentyli, kapsli i krąglików, musimy też wyjąć sprężyny i plastikowe prowadnice. Wnętrze trąbki najlepiej wyczyścić specjalnymi wyciorami, to pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń. Potem możemy umyć instrument pod ciepłą, bieżącą wodą, a nawet sięgnąć po mydło lub inny, pieniący się środek (w sklepach muzycznych są specjalne preparaty do mycia trąbek, puzonów i innych instrumentów dętych). Wszystkie elementy powinniśmy dodatkowo przetrzeć z zewnątrz miękką, wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha.

 

P4: Jaką trąbkę kupić na początek?

Osoby dopiero rozpoczynające naukę gry na trąbce nie muszą od razu inwestować w instrument renomowanej marki. Doświadczeni muzycy często przed tym przestrzegają, gdyż nie możemy mieć pewności, że gra nam się spodoba i będziemy mieć na tyle dużo motywacji, aby rozwijać się w tym kierunku. Najważniejsze jest to, aby odpowiadało nam brzmienie trąbki. Przyjmuje się, że srebrne instrumenty wydają jaśniejsze, nieco delikatniejsze dźwięki, więc nadają się do muzyki orkiestrowej i solowej. Złote modele zapewniają głębsze, ciemniejsze brzmienie, dlatego dobrze sprawdzają się w zespołach jazzowych. Kupując trąbkę, nie powinniśmy kierować się tylko ceną, bo bardzo tanie instrumenty nie są trwałe, więc lakier szybko się ściera, a tłoki czasami nie są do końca sprawne.

P5: Ile kosztuje trąbka?

Trzeba przyznać, że trąbki nie należą do najtańszych instrumentów. Co prawda w ofercie niektórych marek znajdziemy modele kosztujące jedynie kilkaset złotych, ale przeważnie są to trąbki sygnałowe, wykorzystywane przede wszystkim do wygrywania fanfar i sygnałów podczas polowań. Równie tanie są zabawkowe modele dla dzieci. Jeżeli chcemy kupić instrument przeznaczony do gry w orkiestrze, musimy przygotować się na większy wydatek. Na zakup trąbki trzeba przeznaczyć minimum kilka tysięcy złotych, ale dużo zależy od producenta, solidności oraz ilości elementów dołączonych do zestawu. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Grzegorz

November 13, 2020 at 10:52 pm

Witam Wszystkich Czytelników.
Dziękuję za tak dobry ranking na temat trąbki .
Na pewno pomorze w ustaleniu zakupu dobrej trąbki dla siebie.
Również mam ochotę na zakup dobrej trąbki , uważam firmę “YAMAHA” za najwyższą jakość w produkcji instrumentów na światowym rynku , zaletą jakości jest odpowiednia cena.
Sam chciałbym okiełznać trąbkę dlatego na samym początku marka “ROY BENSON” będzie miała powodzenie.
” Nie umiejąc jeździć nie kupię “MERCEDESA” aby wjechać nim w drzewo.”
Trąbka “ROY BENSON” koloru antracytowego z złotym z innowacyjnych materiałów na samym początku jest doskonałą .

Odpowiadać
Marcin

December 4, 2020 at 9:08 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół Muza i sprzęt

Odpowiadać