Opinie o Yamaha DGX-660

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Pianino cyfrowe ma funkcję, która umożliwia dokładne ustawienie parametrów akustycznych. W związku z tym każdy muzyk może dostosować brzmienie instrumentu do efektu, jaki chce uzyskać. Atutem jest również to, że sprzęt jest kompatybilny z mikrofonem. Możemy go podłączyć do pianina i nie tylko grać, ale też śpiewać. Głos będzie słyszalny przez głośniki, w które wyposażono instrument.

 

Najważniejsze wady:

Instrument jest ciężki (21 kg), więc jego przenoszenie może okazać się męczące. Chcąc zmienić miejsce ustawienia sprzętu najlepiej skorzystać z pomocy dodatkowej osoby. Pojedyncze opinie o Yamaha DGX-660 sugerują, że urządzenie powinno mieć lepsze nagłośnienie.

 

Werdykt: 9.4/10

Instrument ma klawiaturę GHS z ważoną akcją, co oznacza, że aby wydobyć dźwięk z niższych partii trzeba użyć większej siły. Tego typu klawisze są dobre dla początkującego muzyka, ponieważ umożliwiają odpowiednie wyćwiczenie dłoni, a w przyszłości z pewnością to zaprocentuje. Na instrumencie znajduje się wejście AUX pozwalające na podłączenie do innego sprzętu muzycznego.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcja Piano Room

Muzyk może korzystać z funkcji Piano Room, która, jak pokazał test Yamaha DGX-660, daje duże możliwości. Urządzenie tworzy niejako wirtualną przestrzeń dostosowaną do miejsca, w jakim chcemy grać. Instrument automatycznie dobiera odpowiednie ustawienia akustyczne zapewniające idealne brzmienie. Użytkownik musi tylko wybrać instrument, a następnie jedną z możliwości, czyli: Concert Hall, Stage lub Room. Wystarczy kilka kliknięć, aby dopasować akustykę swojego sprzętu grającego. Muzyk może też wybrać kąt otwarcia klapy rezonansowej. 

Możliwość łączenia grania ze śpiewaniem

Lubisz nie tylko grać na pianinie, ale też śpiewać? Yamaha DGX-660 to instrument stworzony z myślą o Tobie. Można łatwo podłączyć do niego mikrofon i tworzyć ciekawe aranżacje i linie melodyczne lub korzystać z gotowych kompozycji (dostępnych w Yamaha Musicsoft) pozwalających na ćwiczenie umiejętności wokalnych. Z uwagi na to, że pianino ma wbudowane głośniki dźwięk pochodzący zarówno z klawiszy, jak i podpiętego mikrofonu jest dobrze słyszalny. Nie trzeba podłączać żadnych dodatkowych urządzeń, aby usłyszeć melodie. Instrument ma kilka gotowych ustawień dostosowanych do danych sytuacji, jednak użytkownik może bez trudu tworzyć i zapisywać własne ustawienia mikrofonowe z ładnie brzmiącymi efektami. 

 

Rozwijanie umiejętności muzycznych

Wybierając ten sprzęt można doskonalić swoje umiejętności muzyczne. Urządzenie ma wiele funkcji do ćwiczeń, dzięki którym można nabrać większej wprawy w muzykowaniu. Sprzęt wyposażono w rejestrator audio USB, więc istnieje możliwość nagrywania swoich utworów w celu sprawdzenia poprawności grania lub podzielenia się skomponowaną muzyką ze znajomymi czy z rodziną. Muzycy zwracają też uwagę na funkcję Smart Chord, która tworzy pełne zapisy akordów na ekranie i daje dostęp do podkładów muzycznych dostosowanych do danego stylu grania.

 

Klawiatura

Pianino cyfrowe ma 88-klawiszową klawiaturę GHS, na której gra się, jak na prawdziwym fortepianie. Jest ona wyważona w taki sposób, aby początkujący muzyk mógł dobrze wyćwiczyć dłonie i w razie potrzeby bez problemu zagrać na klasycznym instrumencie. W przypadku tego typu klawiatur niższe nuty wymagają użycia większej siły nacisku. Klawisze są wykonane z najwyższą starannością i to między innymi dlatego cena Yamaha DGX-660 nie wydaje się zbyt wysoka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ