Opinie o Yamaha P-45

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Pianino Yamaha ma 10 brzmień różnych instrumentów, więc można je wykorzystać do grania wielu ciekawych utworów. Urządzenie dobrze odwzorowuje dźwięki takich instrumentów, jak: organy, wibrafon czy smyczki. Sprzęt można łatwo dostosować w zależności od miejsca, w jakim na nim gramy poprzez wybór jednego z czterech rodzajów pogłosu. W zestawie znajduje się praktyczny pulpit na nuty.

 

Najważniejsze wady:

Jest to instrument dobry szczególnie dla początkujących muzyków, którzy chcą nauczyć się grać. Sprzęt może jednak nie spełnić oczekiwań osób zaawansowanych oczekujących idealnego brzmienia. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji. 

 

Werdykt: 9.8/10

Opinie o Yamaha P-45 są pochlebne, co stanowi jeden z dowodów na to, że warto zainwestować w ten sprzęt. Zapewnia on przyjemne brzmienie i umożliwia łatwą naukę. Pianino jest wyposażone w dwa głośniki o mocy 6 W każdy. Dokładne wymiary produktu to: 132,6 cm x 29,5 cm x 15,4 cm, a jego waga wynosi 11,5 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Klawiatura GHS

Instrument został wyposażony w klawiaturę GHS (Graded Hammer Standard), która pracuje podobnie do klawiszy umieszczonych na prawdziwym pianinie (ten model jest cyfrowy). Klawiatura jest progresywnie ważona, więc w niższych partiach wymaga większej siły nacisku niż w wyższych. Takie samo rozwiązanie jest zastosowane w pianinie akustycznym. Klawisze mają matowe wykończenie, dlatego ładnie się prezentują, a muzyk czuje się tak, jakby grał na klasycznym instrumencie. Istotną zaletą jest to, że możliwe jest ustawienie 1 z 4 poziomów czułości klawiszy, zależnie od swoich preferencji. Stanowi to gwarancję maksymalnego komfortu gry. Test Yamaha P-45 potwierdził, że zmiana ustawień nie zajmuje dużo czasu.

Brzmienie różnych instrumentów

Na instrumencie można grać różne utwory, co daje możliwość rozwijania swoich umiejętności w kompleksowy sposób. Sprzęt zapewnia 10 brzmień różnych instrumentów. Do wyboru użytkownik ma m.in. elektryczne pianino, organy, klawesyn, wibrafon i smyczki. Wykorzystać można także tryb dual instrument, który pozwala na łączenie różnych brzmień. Takie rozwiązania pobudzają kreatywność i pozwalają na komponowanie ciekawszych i bardziej wymagających utworów.

 

Funkcja Duo 

Prezentowane pianino cyfrowe ma funkcję Duo, która pozwala na granie na jednym instrumencie przez dwie osoby. Klawiatura jest podzielona w taki sposób, aby każdy mógł wykorzystywać taką samą skalę dźwięku. Ta funkcjonalność z pewnością zostanie doceniona przez początkujących muzyków, którzy pobierają lekcje u doświadczonych nauczycieli muzyki i chcą ćwiczyć z nimi wspólnie. Co więcej, z funkcji Duo można też korzystać, kiedy chcemy zagrać utwór razem ze znajomym. Połączenie umiejętności i kreatywności dwóch osób może przynieść zadziwiające efekty.

 

Wykonanie

Kupujący zwracają szczególną uwagę na jakość wykonania, ponieważ bardzo ważne jest dla nich to, aby zainwestować w solidny instrument. Takim modelem jest Yamaha P-45. Cena sprzętu muzycznego nie jest wysoka. W komplecie znajdują się niezbędne akcesoria, czyli zasilacz i pulpit do nut. Dokładne wymiary pianina to: szerokość – 132,6 cm, wysokość – 15,4 cm x głębokość – 29,5 cm. Waga wynosi 11,5 kg.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ