Ostatnio aktualizowane: 22.09.20

 

Gitara elektryczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Rozpoczynasz swoją przygodę z graniem na gitarze elektrycznej? A może jesteś muzykiem z dużym doświadczeniem i szukasz atrakcyjnego sprzętu? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, jesteśmy przekonani, że przygotowany ranking wzbudzi Twoje zainteresowanie. We wspomnianym artykule prezentujemy opisy instrumentów uznawanych za solidnie wykonane. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się gitara elektryczna Yamaha Pacifica 112V OVS. Jest to produkt dostępny w przystępnej cenie. Osoby, które miały okazję przetestować instrument uważają, że gwarantuje on oryginalne brzmienie i pozwala wydobyć różnorodne dźwięki. W związku z tym model będzie odpowiedni dla każdego, bez względu na to, jaką muzykę gra. Atutem wspomnianej gitary jest także jej dobrze przemyślana budowa. Jeśli jednak z jakichś przyczyn sądzisz, że ten sprzęt nie spełni Twoich oczekiwań, poznaj opisy pozostałych produktów. Epiphone Les Paul Custom Pro EB to gitara elektryczna, która znalazła się na 2 miejscu w rankingu. Ma ona wytrzymały, mahoniowy korpus i palisandrową podstrunnicę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką gitarę elektryczną wybrać?

 

Gitara elektryczna to instrument, który umożliwia nam grę w różnych stylach muzycznych, takich jak jazz, blues itd. Wbrew pozorom jest to również sprzęt, od którego można zacząć swoją przygodę z muzyką. Model elektryczny jest zdecydowanie łatwiejszy do nauki od gitary klasycznej, gdyż nie wymaga dokładnego dociskania akordów. Dlatego też, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką gitarę elektryczną wybrać.

 

 

Korpus 

Kształt oraz rozmiary danego modelu gitary elektrycznej odpowiada za jej brzmienie. Dla przykładu, korpusy z cienkimi ściankami nadają dłuższe brzmienie wskazanego dźwięku – sustain, czego przeciwieństwem są  instrumenty z grubymi ściankami. Wśród podstawowych kształtów korpusu wyróżniamy:

Full hollow body – charakteryzuje się licznymi otworami rezonansowymi. Jego dźwięk określany jest mianem „brzmienia okrągłego”, które znalazło swoje zastosowanie przede wszystkim w muzyce jazzowej lat 50-tych.

Semi hollow – posiada otwory rezonansowe, które odpowiadają za inne odbicie dźwięku niż w przypadku gitar typu solid body. Drewniane komory łączą styl brzmienia modeli full hollow body z solid body.

Solid body – to najbardziej uniwersalny kształt gitary, który z powodu braku jakichkolwiek otworów rezonansowych, nadaje się do każdego gatunku muzycznego. Dźwięk tutaj odbija się od drewna.

 

Wykonanie korpusu

Podstawowym materiałem, wykorzystywanym w budowie gitary elektrycznej jest drewno. W zależności od jego rodzaju, instrument będzie delikatnie różnił się brzmieniem. Aby wybrać odpowiedni model, musisz poznać rodzaje drewna i to, jakie brzmienie pozwala uzyskać. Do najbardziej popularnych gatunków drewna wykorzystywanych przy produkcji gitar elektrycznych zaliczamy:

Agathis – nadaje lekkie brzmienie,

Jesion – charakteryzuje się mocnym, głębokim brzmieniem niskich oraz średnich dźwięków,

Klon – odpowiada za wysokie i mocne brzmienie,

Lipa – skupia się na środkowym paśmie,

Mahoń – charakteryzuje się naciskiem na dolne i środkowe pasmo; ma bardzo mocno głębokie brzmienie, do którego neutralizacji dodaje się topy wykonane z klonu,

Olcha – najbardziej popularne drewno, które odpowiada za równomierne brzmienie tonów niskich, średnich oraz wysokich,

Topola – akcentuje tony niskie.

 

Mostek 

Mostkiem gitary elektrycznej jest metalowa część łącząca korpus instrumentu ze strunami. Odpowiada on za przesyłanie drgań, co powoduje wydobycie dźwięku. Przed zakupem instrumentu, warto sprawdzić rodzaj zainstalowanego mostka. Wśród nich wyróżniamy:

Stały, czyli inaczej Fixed – odpowiada za najdłuższy sustain – długość wybrzmiewania dźwięku. Najczęściej spotykany jest w gitarach elektrycznych typu semi hollow oraz hollow body.

Ruchomy dwustronny, inaczej Floyd Rose – charakteryzuje się skomplikowaną regulacją. Odpowiada za zmianę wajchy dźwięków przez ich podwyższanie i obniżanie się. Pozwala on również na grę w stylu dive bomb, co jest niczym innym, jak wprowadzeniem strun w wibracje, których następstwem jest powstanie charakterystycznego, metalicznego dźwięku.

Ruchomy jednostronny, inaczej Vintage Tremolo – odpowiada wyłącznie za obniżanie się wajchy dźwięków.

 

 

Długość menzury 

Jest to element określający odległość między mostkiem a siodełkiem strun. To właśnie na jej podstawie ustala się położenie progów. Im dłuższa menzura, tym progi są bardziej rozłożone, utrudniając grę, natomiast struny będą bardziej sprężyste. Najbardziej popularne modele to te z menzurą o długości 648 mm.

 

Podstrunnica

Jest to drewniana listwa, montowana na górnej stronie gryfu gitary, tym samym połączona z korpusem instrumentu. To właśnie do niej przyczepione są metalowe sztabki wyznaczające progi. Najczęściej ich liczba wynosi: 21, 22 lub 24. Należy pamiętać, że im większa liczba progów, tym większe możliwości brzmieniowe instrumentu. Przed zakupem takiego sprzętu, warto więc zwrócić uwagę na krzywiznę podstrunnicy. Najbardziej popularne są modele o kącie nachylenia równym 16 stopni. Można jednak spotkać i te, posiadające inne wartości. Urządzenie z podstrunnicą o kącie nachylenia wyższym niż 16 stopni nazywany jest gitarą wyścigową.

 

Przetworniki  – jaki wybrać?

Przetwornikiem gitarowym nazywamy element, który odpowiada za konwertowanie wibracji strunowych do sygnałów elektrycznych. Dalej poddawane są one kolejnej obróbce i wzmocnieniu, co pozwala nam uzyskać charakterystyczny dla tego instrumentu dźwięk. Przed zakupem takiego sprzętu, warto jest więc zwrócić uwagę na rodzaj przetworników i ich liczbę. Występują one w dwóch wariantach:

Humbucker (H) – uważane są za uniwersalne. Charakteryzują się jednak tym, że można na nich osiągnąć mocne i głębokie brzmienie. Gitara typu HH, HSS, HSH, HS świetnie sprawdzi się w przypadku muzyki metalowej, jak i tej bardziej spokojnej.

Single (S) – odpowiadają za powstanie stałego, dość cichego dźwięku, który w przypadku grania na lekkim lub średnim kanale nie będzie zauważalny. W przypadku ciężkiego kanału, dźwięk ten może stać się nieprzyjemny i wpłynąć na jakość naszej gry. Dlatego też gitary z przetwornikami typu SSS lub SS nie nadają się do muzyki metalowej czy hard rockowej. Co innego w przypadku modeli HSH, HS lub HSS, gdyż już jeden przetwornik humbucker neutralizuje dźwięk i pozwoli na grę o czystym kanale.

 

Oprócz podstawowego podziału, ze względu na rodzaj przetworników wyróżniamy:

Aktywne – do wydobycia jakiegokolwiek dźwięku potrzebują zasilania, co najmniej 9 V. Niezależnie od mocy, dźwięk nie ulega zmianie, a jedynie stanie się bardziej czysty, pozbawiony ewentualnych szumów. Tego typu przetworniki popularne są w muzyce ciężkiej.

Pasywne – wraz ze wzrostem mocy zmieniają nieco dźwięk. Sprawdza się dobrze w muzyce spokojniejszej, jak również jazzie i bluesie.

 

 

Dodatkowy sprzęt

Przed dokonaniem zakupu gitary elektrycznej, należy pamiętać, że chcąc w pełni cieszyć się z gry na takim instrumencie potrzebujemy dodatkowego urządzenia.

Wzmacniacz – jest to sprzęt elektroniczny, który wzmacnia brzmienie instrumentu za pomocą energii, którą pobiera ze źródła zasilania, w tym przypadku prądu.

Stojak na gitarę – jest to plastikowa lub metalowa konstrukcja, która pozwoli nam na zabezpieczenie instrumentu przed upadkiem.

Pokrowiec – jest to materiałowy plecak lub plastikowy kufer, który ułatwi nam transport instrumentu, zabezpieczając go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W trakcie zakupu gitary elektrycznej należy kierować się własnymi oczekiwaniami. W zależności od poziomu umiejętności oraz rodzaju muzyki, jaką chcielibyśmy grać. Należy również pamiętać, że oprócz samej gitary elektrycznej, musimy dokupić kilka innych urządzeń, które pozwolą nam w pełni cieszyć się z instrumentu.

 

Gitary elektryczne w dobrych cenach

Cena gitar elektrycznych zależy od rodzaju danego instrumentu oraz jakości wykonania. Najtańsze modele kupimy już za około 450 zł. Tego typu sprzęt często posiada w zestawie stojak, wzmacniacz oraz pokrowiec, jednak są one bardzo kiepskiej jakości. Za dobrą gitarę elektryczną powinniśmy zapłacić około 1000 złotych. Należy jednak pamiętać, że cena zależy także od producenta. Za najbardziej luksusowe modele trzeba zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Więcej zapłacimy też za modele promowane przez znanych gitarzystów.

 

 

5 najlepszych gitar elektrycznych. Opinie w 2020 roku

 

Każdy gitarzysta wie, jak ważny jest dobry sprzęt muzyczny. Jeśli interesuje Cię gra na gitarze elektrycznej, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy ten oto ranking z myślą o wszystkich osobach szukających dobrego sprzętu, który dodatkowo pięknie się prezentuje. Zawarliśmy w nim najlepsze modele dostępne na polskim rynku, z różnych półek cenowych.

 

1. Yamaha Pacifica 112 V OVS gitara elektryczna

 

Yamaha Pacifica 112V OVS to kultowa gitara, która zyskała uznanie na całym świecie. Jest to propozycja od znanego producenta sprzętu muzycznego. Yamaha od wielu już lat oferuje produkty najwyższej jakość.

Gitara ta zapewni nam doskonałe brzmienie, a poza tym wyróżnia się bardzo dobrą jakością wykonania, zapewniając nam tym samym wysoki komfort gry. Jest to uniwersalny sprzęt, dopasowujący się do rozmaitych stylów muzycznych, w tym: blues, reggae, indie, rock, funk i muzyka alternatywna.

Uniwersalny układ przetworników zapewnia nam uzyskanie znakomitych, czystych barw, lekko lub mocno przesterowanych – w zależności od naszych preferencji.

Ta najlepsza gitara elektryczna przeznaczona jest dla osób prawo i leworęcznych. Jej korpus został wykonany z olchy, a gryf z klonu. Model ma 22 progi, jednostronny mostek i 6 mocnych strun. Wyróżnia się też piękną, brązową kolorystyką.

To właśnie design i piękne kolory zyskały największe uznanie wśród użytkowników tego sprzętu. Wysoce ocenili również jakość wykonania gitary – jej korpus, struny i inne elementy. Duże uznanie zyskało także brzmienie, jakie pozwala uzyskać.

Gitara elektryczna Yamaha Pacifica 112V OVS dostępna jest w kilku kolorach m.in. brązowym, niebieskim i czarnym. Instrument ma 22 progi. Menzura to 25,5 cali.

 

Zalety 

Przystawka: Z uwagi na to, że przystawka przy mostku jest montowana do korpusu możemy mieć pewność, że dynamika brzmienia będzie bardzo dobra.

Przetworniki: Układ przetworników jest uniwersalny, dzięki czemu użytkownik może uzyskać czyste dźwięki, jak i wydobyć bardziej oryginalne brzmienie. W rezultacie gitara umożliwia granie różnego rodzaju utworów.

Budowa: Odpowiednio wyprofilowany korpus poprawia komfort gry. Produkt dopasowuje się do kształtu dłoni, co wpływa na precyzję, a tym samym jakość brzmienia.

Wykonanie: Do produkcji instrumentu wykorzystano m.in. olchę. Materiał ten jest wytrzymały, więc na jego powierzchni nie widać zarysowań. W rezultacie gitara ładnie się prezentuje i długo wygląda, jak nowa.

Strojenie: Wiele osób podkreśla, że strojenie gitary jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Warto podkreślić również, że klucze są solidnie wykonane, dzięki czemu produkt nie rozstraja się zbyt szybko.

 

Wady

Przeznaczenie: W opiniach konsumentów pojawia się informacja, że produkt jest idealny dla początkujących, dlatego prawdopodobnie nie spełni oczekiwań doświadczonych muzyków.

 

 

 

 

2. Gitara Elektryczna Epiphone Les Paul Custom Pro EB

 

Warto przemyśleć zakup gitary elektrycznej Epiphone Les Paul Custom Pro EB przeznaczonej do grania utworów różnych gatunków muzycznych. Spełni ona oczekiwania osób lubiących muzykę alternatywną, bluesa, jazz, metal czy indie. Produkt jest dostępny w czarnej i białej wersji kolorystycznej.

Korpus wykonano z mahoniu, ten sam rodzaj drewna został użyty do stworzenia gryfu. Podstrunnicę zrobiono z palisandru. Wykorzystane materiały odznaczają się wytrzymałością. Korpus ma połyskujące wykończenie i dlatego wygląda elegancko. Gitara ma 6 strun i 21 progów. Menzura wynosi 24,75 cala. Zastosowany przy gryfie przetwornik to Epiphone ProBucker-2, a przy mostku Epiphone ProBucker-3. 

Czytając recenzje instrumentu nietrudno dojść do wniosku, że spełnia on oczekiwania kupujących. Dobre oceny gitary elektrycznej wynikają przede wszystkim z tego, że zapewnia przyjemne brzmienie. Znaczenie ma również to, że wygodnie się na niej gra.

Gitara Elektryczna Epiphone Les Paul Custom Pro EB ma 22 progi. Do jej wykonania wykorzystano m.in. mahoń. Model ma połyskujące wykończenie.

 

Zalety

Przyjemne brzmienie: Według większości muzyków największym atutem tej gitary elektrycznej jest to, że gwarantuje przyjemne brzmienie. Każdy dźwięk jest wyraźny i pełny.

Struny: Model jest wyposażony w 6 wytrzymałych strun, które nie są ani zbyt twarde, ani za miękkie. Z uwagi na wysoką jakość ich wykonania szybko się nie niszczą, więc nie trzeba wymieniać ich niedługo po zakupie.

Odpowiednia do różnych styli muzycznych: Gitara elektryczna jest dostosowana do grania utworów zaliczanych do różnych stylów muzycznych, a dokładniej: metalu, jazzu, bluesa, indie i muzyki alternatywnej. 

Dwie wersje kolorystyczne: Wielu osobom podoba się to, że produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Do wyboru jest nie tylko model czarny, ale i biały. 

 

Wady

Zarysowania: Na powierzchni instrumentu po pewnym czasie pojawiają się drobne zarysowania. Trzeba pamiętać, aby przenosić i przechowywać sprzęt w przeznaczonym do tego futerale.

 

 

 

 

3. Fender Squier Bullet Stratocaster Tremolo RW Brown Sunburst

 

Fender Squier Bullet Stratocaster Termolo to gitara elektryczna od firmy Squier, która produkuje gitary na licencji znanej firmy Fender. Squier Bullet ma klasyczny układ przetworników S/S/S. Jej brzmienie jest przejrzyste i klarowne. Dlatego instrument ten idealnie nadaje się dla muzyków grających bluesa, country, rocka, punk-rocka i muzykę alternatywną.

Stanowi więc funkcjonalną propozycję dla niezdecydowany, ale jest to również niezastąpiony sprzęt dla początkujących gitarzystów, którzy szukają swojego kierunku muzycznego. Poza tym gitara ma bardzo wygodny gryf, a jednocześnie jest stosunkowo tania.

Niska cena oraz ciekawy design, a także wysoka jakość wykonania to najczęściej wymieniane zalety tego modelu. Jest przeznaczony zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Korpus gitary został wykonany z lipy, a gryf z klonu. Całość jest bardzo solidna i atrakcyjna.

To również zasługa kolorystyki – mamy tutaj piękny, podpalany brąz oraz wykończenia na wysoki połysk. Gitara ma 21 progów i 6 strun – wszystko najwyższej jakości, aby sprostać potrzebom początkujących, niedoświadczonych jeszcze gitarzystów.

Fender Squier Bullet BSB to dobra gitara elektryczna do 500 zł. Produkt dostępny jest w kolorze brązowym i niebieskim. Instrument ma 21 progów i menzurę 25,5 cali.

 

Zalety 

Gryf: Wykonany z drewna gryf jest wygodny, dzięki czemu prezentowany model z pewnością spodoba się osobom początkującym. Dobrze zrobiony gryf ułatwia naukę, dzięki czemu rozpoczynający swoją przygodę z gitarą muzyk może szybciej się rozwijać.

Brzmienie: Czytając recenzje konsumentów można natrafić na wiele komentarzy, w których Internauci podkreślają bardzo dobre, niczym niezakłócone brzmienie instrumentu.

Dla każdego: Model jest dostępny w wersji dla osób prawo i leworęcznych. Wiele osób zaznacza więc, że gitara Fender Squier Bullet BSB jest uniwersalna.

 

Wady

Struny: W umieszczanych w Internecie komentarzach można przeczytać, że dołączone do zestawu struny nie są najlepszej jakości. Dlatego też, jeśli zależy nam na większym komforcie gry, warto wymienić struny.

 

 

 

 

4. Ibanez JEM-JR WH gitara elektryczna

 

Ibanez JEM-JR White to gitara elektryczna sygnowana imieniem Steve Vaia, amerykańskiego wirtuoza gitary. Jest to model, który spełni oczekiwania każdego gitarzysty również tego ze sporym doświadczeniem  gry na innych sprzętach. Produkt został wykonany z największą dbałością o szczegóły.

Zapewni nam świetne brzmienie. Korpus gitary ma kształt Monkey Grip. Gryf został wykonany z klonu o kształcie Wizard III. Model ma 24 progi. Korpus wykonano z lipy, a następnie pomalowano na piękną biel. Produkt ten ma 2 przetworniki Quantum Humbucker Ibanez JEM JR.

Jak podkreślają konsumenci, którzy zdecydowali się na Ibanez Jem-JR, ma bardzo wygodny gryf i wydajne tremolo. Nie znajdziemy w nim także żadnych luzów, a zastosowane przetworniki świetnie się spisują. Poza tym, jak na gitarę elektryczną, dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nie można też pominąć kwestii wyglądu tego sprzętu. Jego design oraz sama kolorystyka przyciąga uwagę, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu.

Ibanez Jem-JR to gitara elektryczna w kolorze białym. Instrument ma 24 progi i menzurę 25,5 cali. Do produkcji instrumentu wykorzystano m.in. klon i mahoń.

 

Zalety 

Wygoda: Odpowiednio wyprofilowany kształt i stosunkowo niewielka waga sprawiają, że na gitarze gra się komfortowo.

Jakość: Opinie konsumentów wskazują, że instrument gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Dlatego też model z pewnością spodoba się muzykom szukającym produktu o niepowtarzalnym brzmieniu.

Design: Zdobienia na gryfie sprawiają, że instrument wyróżnia się na tle innych, dostępnych na rynku modeli. Ma to znaczenie szczególnie dla osób, które grają koncerty.

 

Wady

Zarysowania: Pewna grupa Internautów zauważyła, że na powierzchni modelu po pewnym czasie pojawiają się niewielkie zarysowania.

Strojenie: Niektóre osoby twierdzą, że strojenie gitary jest nieco skomplikowane, dlatego czynność ta może okazać się trudna dla osób początkujących.

 

 

 

 

5. Gitara Cort KX5 BKM

 

Jeśli szukasz gitary elektrycznej w przystępnej cenie, jesteśmy przekonani, że model Cort KX5 BKM Cię zainteresuje. Instrument ma 24 progi, a menzura wynosi 25,5 cali. Gryf wykonano z palisandru, a szyjkę z klonu. Użyte do produkcji materiały cechuje duża wytrzymałość.  

Prezentowana gitara będzie odpowiednia szczególnie dla osób początkujących. Odpowiednio przemyślana budowa modelu sprawia, że gra jest przyjemna, dzięki czemu nauka nowych dźwięków przebiega sprawnie. Opinie Internautów wskazują jednak, że instrument spełni także oczekiwania bardziej zaaawansowanych muzyków. Użytkownik ma możliwość rozłączania cewek, co pozwala uzyskać różnorodne dźwięki. W efekcie produkt będzie odpowiedni do grania zarówno bluesa, jak i rocka.

Konsumentom do gustu przypadł atrakcyjny design instrumentu. Model ma czarne, połyskujące wykończenie, a na powierzchni gitary nie widać zarysowań. Dołączone do zestawu struny są wytrzymałe i miękkie, dlatego gra okazuje się przyjemna. Jest to niezwykle istotne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Gitara elektryczna Cort KX5 BKM ma 24 progi, a menzura to 25,5 cali. Model wykonano m.in. z lipy i klonu. Instrument ma czarne, połyskujące wykończenie.

 

Zalety 

Wykonanie: Klasyczny design sprawia, że gitara przypadnie do gustu każdemu. Do jej produkcji wykorzystano solidnie materiały odznaczające się dużą wytrzymałością. W efekcie nie trzeba się obawiać, że instrument szybko straci swój atrakcyjny wygląd.

Strojenie: Internauci pozytywnie wypowiadają się na temat strojenia produktu. Ich zdaniem czynność ta jest łatwa, więc poradzi sobie z nią każdy.

 

Wady

Brzęczy: Część użytkowników zauważyło, że gitara czasami wydaje nieprzyjemny dźwięk przypominający brzęczenie, szczególnie na niskich progach.

Gniazdo: W recenzjach konsumentów można przeczytać, że gniazdo jack nie jest dobrze wykonane – stosunkowo szybko się obluzowuje.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Gitara elektryczna Epiphone Les Paul Special II EB

 

Nasza druga propozycja to Epiphone Les Paul Special II EB – model z serii, która od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem pasjonatów gry na gitarze. Jest to związane z atrakcyjną ceną tego modelu.

Sygnowany jest przez mistrza Les Paula i wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Gryf gitary został wykonany z mahoniu, a podstrunnica jest palisandrowa. Gdy dodamy do tego piękne wykończenie i dobre przetworniki uzyskujemy atrakcyjne urządzenie w stylu vintage.

Poza tym wyróżnia je doskonałe brzmienie. Ta dobra i tania gitara elektryczna polecana jest przede wszystkim młodym gitarzystom, gdyż jej wykonanie pozwala rozwijać swoją technikię gry i zdobywać doświadczenie. Urządzenie ma 2 przetworniki typu humbucker.

Ze względu na wygląd oraz parametry jest wysoce cenione przez gitarzystów, również tych bardzo doświadczony. Poza tym sama konstrukcja i jej kolorystyka sprawiają, że model ten jest wysoce odporny na uszkodzenia i może też stanowić piękną dekorację wnętrz, zwłaszcza pokoju gitarzysty.

Epiphone Les Paul Special II EB to gitara elektryczna z 22 progami. Menzura wynosi 24 i 3/4 cali. Produkt wykonano m.in. z mahoniu i lipy.

 

Zalety 

Zastosowanie: Osoby, które miały okazję przetestować instrument zaznaczają, że przy użyciu tej gitary można osiągnąć różnorodne brzmienie. Produkt spełni więc oczekiwania każdego, bez względu na rodzaj granej muzyki.

Wykonanie: Produkt zrobiono z wytrzymałych tworzyw, dlatego możemy mieć pewność, że model nie zniszczy się zbyt szybko. Estetyczne wykonanie sprawia, że instrument ładnie się prezentuje.

Dla początkujących: Gitara została tak skonstruowana, aby spełniać oczekiwania także osób początkujących. Z uwagi na dobrze przemyślaną konstrukcję jest wygodna, dzięki czemu umożliwia łatwą naukę.

Regulacja: Na obudowie modelu znajduje się potencjometr głośności i tonu, a także 3-pozycyjny przełącznik. Przyciski są dobrze wykonane i odpowiednio duże, dlatego wybranie preferowanych ustawień nie stanowi problemu.

 

Wady

Tylko dla praworęcznych: Konsumenci zwracają uwagę na to, że prezentowany model dostępny jest jedynie w wersji dla osób praworęcznych.

 

 

Gibson Les Paul 50S Tribute

 

Nasz ranking gitara elektrycznych zamyka Les Paul ’50s Tribute 2020. Ma tradycyjny, mahoniowy korpus i gryf oraz klonowy top o satynowym wykończeniu. Natomiast piękna zieleń na kluczach manualnych sprawia, że gitara nabiera klasycznego wyglądu.

Trzeba też zauważyć, że był to bardzo popularny w latach 50 design. Takie modele wybierali najbardziej znani gitarzyści, wirtuozi gry na tym instrumencie. Dlatego nie dziwi fakt, że przykuwa uwagę na półkach sklepowych. Gitara ta wyróżnia się niezwykle dobrym brzmieniem.

Oczywiście jest to jeden z najdroższych modeli w naszym zestawieniu, ale niewątpliwie warty swojej ceny. Jest odpowiedni do różnych stylów muzycznych: bluesa, alternatywy, rocka, reagge, indie. W zestawie znajduje się oryginalny futerał Gigbag z zabezpieczeniami. Opinie o gitarach elektrycznych tego producenta są bardzo pozytywne.

Polecane są przez profesjonalnych graczy oraz amatorów gry na gitarze. Model ten uważany jest za bardzo atrakcyjny, ale również bardzo trwały – ta gitara będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments