Ostatnio aktualizowane: 23.09.21

 

Pianina Cyfrowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zdaniem wielu konsumentów jedne z najlepszych pianin cyfrowych produkuje firma Yamaha. Nie sposób się z tym nie zgodzić biorąc pod uwagę pozytywne opinie użytkowników. Do przygotowanego przez nas zestawienia wybraliśmy modele cieszące się największą popularnością wśród kupujących. Pierwsze miejsce w rankingu zajął instrument Yamaha YDP-163WH Arius. Model ma biały kolor i wygląda klasycznie, dzięki czemu podoba się dużej grupie osób. To pianino cyfrowe pozwala nie tylko ćwiczyć umiejętności muzyczne, ale też stanowi bardzo ładny dodatek do wnętrza. Użytkownik ma zapewniony maksymalny komfort gry. Jest to możliwe za sprawą solidnie wykonanej klawiatury z systemem Graded Hammer Standard 3. Producent zapewnia, że klawisze są dobrze wyważone. Nagłośnienie stereo ma zadowalającą jakość nawet dla bardziej wymagających muzyków. Poznaj opisy pozostałych urządzeń. Drugie miejsce należy do pianina cyfrowego Yamaha P-45 B. Ma ono złącze słuchawkowe i wejście USB. Istnieje także możliwość nagrywania utworów. W związku z tym użytkownik ma możliwość dzielenia się swoimi kompozycjami z innymi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pianino cyfrowe gwarantuje bardzo dobre brzmienie. Muzyk może korzystać z dodatkowych rozwiązań tj. nagrywanie utworu czy podział klawiatury na dwóch grających. Model wyposażono w podstawkę na nuty. Instrument ma biały kolor i prezentuje się bardzo elegancko.

Wady

Produkt waży ponad 40 kg, więc jego przenoszenie w inne miejsce wymaga skorzystania z pomocy domownika. Trzeba czasu, aby poznać wszystkie funkcje urządzenia i swobodnie z nich korzystać.

Podsumowanie

Złącze USB pozwala na podłączenie instrumentu do komputera. U podstawy umieszczono 3 pedały. W zestawie znajduje się dobrej jakości zasilacz. Użytkownik może regulować czułość klawiatury. Klawisze mają matową powłokę imitującą kość słoniową.

Drugi wybór

Zalety

Instrument jest stosunkowo lekki, więc można łatwo go przenosić. Użytkownik ma do wyboru 10 brzmień, które może ustawić w zależności od granego utworu. Klawiaturę można podzielić na 2 niezależnie pianina, co przydaje się w trakcie odbywania lekcji wspólnie z nauczycielem.

Wady

Model jest polecany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pianinem. Jeśli szukasz bardziej zaawansowanego sprzętu, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z zakupu Yamaha P-45 B.

Podsumowanie

Na pianinie znajduje się pulpit na nuty. Model wyposażono w owalne głośniki o dobrym brzmieniu. Czarne klawisze mają matową powłokę, dlatego nie widać na nich odcisków palców. Dołączona do zestawu instrukcja w łatwy sposób wyjaśnia funkcje urządzenia.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma funkcję nagrywania utworów, dzięki czemu użytkownik może łatwo monitorować swoje postępy, a także dzielić się z innymi skomponowanymi utworami. Pianino cyfrowe wyposażono w płynnie działające przyciski pokryte matową powłoką.

Wady

Instrument jest ciężki i zajmuje stosunkowo dużo miejsca. Znajdujące się na panelu informacje są podane w języku angielskim, dlatego osoba, która go nie zna może mieć początkowo problem ze swobodną obsługą urządzenia.

Podsumowanie

Yamaha DGX 650 BK ma system Intelligent Acoustic Control, który automatycznie dostosowuje jakość dźwięku do ustawionej głośności. Nawet jeśli głośność jest ustawiona na bardzo niskim poziomie, użytkownik może usłyszeć wyraźnie każdy dźwięk.

 

 

3 najlepszych cyfrowych pianin Yamaha. Opinie w 2021 roku

 

1. Yamaha YDP-163 Arius pianino cyfrowe

 

Prezentujemy pianino cyfrowe Yamaha YDP-163WH Arius, które zachwyca klasycznym designem. Instrument wykonano z najlepszych gatunkowo materiałów, co wpływa zarówno na jego wygląd, jak i wytrzymałość. Wymiary modelu to: 135,7 cm x 84,9 cm x 42,2 cm. Jego waga wynosi 42 kg. Pianino ma drewniany statyw, na którym znajdują się 3 pedały.

Instrument ma klawiaturę z systemem Graded Hammer 3. Jest ona wyposażona w 3 sprawnie działające czujniki, które reagują na najdelikatniejszy ruch. Klawisze zrobiono z syntetycznej kości słoniowej. Na uwagę zasługuje dobrej jakości głośniki stereo o mocy 20 W. Dzięki modułowi Pure CF w YDP-163 użytkownik ma zapewniony ekspresyjny dźwięk.

Wiele osób podziela zdanie, że warto zainwestować w pianino cyfrowe Yamaha YDP-163WH Arius. Podczas jego produkcji zwrócono szczególną uwagę na jakość wykonania, a także komfort gry. Instrument ma wiele rozwiązań, które zwiększają jego funkcjonalność. Należy do nich m.in. możliwość nagrywania własnych utworów.

Pianino cyfrowe Yamaha YDP-163WH Arius ma biały kolor i tradycyjny design. Wymiary instrumentu są następujące: 135,7 cm x 84,9 cm x 42,2 cm.

 

Zalety

Funkcja half-damper: Sprzęt ma funkcję half-damper (pół-pedału), dzięki której możliwe jest zwiększenie długości dźwięku po wciśnięciu pedału. W ten sposób możliwe jest granie bardziej subtelnych i nastrojowych melodii.

Wykonanie klawiszy: Pianino cyfrowe ma 88 klawiszy z systemem Graded Hammer Standard 3. Są one odpowiednio wyważone, co oznacza, że aby wydobyć niższe dźwięki, trzeba użyć większej siły niż w sytuacji, kiedy zależy nam na zagraniu wyższych tonów. Wysokiej jakości czujniki pozwalają wychwycić nawet bardzo delikatny ruch.

Wgrane utwory fortepianowe: Instrument ma wgrane klasyczne utwory fortepianowe, które z powodzeniem można wykorzystać do nauki gry.

Jakość dźwięku: Funkcji Yamaha Intelligent Acoustic Control zapewnia, że nawet przy ustawieniu małej głośności osoba grająca będzie dobrze słyszała każdy dźwięk.

Wejście USB: Urządzenie ma wejście USB, więc można do niego podłączyć komputer czy smartfon.

 

Wady

Waga: Model waży ponad 40 kg, dlatego trzeba użyć sporo siły, aby go przenieść.

 

 

 

 

2. Yamaha P 45 B pianino cyfrowe

 

Model P-45 B to jedno z najczęściej wybieranych pianin cyfrowych marki Yamaha. Ze względu na swoje kompaktowe gabaryty, sprzęt ten może służyć nam do grania w domu lub w pracy czy szkole. Dzięki jego niewielkim wymiarom i wadze, jest on dość mobilny.

Rozłożenie klawiszy na klawiaturze GHS (Graded Hammer Standard) jest takie samo, jak w przypadku klasycznych pianin. Również stymulacja ciężkości klawiszy została zachowana. Polega ona na tym, że z prawej strony są „lżejsze” klawisze, a z lewej „cięższe”.

Ważnymi zaletami modelu jest 10 stereofonicznych brzmień oraz 64 głosy polifonii. To oraz wysoka jakość takich efektów, jak chorus czy pogłos, daje dużo możliwości komponowania utworów. Co więcej, tryb Dual sprawia, że będziesz mógł jednocześnie używać dwóch brzmień. Wymienione opcje będą na pewno ciekawe zarówno dla profesjonalnych muzyków, jak również dla amatorów czy nawet dzieci.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników zdecydowało się na jego zakup ze względu na możliwość przesyłania skomponowanych utworów na komputer czy urządzenia IOS.

Model P-45 B to dobre pianino cyfrowe Yamaha do 1500 zł. Urządzenie waży 11,5 kg, a jego wymiary to: 132,6 cm x 15,4 cm x 29,5 cm.

 

Zalety

Ładne brzmienie: Instrument gwarantuje przyjemne brzmienie, co potwierdza wykonany przez muzyków test pianin cyfrowych Yamaha. Jakość dźwięku jest bardzo dobra.

Technologia próbkowania AWM: Przy produkcji wykorzystano technologię próbkowania AWM. To znaczy, że każdy z osiemdziesięciu ośmiu klawiszy był oddzielnie nagrywany. To pozwoliło na uchwycenie pogłosu, który w normalnym wypadku można usłyszeć tylko podczas korzystania z profesjonalnego fortepianu.

Funkcja Dual: Użytkownik może skorzystać z funkcji Dual, dzięki której możliwe jest ustawienie jednocześnie dwóch odmiennych barw. To umożliwia tworzenie ciekawych aranżacji.

Złącze USB: Model ma łączę USB, więc można podłączyć do niego komputer lub smartfon, co zwiększa jego funkcjonalność.

 

Wady

Tylko dla początkujących muzyków: Część osób przyznaje, że instrument Yamaha P-45 B jest odpowiedni tylko dla osób początkujących.

 

 

 

 

3. Yamaha DGX 650 keyboard z ważoną klawiaturą

 

Model DGX 650 BK przez wielu uważany jest za najlepsze pianino cyfrowe Yamaha w dobrej cenie. Dźwięk urządzenia, niemal do złudzenia przypomina ten, który generują fortepiany najwyższej klasy, jak Yamaha CFIIIS. Instrument posiada klawiaturę GHS, czyli Graded Hammer Standard oraz system wysokiej jakości głośników stereo. Takie rozwiązania gwarantują dynamiczne brzmienia.

Dużą zaletą sprzętu jest wgrana w jego system biblioteka stylów, która na pewno przypadnie do gustu profesjonalnemu kompozytorowi. Wystarczy zagrać jednaą linie melodyczną, a pianino cyfrowe samo podłoży akompaniament. Taka opcja na pewno zainteresuje również dzieci.

Duża ilość akompaniamentów, efektów czy polifonii sprawia, że gra na tym urządzeniu szybko staje się zabawą. Z tego powodu warto dodać, jak proste jest nagranie powstałych dźwięków. Spowodowane jest to licznymi wejściami jak USB czy PHONE, ale także AUX mini-jack stereo. Nowoczesna technologia sprawia, że do pianina możesz podłączyć niemal każde urządzenie mobilne.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na jego zakup ze względu na duże głośniki, które gwarantują wysoką jakość granego dźwięku.

Pianino cyfrowe Yamaha DGX 650 BK ma wymiary: 140,5 cm x 77,3 cm x 48,5 cm, a jego waga wynosi 25,5 kg.

 

Zalety

Automatyczny dobór podkładu: Instrument ma funkcję Yamaha Smart Chord, która gwarantuje automatyczny dobór podkładu muzycznego na podstawie pierwszych zagranych akordów. Ta opcja ułatwia grę na instrumencie.

Dobrej jakości głośniki: Pianino cyfrowe wyposażono w dobrej jakości głośniki (nisko i wysokotonowe). Wydobywający się z nich dźwięk ma przyjemne brzmienie i jest pozbawiony zakłóceń.

Łatwe podłączanie do urządzeń zewnętrznych: Sprzęt ma złącze USB i wejście AUX, więc można do niego podłączyć różne urządzenia zewnętrzne. To pozwala m.in. na nagrywanie utworów i dzielnie się nimi z innymi.

 

Wady

Wybór ustawień: Trzeba liczyć się z tym, że pojawiające się na ekranie informacje są przekazywane w języku angielskim, co może utrudniać sprawną obsługę sprzętu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie pianino cyfrowe Yamaha wybrać?

 

Ponieważ gra na instrumencie to bardzo przydatna umiejętność, wiele dzieci już od małego rozpoczyna naukę. Jednym z najczęściej wybieranych sprzętów są pianina. Niestety, nie każdy posiada odpowiednio duże mieszkanie by je zmieścić. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia cyfrowego. Takie modele są zdecydowanie tańsze i zajmują mniej miejsca. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zakupem takiego produktu, to polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę. Ponadto na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze pianina cyfrowe Yamaha.

Japońska firma Yamaha to jeden z czołowych liderów w dziedzinie produkcji sprzętów elektrotechnicznych czy elektronicznych. Marka ta zajmuje się również motoryzacją i przemysłem muzycznym. Wielu konsumentom Yamaha znana jest jako producent kart muzycznych i instrumentów. W swojej ofercie ma zarówno produkty klasyczne, jak również ich nowoczesne odpowiedniki. Obecnie nazwa firmy utożsamiana jest z precyzją, trwałością i innowacyjnością.

Przed zakupem pianina cyfrowego należy zwrócić uwagę na liczbę klawiszy. Dostępne na rynku modele mogą ich posiadać albo 61 albo 88. Wybór konkretnego urządzenia powinien być podyktowany Twoim stopniem zaawansowania. Jeśli jesteś profesjonalnym muzykiem, zdecyduj się na sprzęt z większą ilością klawiszy. Z kolei w przypadku, gdy grasz sporadycznie, amatorsko, lepiej wybrać model z 61 klawiszami.

Kolejnym elementem, który wymaga Twojej uwagi jest ilość wejść w pianinie. Jest to niezbędne, gdy chcemy podłączyć słuchawki podczas komponowania utworów. Istotna jest też możliwość podłączenia złącza USB, które umożliwia wymianę danych między naszym instrumentem a komputerem. Warto również zadbać o obecność złącza AUX – in, dzięki któremu będziesz mógł podłączyć iPod’a. Te właściwości przydadzą się nie tylko profesjonalnym kompozytorom i autorom ścieżek dźwiękowych, ale również tym, którzy chcą dokumentować swój postęp w nauce gry.

Zanim zdecydujesz się na zakup interesującego Cię modelu, zapewne będziesz chciał się upewnić, czy posiada on bazę podkładów. Jest to bardzo ciekawa opcja, która pomoże nam zastąpić niemal całą orkiestrę. Musisz jednak wiedzieć, że każdy model ma inną bazę dźwięków. Z tego powodu przed zakupem powinieneś zastanowić się, na jakich efektach Ci zależy. Do najpopularniejszych funkcji zaliczamy Reverb, czyli pogłos, Chorus – stereo, DSP – modulowanie głosu.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ