Jak VPN może pomóc w strumieniowaniu?

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

Chyba każdy przynajmniej raz próbował oglądać ulubiony serial, program, czy transmisję wydarzenia sportowego, ale słaba jakość obrazu, buforowanie i uciążliwe reklamy skutecznie to uniemożliwiały. Jak cieszyć się swobodnym i niezakłóconym odbiorem dźwięku i obrazu w strumieniowym przesyle danych? Odpowiedzią jest VPN, a poniżej przeczytasz, dlaczego warto z niego korzystać.

 

Na czym polega VPN?

Podczas korzystania z Internetu, wszystkie nasze działania i przesyłane dane zostają rozpoznane i zapisane przez dostawcę usług. Może on udostępnić je potencjalnym reklamodawcom, a w niektórych przypadkach nawet organizacjom rządowym. Korzystając z sieci publicznych, punktów WiFi i hotspotów, hakerzy mogą w łatwy sposób wykraść nasze dane. VPN to sposób na skuteczną ochronę w sieci. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedniego dostawcę, jak NordVPN i cieszyć się bezpieczeństwem w Internecie. Co to jest VPN? To Wirtualna Sieć Prywatna, która przekierowuje sygnał od użytkownika na swoje serwery, gdzie jest on szyfrowany. W efekcie dane nawet jeśli zostaną przechwycone lub zmagazynowane u dostawcy, są niemożliwe do odczytania. NordVPN to firma o szerokim zasięgu, która oferuje możliwość korzystania z ponad 5000 serwerów, rozmieszczonych w prawie 60 krajach na całym świecie.

Znajdują się one w Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych, ale także w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Ochrona VPN ma wiele zalet, przede wszystkim zapewnia anonimowość, ale także poprawia jakość korzystania z sieci. Jedną z korzyści, które najczęściej zachęcają użytkowników do wykupienia abonamentu NordVPN, jest lepsza jakość strumieniowania mediów i muzyki. Firma chroni prywatność swoich użytkowników w sieci, a przede wszystkim sama nie zbiera o nich żadnych danych. Polityka NordVPN jest jasna — żadnych logów, czyli przechowywania i gromadzenia informacji na temat osób korzystających z ich usług. Jest się anonimowym, bez względu na miejsce zamieszkania i lokalizację urządzenia.

VPN, jak działa i jaki ma wpływ na strumieniowanie?

Streaming to inaczej strumieniowe przesyłanie danych. Z takiego sposobu przekazu korzystają najpopularniejsze platformy z serialami i filmami oraz z muzyką. Ze streamingu korzysta się także podczas oglądania relacji z wydarzeń sportowych i kulturalnych. Często jednak podczas odtwarzania multimediów siła i jakość połączenia spada, obraz się pogarsza, a całe wideo zaczyna się nieustannie buforować. Może to być spowodowane ograniczeniem przepustowości przez dostawcę Internetu. Czemu tak się dzieje? Istnieje kilka powodów, przede wszystkim:

Osiągnięcie limitu przepustowości — to jeden z najczęstszych powodów spadku jakości oglądanych filmów i seriali. Użytkownik osiągnął narzucony przez dostawcę limit, co w dużej mierze ma na celu zachęcenie do skorzystania z lepszego pakietu.

Korzystanie z P2P i stron przeznaczonych do strumieniowania — nierzadko zdarza się, że dostawca Internetu ogranicza przepustowość, gdy użytkownik pobiera lub wysyła duże ilości danych na konkretne strony internetowe, najczęściej powiązane z P2P i strumieniowaniem.

Godziny szczytu — przepustowość Internetu może zmieniać się w godzinach szczytu, czyli w czasie, gdy najwięcej osób jednocześnie korzysta z sieci, na przykład po godzinie 21. Dostawca, chcąc uniknąć przerw w dostawie danych przez przeciążoną sieć, postanawia ograniczyć jej przepustowość.

Promowanie konkretnych stron i treści — może się zdarzyć, że dostęp do niektórych treści w Internecie jest ograniczony przez samego dostawcę usług internetowych. Zwykle ma to na celu przekonanie użytkownika do skorzystania z innych, często płatnych witryn.

Połączenie VPN pozwoli rozwiązać problemy z przepustowością. Przede wszystkim Wirtualna Sieć Prywatna ukrywa IP urządzenia, dlatego nawet dostawca Internetu nie jest w stanie go zlokalizować. NordVPN zapewnia swoim użytkownikom optymalizację prędkości przesyłu danych. Jest to możliwe dzięki dużej liczbie obsługiwanych przez firmę serwerów. Ponadto NordVPN korzysta z bardzo szybkiego protokołu NordLynx, który pomaga w strumieniowaniu treści z różnych miejsc na świecie. Jedno konto umożliwia korzystanie z usług VPN online aż na 6 różnych urządzeniach, obsługiwanych przez najpopularniejsze systemy. NordVPN nie ogranicza również swoim użytkownikom przepustowości, w ramach opłaconego abonamentu mogą korzystać z pełnej siły i szybkości sygnału.

 

Zmniejszanie ograniczeń

Najlepszy VPN nie tylko chroni użytkownika, ale także zapewnia mu jak największy komfort podczas korzystania z sieci. NordVPN oferuje dostęp do najpopularniejszych portali streamingowych z niemal każdego miejsca na świecie. Niektóre platformy ograniczają swoim użytkownikom pewne usługi lub dostęp do części multimediów. Jest to spowodowane najczęściej kwestiami geograficznymi. Dzięki zachowaniu anonimowości, która obejmuje także lokalizację urządzeń, ograniczenia te przestają dotyczyć użytkowników VPN. Najlepsze filmy i seriale są dostępne dla każdego, z dowolnego miejsca.

Ochrona przed szkodliwymi reklamami

Niektóre strony oferujące strumieniowe przesyłanie danych są zapełnione reklamami, które pojawiają się na ekranie po każdym kliknięciu. Wiele z nich jest niebezpiecznych, mogą one zawierać wirusy groźne dla całego systemu urządzenia. Usługa VPN skutecznie blokuje takie reklamy, poprawiając nie tylko komfort użytkowników, ale także ich bezpieczeństwo. Ponadto korzystanie z Wirtualnej Sieci Prywatnej umożliwia oglądanie transmisji metodą strumieniową bezpośrednio na stronie źródłowej. Wszelkie ograniczenia, często wynikające z lokalizacji użytkownika, zostają zniesione. Wiąże się to nie tylko z większym bezpieczeństwem, ale także umożliwia odtwarzanie multimediów w najwyższej możliwej jakości.

 

Jak korzystać z Wirtualnej Sieci Prywatnej?

Skorzystanie z możliwości bezpiecznej sieci VPN jest proste. NordVPN oferuje tani VPN, biorąc pod uwagę stosunek ceny usługi do jej jakości. Do wyboru jest jeden z trzech abonamentów, przewidzianych na miesiąc, rok lub dwa lata. Każdy z nich wymaga uiszczania miesięcznej opłaty. Najbardziej opłacalna jest subskrypcja na dwa lata, ponieważ miesięczny koszt wynosi wtedy 2,97 euro. Decydując się na roczny abonament, płaci się 3,93 euro za 30 dni. Wybierając najkrótszą miesięczną subskrypcję, jej cena wynosi 9,56 euro. W ciągu 30 dni od rozpoczęcia korzystania z VPN można odstąpić od usługi, a pełny koszt zostaje zwrócony użytkownikowi. Również instalacja nie stanowi problemu. Wystarczy pobrać aplikację ze strony https://nordvpn.com/pl/download/. NordVPN umożliwia korzystanie z szyfrowanej sieci na 6 urządzeniach, obsługiwanych przez systemy Windows, Linux, macOS, iOS i Android.

Korzystanie z VPN nie tylko chroni prywatność i bezpieczeństwo użytkownika. Jest to także narzędzie poprawiające komfort użytkowania sieci internetowej. Dzięki VPN nie musisz martwić się reklamami, spadkiem przepustowości, czy ciągłymi przerwami na buforowanie podczas odtwarzania ulubionych filmów i seriali, muzyki, a także transmisji wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dostęp do stron strumieniowych jest natychmiastowy i nieograniczony z każdego miejsca na świecie, za co odpowiadają liczne serwery firmy NordVPN. Wystarczy pobrać aplikację, opłacić abonament, połączyć się z serwerem i odtwarzać nieprzerwanie wszystkie ulubione multimedia, filmy, seriale i muzykę w najwyższej dostępnej jakości.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ