Opinie o Casio CDP-230

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Pianino cyfrowe daje możliwość wyboru wielu ciekawych barw. Jest ich aż 700, co daje pewność, że każdy, bez względu na to, jaką muzykę lubi grać, znajdzie odpowiednie dla siebie ustawienia. Na obudowie znajduje się złącze USB, więc podłączenie sprzętu do komputera okazuje się proste. Do pianina można podpiąć kartę pamięci i w ten sposób zapisywać skomponowane utwory w celu ich późniejszego odtworzenia.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie zostało wyposażone w 2 głośniki o mocy 8 W każdy. Przy ustawieniu większej głośności wydobywa się z nich lekki szum, który dla bardziej doświadczonych muzyków może być nieco irytujący. Niektóre opinie o Casio CDP-230 jasno wskazują, że jest to instrument dla początkujących muzyków, który prawdopodobnie nie spełni oczekiwań osób zaawansowanych.

 

Werdykt: 9.4/10

Choć pianino cyfrowe ma pewne wady, ogólnie jest oceniane bardzo dobrze. Sprzęt ma wiele ciekawych opcji, które umożliwiają ćwiczenie umiejętności muzycznych i pozwalają nabrać doświadczenia w grze na pianinie. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD. Wymiary produktu to: 132,2 cm x 28,6 cm x 12,9 cm, a jego waga wynosi 11,3 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobry model dla początkujących

Pianino cyfrowe jest chętnie wybierane przez początkujących muzyków, bo daje duże możliwości nauki. Wpływ na to ma m.in. złącze SDHC, do którego można podłączyć popularne karty pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB i zapisać na nich grane utwory. Muzyk może to zrobić, aby po czasie porównać swoje umiejętności gry, co może być dużą motywacją do dalszej pracy. Możliwość zapisu utworów przyda się także, jeśli chcemy pochwalić się bliskim, albo stworzyć ciekawie brzmiący utwór wspólnie z innymi. Pianino ma funkcje przydatne podczas nauki, do której należą m.in. wgrane lekcje pozwalające na ćwiczenie muzycznych umiejętności bez pomocy nauczyciela. Użytkownik może skorzystać z metronomu, czyli urządzenia, które określa tempo utworu muzycznego. Przydatna okazuje się też funkcja nauki akordów.

Akcesoria

W zestawie znajdują się niezbędne do gry akcesoria, a jak wykazał test Casio CDP-230, każdy z nich jest solidnie wykonany. W komplecie otrzymujemy pedał SP-3, który płynnie działa. Przydatna jest także odpowiednio wyważona podstawka na nuty niezbędna zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych pianistów. Aby możliwe było użytkowanie sprzętu należy podpiąć go do źródła zasilania. Odpowiedni do tego zasilacz (AD-A12150LW) jest częścią zestawu.

 

Wgrane rytmy i utwory

Pianino cyfrowe ma wgranych 700 barw, co daje duże możliwości jego użytkownikowi. Do wyboru jest także 200 rytmów. Melodie z pewnością będą ciekawsze, jeśli skorzysta się z cyfrowych efektów. W tym modelu są to: Hall, Reverb i Chorus. Użytkownik może swobodnie edytować wybrane ustawienia i je zapisywać.

 

Klawiatura

Pianino cyfrowe ma ważoną klawiaturę młoteczkową z 88 klawiszami. To podobny mechanizm do tego w instrumentach akustycznych. Klawiatura młoteczkowa gwarantuje komfortową grę i odpowiednie wyczucie klawiszy. Każdy z elementów jest wykonany z najwyższą starannością, a cena Casio CDP-230 jest przystępna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ