Zakupy muzyczne – pierwszy etap przygody z dźwiękami

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że gra na instrumentach to naprawdę wspaniała rzecz, a jednocześnie niezwykle wdzięczne hobby. By jednak dobrze opanować tę trudną sztukę, warto zainwestować w porządną porcję wiedzy ze sprawdzonych źródeł, chociażby w postaci odpowiedniego podręcznika – pomoże on szybko i w prosty sposób przyswoić niezbędne informacje. Oczywiście nadrzędną rolę pełni tu jakość instrumentów, z których korzystamy, czego absolutnie nie wolno pominąć. Solidne pianino czy gitara potrafią zdziałać cuda, a wydobywane z nich dźwięki tworzą nierzadko istną poezję.

 

Antoni Cofalik „Skrzypcowe ABC”

Polecaną i cenioną pozycją wśród gamy podręczników, przeznaczonych stricte do nauki gry na skrzypcach, jest „Skrzypcowe ABC” Antoniego Cofalika (nauczanie początkowe). Książka wydana została w 2011 roku przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i do tej pory cieszy się ogromnym uznaniem ze strony znawców tematu. Całość podzielona została na dwie części: w pierwszej znajdziemy podstawy techniki skrzypcowej, natomiast druga jest poświęcona zmianom pozycji i trudniejszym układom rytmicznym. Znakomite uzupełnienie materiału stanowią dołączone do niego gamy, krótkie ćwiczenia, etiudy oraz drobne utwory.

 

Pianina cyfrowe Kawai

Gdy zastanawiamy się nad zakupem instrumentu, ciekawą opcją są pianina cyfrowe marki Kawai, występujące zarówno w kolorze czarnym, jak i białym, wykonane z różnych materiałów (szczególnie pięknie prezentuje się palisander). Producent od lat wypuszcza na rynek kultowe egzemplarze, wyróżniając się na tle konkurencji dbałością o detale i precyzją wykonania. Trzeba również podkreślić, że najnowsze modele zawierają systemy nagłośnieniowe, pozwalające wydobyć pełen potencjał instrumentu. Marce od zawsze zależy też na estetyce i walorach wizualnych, co zresztą widać już na pierwszy rzut oka. Produkty Kawai są więc same w sobie małymi dziełami sztuki. Elegancja i autentyczność brzmienia wzajemnie się przenikają, skąd blisko do ideału.

Gitara elektryczna – konkretne brzmienie na wyciągnięcie ręki

Wielbicieli mocnych brzmień z pewnością usatysfakcjonuje szeroki obecnie wybór gitar elektrycznych. Świetnym pomysłem dla wprawionych w boju będzie zakup słynnego Ibaneza, a dla początkujących – dowolnego zestawu (gitara wraz z akcesoriami). Gitara elektryczna to instrument jedyny w swoim rodzaju i cudownie łączący pokolenia. W czasach, kiedy dopiero odkrywano rocka, gitary elektryczne były przecież tak samo popularne jak teraz. Dlatego właśnie po dziś dzień elektryczna gitara zajmuje ważne miejsce na półce wielu zagorzałych fanów muzyki.

 

Dlaczego warto zacząć grać na instrumencie? 

Gra na instrumentach jest niezwykłym doświadczeniem. Mamy wówczas okazję poznawać i sami tworzyć rozmaite dźwięki, nieraz wprawiające w lepszy nastrój, relaksujące bądź skutecznie motywujące do działania. Skrzypce, pianina i gitary elektryczne oraz inne instrumenty niesamowicie współgrają także z tańcem i wokalem. Czymś, co jednak chwyta za serca najmocniej, dla większości melomanów będzie elektryczna gitara.

Nade wszystko natomiast, bez względu na rodzaj, instrumenty nas ubogacają i uwrażliwiają na piękno świata. Opanowanie gry na nich wymaga zaś od uczniów systematyczności i cierpliwości – w trakcie ćwiczeń często następuje zniechęcenie i nietrudno wówczas zrezygnować. Jeśli jednak zdołamy przetrwać najtrudniejszy etap, czeka nas mnóstwo fantastycznych chwil w towarzystwie muzyki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ