Ranking 6 najlepszych odbiorników bluetooth audio w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Odbiorniki bluetooth audio – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz ranking odbiorników audio z Bluetooth. Zdecydowaliśmy się przygotować taki artykuł, ponieważ tego typu sprzęty cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Tworząc zestawienie przeanalizowaliśmy opinie Internautów na temat danych modeli, a także sprawdziliśmy funkcjonalność urządzeń i jakość ich wykonania. Najlepszym odbiornikiem audio z Bluetooth okazał się Pro-Ject Box E. Produkt ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, dlatego można go swobodnie przenosić i zabierać ze sobą, gdzie tylko chcemy. Opinie konsumentów wskazują, że konfiguracja sprzętu nie jest skomplikowana, dlatego każdy powinien sobie z nią poradzić. Na uwagę zasługuje prosty design modelu. Sprawia on, że produkt dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Zaletą jest także solidnie wykonana obudowa. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 2X RCA Jack APTX UGR177. Użyte do produkcji urządzenia materiały są trwałe, co gwarantuje, że sprzęt będzie nam służył przez długi czas. Zachęcamy także do przeczytania opisów pozostałych modeli. Wśród nich na pewno znajdziesz produkt, który Ci się spodoba.

6 najlepszych odbiorników bluetooth audio. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli uważasz, że słuchanie muzyki z głośników telefonu czy laptopa nie zapewnia wystarczająco dobrej jakości odsłuchu albo po prostu lubisz mocniejsze basy, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Idealnym pomysłem może okazać się odbiornik Bluetooth audio. Jest to sprzęt, który bardziej precyzyjnie odtworzy Twoje ulubione piosenki i prześle do telewizora czy głośników. Na rynku istnieje też wiele modeli do zastosowania z odtwarzaczem w samochodzie. Dlatego przygotowaliśmy ranking odbiorników Bluetooth audio, zawierający godne uwagi urządzenia.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dwa złącza RCA zastosowane w produkcie pozwalają na podłączenie do niego sprzętu audio. Wykorzystane w urządzeniu wyjście optyczne Toslink służy do przesyłu cyfrowego audio i umożliwia zachowanie wysokiej jakości dźwięku. Model łatwo się montuje, włącza i obsługuje.

Wady

Niektórzy twierdzą, że produkt ma niewystarczającą ilość wejść na urządzenia - brakuje wejścia USB, gdyż mimo możliwości połączenia Bluetooth, wygodnie byłoby łączyć sprzęt według własnych upodobań.

Podsumowanie

Produkt służy do bezprzewodowego łączenia się z telefonami i tabletami z pomocą Bluetooth. Sprzęt pozwala na przekazywanie dźwięku audio na głośniki lub inne urządzenia obsługujące dźwięk. Odbiornik przesyła dane w jakości przypominającej tą z płyt CD.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z urządzeń bez Bluetooth na głośniki, wieże lub inne urządzenia. Kodek aptX zapewnia bezstratne i bez opóźnień przesyłanie muzyki. Zasilanie przez micro USB, złącza jack 3,5 mm i 2x RCA (Cinch) pozwalają na podłączenie dwóch głośników. Bluetooth 5.0 umożliwia stałe i bez zakłóceń połączenie na odległość do 10 metrów.

Wady

Brak możliwości ładowania z sieci, należy użyć ładowarki do telefonu, aby zasilić urządzenie. Ładowarka do sprzętu nie jest dołączona Minusem jest brak przewodów zakończonych wtykiem cinch oraz niemożność sparowania wielu urządzeń jednocześnie.

Podsumowanie

To produkt, który umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z urządzeń bez Bluetooth. Technologia Bluetooth 5.0 zapewnia stabilne i bezproblemowe połączenie bez zakłóceń na odległość do 10 metrów. Mamy tu możliwość podłączenia dwóch głośników jednocześnie oraz obsługa różnych kodeków i protokołów to dodatkowe atuty tego urządzenia.

Rozważ też

Zalety

To uniwersalny i nowoczesny produkt, zapewniający szybką i stabilną łączność na odległość do 10 metrów. Kompatybilny z systemami iOS i Android, zasilany przez USB lub wbudowaną baterię Li-Pol o pojemności 200mAh. Wyposażony w diody kontrolne, system redukcji szumów oraz zabezpieczenie przed przepięciami.

Wady

Ugreen Adapter Bluetooth 5.0 UGR177 z wejściem 2x RCA Jack APTX niestety generuje zakłócenia podczas przesyłania dźwięku oraz ma opóźnienie w przesyłaniu sygnału. Urządzenie nadaje jedynie dźwięk, lecz nie odbiera sygnałów z mikrofonu.

Podsumowanie

To uniwersalne rozwiązanie do przesyłania dźwięku bezprzewodowo między urządzeniami RTV obsługującymi audio. Funkcja RX pozwala na odbieranie dźwięku i odtwarzanie go na dowolnym urządzeniu RTV. Funkcja TX umożliwia nadawanie dźwięku z dowolnego urządzenia z wyjściem audio Jack 3.5mm lub 2x Chinch.

 

Bluetooth audio adapter

 

1. Pro-Ject Bluetooth Box E Odbiornik Bluetooth 3054

 

Na pierwszym miejscu naszego rankingu znajduje się model Pro-JectBoxe E 3054. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym. Do produkcji wykorzystano wysokiej jakości tworzywa sztuczne, dzięki czemu produkt jest bardzo mocny.

Obudowa wykonana została z metalu, a panele frontowe wykonane są z aluminium. Jest to odbiornik, który pozwala na bezprzewodową transmisję muzyki. Dźwięk urządzenia jest przestrzenny, realistyczny i z mnóstwem szczegółów. Wykorzystane komponenty elektroniczne zapewniają wysokie walory dźwiękowe.

Zasięg odbiornika wynosi 10 m. Model ten zapamiętuje do 8 sprzętów, więc nie trzeba się martwić o każdorazowe nawiązywanie łączności. Moc urządzenia w czasie czuwania wynosi 1 W. Odbiornik ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Dodatkowo montaż nie powinien sprawić większych problemów.

Jednocześnie odbiornik wyposażony jest w wejście jack 3,5 mm i S/PDIF, czyli Toslink. Działa na częstotliwości od 2402 do 2480 MHz. Ten najlepszy odbiornik bluetooth audio jest szczególnie doceniany za minimalistyczny design oraz funkcjonalność.

Pro-Ject Box E to odbiornik audio z Bluetooth o wymiarach: wysokość – 3,2 cm, szerokość – 12 cm i głębokość – 10 cm. Produkt waży 250 g. Model ma białą obudowę.

 

Zalety

Zasięg: Z uwagi na to, że zasięg urządzenia wynosi 10 m nie musimy się obawiać, że łącze się zerwie. Możemy podłączyć smartfona do odbiornika, nawet jeśli przebywamy w pokoju obok.

Instalacja: Jak zapewniają konsumenci, instalacja sprzętu zajmuje kilka chwil. Do zestawu dołączono instrukcję obsługi, która ułatwia konfigurację odbiornika.

Obudowa: Pro-Ject Box E ma solidnie wykonaną obudowę. Do jej produkcji wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa sztuczne, które wykazują odporność na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo na powierzchni sprzętu nie widać zarysowań.

Jakość: Wiele osób potwierdza, że jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo dobra. W rezultacie prezentowany model zapewnia dobrą rozrywkę i spełnia oczekiwania wymagających konsumentów.

Design: Urządzenie ma prosty design, dlatego dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. Produkt będzie dobrze wyglądał zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych pomieszczeniach.

 

Wady

Dioda: Konsumenci zwracają uwagę, że na obudowie nie ma diody informującej o nawiązaniu połączenia, co minimalnie utrudnia użytkowanie.

 

 

 

 

Odbiornik Bluetooth jack

 

2. Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 2X RCA Jack APTX UGR177

 

Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 2X RCA Jack APTX UGR177 to innowacyjne urządzenie, które umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z telefonu, tabletu lub laptopa na inne urządzenie, np. stare głośniki lub wieże, bez posiadania funkcji Bluetooth. Dzięki obsłudze kodeku aptX muzyka jest przesyłana bezstratnie i bez opóźnień.

Odbiornik bluetooth aptX zasilany jest przez kabel micro USB, a złącza jack 3,5 mm i 2x RCA (Cinch) umożliwiają podłączenie dwóch głośników jednocześnie. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia jego trwałość.

Technologia Bluetooth 5.0 gwarantuje stałe połączenie bez zakłóceń na odległość do 10 metrów. Adapter obsługuje kodeki SBC/AAC/aptX/aptX LL i protokoły A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP, HSP.

Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 2X RCA Jack APTX UGR177 przez wielu jest postrzegany jako dobry i tani odbiornik audio z Bluetooth.

 

Zalety

Przesył: Bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z telefonu lub laptopa na inne urządzenie, nawet bez Bluetooth.

Kodek aptX: Odbiornik bluetooth jack oferuje obsługę kodeku aptX umożliwijącą bezstratne przesyłanie muzyki bez opóźnienia.

Podłączenie: Możliwość podłączenia dwóch głośników jednocześnie, za pomocą kabla AUX i RCA.

Staranne wykonanie: Wykonany z wysokiej jakości materiałów, odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Zasięg: Bezproblemowe połączenie dzięki technologii Bluetooth 5.0 i zasięgowi do 10 metrów.

 

Wady

Zasilanie: Urządzenie nie może być ładowane z sieci, konieczne jest użycie ładowarki do telefonu. Brak w zestawie ładowarki do sprzętu. Dodatkowo, wadą jest brak przewodów zakończonych wtykiem cinch oraz brak możliwości sparowania wielu urządzeń jednocześnie.

 

 

 

 

Odbiornik Bluetooth do słuchawek

 

3. Adapter Bluetooth Webski RCS01

 

Adapter Bluetooth Webski RCS01 to uniwersalny i nowoczesny produkt do przesyłania dźwięku bezprzewodowo między urządzeniami RTV obsługującymi audio. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Bluetooth 5.0 oraz profilom A2DP i AVRCP, odbiornik zapewnia szybką i stabilną łączność na odległość do 10 metrów.

Adapter jest kompatybilny z systemami iOS i Android, a zasilany jest przez USB lub wbudowaną baterię Li-Pol o pojemności 200mAh. Ten dobry odbiornik audio z Bluetooth wyposażony jest w diody kontrolne, system redukcji szumów oraz zabezpieczenie przed przepięciami.

Funkcja RX pozwala na odbieranie dźwięku i odtwarzanie go na dowolnym urządzeniu RTV. Natomiast funkcja TX umożliwia nadawanie dźwięku z dowolnego urządzenia z wyjściem audio Jack 3.5mm lub 2x Chinch.

Adapter Bluetooth Webski RCS01 to nowoczesny odbiornik/nadajnik Bluetooth. Opinie o odbiornikach Bluetooth audio mówią o poniższych cechach urządzenia:

 

Zalety

Zastosowanie: Ma uniwersalne zastosowanie z wszelkimi urządzeniami RTV obsługującymi audio.

Jakość dźwięku: Dzięki profilom A2DP, AVRCP zapewnia wysoką jakość dźwięku.

Kompatybilność i zasięg: Posiada zasięg do 10 metrów i jest kompatybilny z systemami iOS i Android.

Wyposażenie: Wyposażony jest w diody kontrolne, zabezpieczenie przed przepięciami, automatyczne parowanie i system redukcji szumów.

Funkcje RX i TX: Ma również funkcję RX i TX, która pozwala na rozszerzenie funkcjonalności urządzeń RTV z wejściem lub wyjściem audio.

 

Wady

Mikrofonowy sygnał: Według opinii klientów ten odbiornik bluetooth do słuchawek przesyła tylko dźwięk, ale już nie przesyła sygnału z mikrofonu, co jest znaczną wadą w przypadku korzystania z niego jako zestawu słuchawkowego.

 

 

 

 

Odbiornik Bluetooth USB

 

4. Baseus Qiyin | Uniwersalny Transmiter Odbiornik Dźwięku Bluetooth AUX do Samochodu

 

Baseus Qiyin to uniwersalny transmiter i odbiornik dźwięku Bluetooth AUX do samochodu. Umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki z telefonu do urządzeń audio z portem AUX, nawet bez technologii Bluetooth.

Adapter audio bluetooth wyposażony jest w mikrofon z redukcją szumów, umożliwiający prowadzenie rozmów bez użycia rąk. Odbiornik bluetooth AUX działa bezprzewodowo i posiada wbudowany akumulator o pojemności 145 mA, który może być ładowany podczas użytkowania.

Technologia Bluetooth 5.0 zapewnia wysoką jakość dźwięku i umożliwia obsługę zestawu głośnomówiącego. Parametry to m.in. wyjście audio stereo 3,5 mm, czas rozmowy do 10 godzin i czas odtwarzania muzyki do 8 godzin, pojemność baterii 3,7 V / 145 mA, a także odległość działania do 10 m.

Baseus Qiyin | Uniwersalny Transmiter Odbiornik Dźwięku Bluetooth AUX do Samochodu to przydatne urządzenie do eksploatacji starszego sprzętu, daje nowe życie urządzeniom bez Bluetooth.

 

Zalety

Przesył: Łatwe przesyłanie muzyki ze smartfona na urządzenia bez Bluetooth.

Mikrofon: Mikrofon z systemem redukcji szumów umożliwia bezdotykowe rozmowy w samochodzie.

Konstrukcja: Ergonomiczna konstrukcja zmienia słuchawki przewodowe na bezprzewodowe.

Akumulator: Adapter działa bezprzewodowo i posiada wbudowany akumulator.

Zestaw głośnomówiący: Posiada obsługę zestawu głośnomówiącego.

 

Wady

Czas pracy: Krótki czas pracy na baterii – do 8 godzin odtwarzania muzyki i do 10 godzin rozmów sprawia, że ten odbiornik bluetooth usb musi być ładowany codziennie.

 

 

 

 

Odbiornik Bluetooth AUX

 

5. Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 3,5 mm Aux APTX UGR422BLK

 

Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 3,5 mm Aux APTX UGR422BLK to urządzenie z długoletnią tradycją producenta, firmy UGREEN. Urządzenie jest dostępne w ponad 100 krajach na całym świecie.

Transmiter audio to urządzenie dwufunkcyjne, które umożliwia przesyłanie dźwięku z urządzeń bez Bluetooth, do słuchawek czy głośników bezprzewodowych. Zasięg transmisji wynosi 10 metrów. Zaletą jest również niskie, niemal nieodczuwalne opóźnienie <40ms, co zapewnia kodek Qualcomm aptX Low Latency.

Wbudowany akumulator pozwala na 15 godzin pracy bez ładowania, a ładowanie trwa jedynie 3 godziny. Urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu i umożliwia swobodne korzystanie z muzyki czy filmów bez użycia przewodów.

Ugreen Adapter Odbiornik Bluetooth 5.0 3,5 mm Aux APTX UGR422BLK to innowacyjne rozwiązanie technologiczne umożliwiające streamowanie dźwięku z urządzeń bez wbudowanego modułu Bluetooth.

 

Zalety

Bezprzewodowe słuchanie muzyki: Transmiter audio Ugreen pozwala na bezprzewodowe słuchanie muzyki, dzięki czemu nie musisz już wymieniać odtwarzacza.

Niskie opóźnienie : Niskie opóźnienie zapewnia idealną synchronizację dźwięku z odtwarzaczem, a dzięki kodekowi Qualcomm apteX Low Latency niemal go nie odczuwasz.

Długi czas działania: Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, urządzenie może działać do 15 godzin bez podłączania do ładowarki.

Sparowanie z dwoma urządzeniami : Transmiter Ugreen pozwala na sparowanie z dwoma urządzeniami jednocześnie, dzięki czemu można łatwo przełączać się między nimi.

Uniwersalne zastosowanie: Transmiter audio Ugreen jest łatwy w obsłudze i może być używany z różnymi urządzeniami audio.

 

Wady

Problem z wybudzaniem po dłuższej nieaktywności : Po dłuższym czasie nieaktywności, transmiter audio Ugreen może mieć problemy z wybudzeniem, co jest uciążliwe.

 

 

 

 

Odbiornik Bluetooth APTX

 

6. Mii Odbiornik Bluetooth 4.2 B06 Pro aptX 60m

 

Bezprzewodowy odbiornik audio 1Mii B06 Pro aptX to produkt, który oferuje wiele funkcjonalności został również wyróżniony przez klientów w kategorii najlepsze odbiorniki bluetooth audio.

Dzięki technologii Bluetooth 5.0, możesz łatwo połączyć się z domowym zestawem stereo. Odbiornik zapewnia dźwięk przestrzenny 3D o niskim opóźnieniu, co gwarantuje najlepsze wrażenia słuchowe w każdym miejscu i czasie. Podwójna antena umożliwia podłączenie z odległości do 60 metrów.

Prosta obsługa za pomocą przycisków głośności pozwala na łatwe zwiększanie lub zmniejszanie głośności oraz przejście do następnego lub poprzedniego utworu. Odbiornik audio Bluetooth łatwo podłączysz do większości głośników dzięki optycznemu, AUX i koncentrycznemu wejściu. Wady produktu to brak funkcji nadajnika oraz konieczność podłączenia do źródła prądu zmiennego.

Bezprzewodowy odbiornik audio Mii B06 Pro aptX 60m to innowacyjne urządzenie Bluetooth 5.0, które posiada szereg zalet.

 

Zalety

Wysoki zasięg: Dzięki podwójnej antenie, można podłączyć się do urządzenia na odległość do 60 m, co jest bardzo przydatne w domu lub biurze.

Rewelacyjna jakość dźwięku: Dzięki zaawansowanej technologii audio, odbiornik audio 1Mii B06 Pro zapewnia najwyższą jakość dźwięku, w tym dźwięk przestrzenny 3D.

Wygodne sterowanie: Wystarczy nacisnąć przycisk głośności, aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność, a także przejść do następnego lub poprzedniego utworu.

Łatwe podłączenie: Odbiornik audio Mii B06 Pro jest łatwy w instalacji i obsłudze. Można go podłączyć do większości głośników komputerowych, systemów stereo lub amplitunerów AV.

Automatyczne parowanie: Sparuj swój smartfon lub tablet z Bluetooth, a urządzenie połączy się automatycznie, gdy znajdzie się w zasięgu.

 

Wady

Brak baterii: Odbiornik audio Mii B06 Pro nie ma własnej baterii, więc musi być podłączony do źródła zasilania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki Bluetooth audio odbiornik kupić?

 

Technologia bezprzewodowego łączenia się z głośnikami znana jest ludziom od dawna. Dawne dyskietki czy nagrywanie płyt odeszło już do lamusa, a ich miejsce zajęły nowoczesne sprzęty, które w mgnieniu oka umożliwiają głośnikom odtworzenie naszej ulubionej muzyki. Jednym z takich urządzeń są odbiorniki Bluetooth audio. Ich podstawową zaletą jest to, że możemy bez problemu podłączyć je do dowolnego urządzenia audio, a następnie sparować z telefonem, smartfonem lub innym sprzętem dysponującym funkcją Bluetooth.

Ta innowacja pozwoli Ci się pozbyć denerwujących kabli i zamienić nawet stary odbiornik w głośniki nowej generacji. Jednak biorąc pod uwagę szeroki asortyment tego typu rozwiązań, często zastanawiamy się, jaki audio odbiornik Bluetooth wybrać, aby cieszyć się wysokiej jakości muzyką. Z tego względu przygotowaliśmy poradnik, w którym zwrócimy uwagę na najważniejsze cechy, jakimi powinien dysponować adapter.

Zasięg – jaki audio odbiornik Bluetooth jest najlepszy

Każdy audio odbiornik Bluetooth charakteryzuje się pewnym zasięgiem, w promieniu którego wykryje kompatybilne urządzenia. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ kupując zbyt słaby sprzęt możesz narazić się na niepotrzebne frustracje związane z podłączeniem swojego smartfonu lub komputera. Obecnie na rynku znajdziesz różnego rodzaju gadżety, które bardzo często kuszą niską ceną. Niestety, ich użytkowanie sprawia wiele trudności lub jest zupełnie niemożliwe.

Każdy odbiornik posiada klasę, która wskazuje na zasięg jego działania. Najsłabsze urządzenia 3. kategorii wykrywają sprzęty z odległości kilku metrów. Tego typu gadżet będzie odpowiednim urządzeniem do użytku domowego. Nawet bardzo duże salony rzadko bywają dłuższe niż 10 m, dlatego też siedząc wygodnie na sofie, będziesz mógł zmienić dany kanał, używając jedynie swojego systemu mobilnego. 2. klasa odbiorników posiada nieco zwiększony zasięg i może działać w odległości od 20 m do nawet 50 m. Zwykle tego typu sprzęty wykorzystywane są w miejscach użytku publicznego np. restauracjach, barach lub salonach piękności. Pomagają one właścicielom w tworzeniu odpowiedniej atmosfery dostosowanej do nastrojów klientów. Najmocniejsze odbiorniki 1. klasy mogą łączyć się z urządzeniem mobilnym oddalonym nawet o 100 m. Są to profesjonalne gadżety, które niejednokrotnie zaskakują samych użytkowników. Posiadają szerokie zastosowanie na dużych powierzchniach, gdzie niezbyt wygodne jest podchodzenie do adaptera. Świetnie nadają się do odtwarzania muzyki lub innych dźwięków w salach konferencyjnych czy w plenerze. Tego typu urządzenia są oczywiście najdroższe, dlatego też przy zakupie gadżetu zastanów się, gdzie najczęściej będziesz go używać.

 

Kompatybilność

Dokonując wyboru audio odbiornika Bluetooth sprawdź dokładnie, czy na pewno będzie kompatybilny ze sprzętami, które posiadasz. Wielu producentów konstruuje swoje produkty w taki sposób, aby mogły łączyć się z wybranymi urządzeniami. Przerabianie nie do końca trafionego gadżetu, wiąże się ze skomplikowaną instalacją różnych sterowników, które nie zawsze są dostępne w Internecie. Warto więc już na samym początku przeczytać w instrukcji obsługi lub zapytać sprzedawcę o możliwości, jakie otwiera przed nami wybrane urządzenie.

W zestawie audio odbiornika Bluetooth powinniśmy znaleźć specjalne kable za pomocą których, połączymy gadżet z naszym sprzętem. Zwykle jest to kabel z jednej strony zakończony jackiem, a z drugiej wtyczką cinch – cinch. Są to uniwersalne końcówki, które powinny pasować do głośników zarówno starej, jak i nowej generacji.

Jeśli jesteś właścicielem nowoczesnego sprzętu, który dysponuje wejściem USB lub innym, poszukaj adaptera z kompatybilnym okablowaniem. Oryginalnie dołączone gadżety są wyprodukowane dla konkretnego sprzętu, dlatego też będą przesyłać dźwięk o maksymalnej jakości. Oczywiście w sklepach znajdziesz również dodatkowe przewody, które równie dobrze poradzą sobie z wymagającymi urządzeniami. Jednak dokupienie dodatkowych elementów kosztuje, przez co cena adaptera automatycznie wzrasta.

 

Jakość

Jeśli zdecydowałeś się na zakup sprzętu, sprawdź czy jego produkcja była w pełni legalna. Najlepszy audio odbiornik Bluetooth to taki, który został opatrzony własnym adresem MAC. Jest to numer, który określa czy dany produkt spełnia wszystkie warunki do wprowadzenia go na rynek legalne. Jeśli dane urządzenie jest pozbawione tego typu serii, zastanów się czy warto je kupować. Wiąże się to bowiem z ryzykiem, że w przyszłości przesył informacji pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem będzie ograniczony.

Ilość nadajników

Dość istotnym parametrem odbiornika audio Bluetooth jest ilość nadajników, które możemy z nim połączyć. Dla użytku domowego, przeznaczonego jedynie dla własnych potrzeb w zupełności wystarczy nam produkt z obsługą 1 lub 2 urządzeń. Jednak jeśli planujesz wykorzystywać sprzęt w większej grupie ludzi, gdzie każdy chciałby skorzystać z głośników włączając swoją ulubioną muzykę, poszukaj odbiornika, który będzie kompatybilny nawet z 8 innymi sprzętami. Takie rozwiązanie może bardzo poprawić atmosferę grilla lub innego kameralnego spotkania.

W przypadku użytkowania odbiornika w miejscach publicznych, takich jak restauracje czy bary, zastanów się nad dodatkowym zabezpieczeniem. Sytuacja, w której każdy klient będzie mógł w dowolnej chwili zmienić ustawiony kanał muzyczny może okazać się bardzo niekomfortowa.

 

Audio odbiorniki Bluetooth w dobrych cenach

Zwykły odbiornik audio Bluetooth kosztuje ok. 20 zł. Jest to najprostszej klasy sprzęt o bardzo ograniczonym działaniu. Jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnym urządzeniu, powinieneś przygotować się na wydatek rzędu 120 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ