Ranking 6 najlepszych partyboxów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Partybox – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przygotowane przez nas zestawienie partyboxów prezentuje najlepsze głośniki na imprezę, które mogą bez przeszkód zastąpić profesjonalny, rozbudowany sprzęt nagłaśniający. Szczególnie dużą popularnością wśród kupujących cieszy się model JBL PartyBox 100, którego moc znamionowa wynosi 160 W. To urządzenie wyposażone w efektowne podświetlenie LED i niezbędne złącza, w tym port USB. W razie potrzeby można bezprzewodowo połączyć je ze smartfonem lub tabletem, aby strumieniowo odtwarzać muzykę, bez konieczności używania kabli. Dobrze oceniony został również głośnik Media-Tech PartyBox MT3150 o mocy znamionowej 18 W. Ma on interfejs Bluetooth, czytnik kart pamięci, a w zestawie znajduje się mikrofon do karaoke i pilot służący do zdalnej obsługi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Partybox pozwala na odtwarzanie muzyki z nośnika podłączonego do portu USB lub bezpośrednio z laptopa, smartfona czy podobnego sprzętu, z którym połączy się bezprzewodowo przez Bluetooth. Głośnik zasila akumulator zapewniający do 12 godzin pracy po naładowaniu.

Wady

Osoby, które często używają urządzenia, przyznają, że nie zostało dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Należy je ostrożnie przenosić, aby na obudowie nie powstały nieestetyczne przetarcia i zarysowania.

Podsumowanie

Moc znamionowa sprzętu to 160 W. Poza portem USB, ma on również inne złącza: wejście liniowe audio AUX oraz wyjście słuchawkowe. Partybox został wyposażony w funkcje poprawiające jakość dźwięku: Korektor i Super Bass.

Drugi wybór

Zalety

Razem z głośnikiem otrzymujemy w zestawie pilot pozwalający na jego zdalną obsługę, a także mikrofon. Z tego względu urządzenie bardzo dobrze sprawdza się podczas imprez karaoke. Partybox jest niewielki i lekki, a tym samym wygodny w przenoszeniu.

Wady

Nie jest to sprzęt, który może działać kilkanaście godzin bez przerwy. W pełni naładowany akumulator zapewnia do 4 godzin ciągłej pracy głośnika, dlatego warto mieć zawsze przy sobie ładowarkę.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc znamionową 18 W, wyposażono je w przetwornik średniotonowy oraz subwoofer. Partybox ma gniazdo jack 3,5 mm, jack 6,5 mm, czytnik kart pamięci, port USB i AUX. Ponadto może on łączyć się z innymi sprzętami za pośrednictwem Bluetooth.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt został wyposażony w kilka przetworników, m.in. dwa średniotonowe, co zapewnia bardzo dobrej jakości brzmienie. Ma on też ciekawe efekty świetlne i wbudowany pad DJ-a. To model ze wszystkimi niezbędnymi gniazdami, w tym do podłączenia gitary.

Wady

Przenoszenie partyboxa z miejsca na miejsce nie jest komfortowe. Wszystko przez to, że jest to stosunkowo duży i ciężki sprzęt, waży prawie 40 kg.

Podsumowanie

Moc znamionowa głośnika to 1100 W, bardzo dobrze sprawdza się on na imprezach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Urządzenie wygląda bardzo elegancko, jest solidne oraz łatwe w obsłudze. Można połączyć je bezprzewodowo z innym sprzętem, aby odtwarzać muzykę.

 

 

6 najlepszych partyboxów. Opinie w 2024 roku

 

Potrzebujesz dobrego sprzętu nagłaśniającego na imprezy? Jeśli tak, powinien zainteresować Cię nasz ranking partyboxów. Opisujemy w nim najpopularniejsze głośniki z nowoczesnymi technologiami, które zapewniają bardzo dobrej jakości brzmienie. Przekonaj się, czy wśród nich jest urządzenie spełniające wszystkie Twoje oczekiwania.

 

1. Głośnik JBL PartyBox 100

 

JBL PartyBox 100 to sprzęt o mocy znamionowej 160 W. Daje on możliwość odtwarzania muzyki na dwa różne sposoby: Z listy zapisanej w pamięci USB lub z dowolnego urządzenia przenośnego połączonego z nim poprzez Bluetooth. Głośnik jest zasilany akumulatorowo, a po naładowaniu może działać nawet 12 godzin bez przerwy. Obsługuje on pliki zapisane w formacie MP3.

Złącza, w jakie zostało wyposażone urządzenie to: USB, wyjście słuchawkowe oraz wejście liniowe audio AUX. Partybox ma wymiary: 29 cm x 28,8 cm x 55,1 cm i waży 9,7 kg. Można ustawić go na ziemi lub na statywie, w zależności od potrzeb. Sprzęt wyposażono w funkcje poprawiające brzmienie: Super Bass i korektor dźwięku.

Dlaczego głośnik trafił do zestawienia? Wielu konsumentów uważa go za dobry partybox, gdyż sprawdza się nie tylko jako sprzęt nagłaśniający podczas imprez, ale i odpowiednie urządzenie do karaoke. Jego dodatkową zaletą jest podświetlenie LED.

 

 

 

 

2. Media-Tech PartyBox MT3150 

 

Sprzęt Media-Tech PartyBox MT3150 ma wbudowany 4,5-calowy subwoofer, a także średniotonowy głośnik w rozmiarze 3,8 cala. Znamionowa moc urządzenia wynosi 18 W. Ma ono wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewniający do ok. 4 godzin pracy po naładowaniu. W zestawie znajdziemy mikrofon, co oznacza, że jest to odpowiedni partybox do karaoke.

Wymiary urządzenia to: 18 cm x 36,5 cm x 16 cm, waży ono 2,35 kg. Głośnik można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem, laptopem czy tabletem, gdyż ma interfejs Bluetooth. Wyposażono go również w czytnik kart pamięci i kilka przydatnych gniazd: Jack 3,5 mm, jack 6,3 mm, AUX i port USB.

Kupującym bardzo podoba się to, że sprzęt można obsługiwać zdalnie za pomocą pilota. Test partyboxów pokazał też, że prezentowany model jest chwalony za antypoślizgowe nóżki zapewniające mu stabilność oraz elegancko wyglądającą, solidną obudowę.

 

 

 

 

3. Głośnik JBL PartyBox 1000

 

Urządzenie JBL PartyBox 1000 ma moc znamionową 1100 W i obsługuje pliki w formacie MP3. Jego cechą wyróżniającą jest wbudowane oświetlenie LED z wieloma ciekawymi efektami. Co więcej, sprzęt został wyposażony w kilka różnych przetworników: 12-calowy niskotonowy skierowany w dół, dwa 7-calowe średniotonowe oraz jeden kompresyjny.

Partybox może łączyć się z innymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth, ponadto ma gniazdo na mikrofon i gitarę, port USB, złącze jack 3,5 mm oraz RCA L/R. Wymiary sprzętu to: 39,7 cm x 39 cm x 105 cm, waży on 39,1 kg.

Za jedną z najważniejszych zalet urządzenia uznaje się wbudowany pad DJ-a. Pozwala on na nagrywanie sekcji muzycznych i ich zapętlanie, a także na grę na różnych instrumentach (pianinie, perkusji i gitarze). Ponadto poddane analizie opinie o partyboxach wykazały, że wielu osobom sprzęt spodobał się też ze względu na stylowy design.

 

 

 

 

4. Głośnik JBL PartyBox 300 

 

Głośnik JBL PartyBox 300 o mocy znamionowej 240 W został wyposażony w dwa przetworniki niskotonowe w rozmiarze 6,5 cala oraz trzy przetworniki wysokotonowe w rozmiarze 2,25 cala. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo i może działać przez 18 godzin bez przerwy po naładowaniu (co zajmuje 5 godzin). Funkcje, jakie wykorzystuje to podbicie basów i łączność bezprzewodowa Bluetooth.

Urządzenie ma wymiary: 31 cm x 32 cm x 69 cm i waży 15,84 kg. Po 20 minutach bezczynności wyłącza się ono automatycznie, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu akumulatora. Partybox wyposażono w efekty świetlne i funkcję karaoke, poza tym ma on  kilka gniazd, które mogą się przydać: RCA L/R, USB, jack 3,5 mm oraz złącze do podłączenia gitary lub mikrofonu.

Zdaniem kupujących głośnik jest łatwy w obsłudze, wygodny w przenoszeniu i wytrzymały. Można go bezprzewodowo podłączyć do smartfona lub laptopa i przesyłać strumieniowo muzykę, bez ryzyka pogorszenia jakości brzmienia.

 

 

 

 

5. Power Audio JBL PartyBox One The Go

 

Power Audio JBL PartyBox One The Go to sprzęt, którego moc znamionowa wynosi 100 W. Wyposażono go w efekty świetlne, łączność Bluetooth, jak również mikrofon, dlatego bardzo dobrze sprawdza się podczas imprez karaoke. Urządzenie ma port USB i wejście liniowe audio AUX.

Głośnik obsługuje dwa popularne formaty plików: MP3 oraz WAV. Można ustawić go na podłodze, stoliku lub w innym miejscu, ma kompaktowe wymiary: 48,9 cm x 24,5 cm x 22,5 cm. Wbudowany korektor dźwięku sprawia, że odtwarzany dźwięk jest dobrej jakości.

Konsumenci docenili sprzęt za wygodę przenoszenia (waży 7,5 kg), dobrze podkreślony bas oraz pojemny akumulator gwarantujący do 12 godzin ciągłej pracy. Co więcej, partybox został dobrze zabezpieczony przed działaniem wilgoci, potwierdza to certyfikat IPX4.

 

 

 

 

6. Media-Tech Partybox KEG BT MT3165

 

Przedstawiamy urządzenie Media-Tech Partybox KEG BT MT3165 o mocy znamionowej 30 W, odpowiednie na imprezy odbywające się w domu, a także na zewnątrz. To dobry i tani partybox, który ma odporną na uszkodzenia obudowę. Zasila go akumulator zapewniający do 4 godzin ciągłej pracy.

Sprzęt pozwala na odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników danych (pendrive’a lub karty pamięci), a także bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub laptopa, do czego wykorzystuje moduł Bluetooth. Partybox waży 1,42 kg, a jego wymiary to: 16,3 cm x 40 cm. Przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce jest wygodne, ponieważ ma ono rączkę znajdującą się w górnej części obudowy.

Głośnik ma kilka istotnych atutów, o czym można się przekonać, sprawdzając opublikowane na jego temat komentarze. Jak zauważyli kupujący, sprzęt jest niewielki, ale gwarantuje mocne i donośne brzmienie, a jego obsługa nie jest kłopotliwa, na co wpływa wyświetlacz LED.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki partybox kupić?

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierasz właściwy partybox, sprawdź także informacje znajdujące się w poradniku. Opisujemy w nim najbardziej istotne kwestie dotyczące głośników na imprezę, o których nie można zapomnieć, robiąc zakupy. Jakimi cechami wyróżnia się najlepszy partybox?

Zasilanie

Większość osób uważa, że sprzęt wymagający podłączenia do prądu nie jest wystarczająco praktyczny na imprezy, w szczególności te organizowane na zewnątrz. Nie w każdym miejscu mamy dostęp do energii elektrycznej, a wtedy słuchanie muzyki staje się niemożliwe. Z tego względu bardzo dużą popularnością cieszą się partyboxy zasilane akumulatorowo. Wystarczy regularnie podłączać je do ładowarki na określony czas, aby później móc swobodnie odtwarzać utwory muzyczne. Maksymalny czas pracy głośnika uzależniony jest od pojemności wbudowanego akumulatora. Mogą to być 3 – 4 godziny lub znacznie więcej, nawet ponad 10 godzin.

 

Wymiary i waga

Podczas podejmowania decyzji, jaki partybox wybrać, warto wziąć pod uwagę to, jak jest duży i ile waży. Jeśli często zdarza nam się podróżować z głośnikiem, powinniśmy wybrać niewielki i lekki model, inaczej przenoszenie go z miejsca na miejsce może okazać się mało komfortowe. Musimy pamiętać, że na rynku dostępne są zarówno bardzo małe sprzęty, ważące mniej niż 10 kg, jak i duże, których waga przekracza nawet 30 – 40 kg.

 

Moc

Moc głośnika ma wpływ na to, jak głośno będzie można odtwarzać muzykę. Ma to bardzo istotne znaczenie, w szczególności w pomieszczeniach o dużym metrażu i w przypadku imprez organizowanych na świeżym powietrzu. Znamionowa moc partyboxów zwykle obejmuje zakres od 15 W do 1000 W, ale w ofercie niektórych marek można znaleźć też nieco mocniejsze modele (przeważnie są one także droższe).

 

Złącza

Żeby odtwarzanie muzyki z głośnika było możliwe, musi być wyposażony w odpowiednie złącza. Za jedno z podstawowych uznaje się port USB, za sprawą którego do urządzenia możemy podłączyć pendrive’a lub inny nośnik z zapisaną listą utworów. Część partyboxów ma także czytnik kart pamięci. Co więcej, nowoczesne głośniki są wyposażone w interfejs Bluetooth, a więc mogą łączyć się z innymi urządzeniami bezprzewodowo, bez użycia kabli. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli zależy nam na ograniczeniu ilości przewodów przypiętych do głośnika. Trzeba tylko poświęcić kilka minut na sparowanie partyboxa ze smartfonem, laptopem lub tabletem, aby móc strumieniowo przesyłać i odtwarzać muzykę.

Port USB czy czytnik kart pamięci to nie jedyne złącza, jakie może mieć sprzęt nagłaśniający. Wiele partyboxów przystosowano również do podłączenia słuchawek, a nawet gitary czy mikrofonu. To oznacza, że sprawdzają się one zarówno podczas zabaw tanecznych, jak i imprez karaoke.

 

Jakość dźwięku

Pytając o to, jaki jest najlepszy partybox, na pewno większość osób wspomni o jakości dźwięku. Tego typu urządzenie powinno zapewniać mocne, donośne brzmienie z dobrze podkreślonymi wysokimi, średnimi oraz niskimi tonami. Na to wpływa m.in. ilość i rodzaj przetworników, w jakie wyposażono głośnik. Bardziej zaawansowane modele mają ich kilka, np. średniotonowe, wysokotonowe, a nawet subwoofer. O jakości brzmienia decydują też zastosowane technologie. Te najbardziej popularne to przede wszystkim korektor dźwięku oraz wzmocnienie basu.

Obudowa

Obudowa głośnika może być wykonana z tworzywa sztucznego lub drewna. Istotne jest, aby wykazywała ona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając solidny sprzęt, nie trzeba się martwić o to, że szybko pojawią się na nim mało estetyczne zarysowania, przetarcia czy pęknięcia. Urządzenie przeznaczone do używania na zewnątrz powinno być dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

 

Dodatkowe funkcje

Jest kilka ciekawych, dodatkowych funkcji, które mogą pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania głośnika. Jedną z nich jest możliwość obsługi sprzętu za pomocą pilota, wówczas nie trzeba do niego podchodzić, żeby zmienić ustawienia. Coraz częściej partyboxy mają także wbudowane podświetlenie z różnymi efektami, co pozwala na stworzenie klubowego nastroju. Ponadto nowoczesne modele są wyposażone w specjalny pad dla DJ-a, pozwalający na wykorzystywanie różnych efektów dźwięków. Umożliwia on dodatkowo nagrywanie oraz zapętlanie utworów.

 

Partyboxy w dobrych cenach

Ile kosztuje głośnik na imprezy? To zależy od takich czynników jak marka, moc, zastosowane technologie oraz solidność obudowy. Za niewielkie urządzenie o mocy do ok. 50 W zapłacimy średnio 100 – 300 zł, a więc nie jest to duży wydatek. Jednak trzeba mieć na uwadze, że im bardziej nowoczesny jest partybox, tym z pewnością droższy się okaże. Modele renomowanych producentów zazwyczaj kosztują 1000 – 5000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ