Opinie o Roland FP-30

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Fantastyczne brzmienie, klawiatura z najwyższej półki i doskonały stosunek jakości do ceny. Tak można scharakteryzować opinie o Roland FP-30. Dla osób używających sprzętu ważne okazało się, że współpracuje on jako midi controller, a także, że wyposażono go w klawisze młoteczkowe.  Za plus klienci także uznają umieszczone z przodu wejście słuchawkowe, co pozwala na podłączenie ich bez przedłużacza.

 

Najważniejsze wady:

Roland FP-30 ma również kilka wad, które spostrzegli klienci. Test przez nich przeprowadzony ujawnił, że mimo wyposażenia sprzętu w technologię Bluetooth, nie da się z jej pomocą podłączyć słuchawek bezprzewodowych. Technologia ta służy wyłącznie do podłączenia do sprzętu tabletu czy smartfona. Są osoby, które okazały się zaskoczone wagą instrumentu wynoszącą 14 kg. Rozwiązaniem tu jest postawienia go w stałym miejscu na statywie. 

 

Werdykt: 9.9/10

Mimo sporej wagi, jest to jednak doskonały przenośny instrument o parametrach najwyższej klasy fortepianowej, a znacznie niższej cenie. Mamy tu 88 młoteczkowych klawiszy z możliwością nadania im rozmaitych brzmień i pięciu stopni czułości, a także wykorzystania wielu funkcji do ćwiczeń czy zapisu. Urządzenie ma też zapisanych w pamięci 8 utworów demo. Tym co przyciąga muzyków do Roland FP-30 jest cena, która wydaje się bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę jakość i możliwości instrumentu. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Optymalizacja

To doskonały produkt dla osób, które marzą o pełnowymiarowym pianinie, jednak ze względów finansowych, albo lokalowych (brak miejsca) nie mogą zrealizować marzenia. Jest to instrument wysokiej jakości. Roland to znana na całym świecie firma działająca w elektronicznym przemyśle muzycznym. Jej doświadczenie pozwoliło na stworzenie sprzętu z doskonałym silnikiem brzmieniowym, wbudowanymi mocnymi głośnikami, polifonią i 88-klawiszową młoteczkową dynamiczną klawiaturą. Pełnowymiarowe klawisze zapewniają odczucia tożsame w tymi na pianinie, wspomagane silnikiem brzmieniowym Roland SuperNATURAL pozwalają na wygranie wszystkich niuansów i przekazu dynamiki utworu. 

Dźwięk

Obok dynamicznych klawiszy wspomagających muzyka, jakość dźwięku uzupełniają wbudowane głośniki stereo FP-30X. Mamy tu 2 głośniki o mocy 11W i wielkości 12 cm. Ich moc pozwoli wydobyć z muzyki ekspresję podczas koncertu, a w razie potrzeby uzyskania mocniejszych efektów, można za pomocą dedykowanych gniazd wyjściowych podłączyć kolejne, zewnętrzne głośniki. Keyboard, jak pokazuje test wykonany przez posiadaczy sprzętu, ma także tryb dedykowany do ćwiczeń w domu, ograniczający udział domowników i sąsiadów w codziennych ćwiczeniach. Zawsze w razie potrzeby można skorzystać z jednego z dwóch wyjść słuchawkowych, aby przenieść muzykę do słuchawek. 

 

Kilka danych technicznych

Wymiary Roland FP-30 to 15 cm x 130 cm x 28,4 cm. Klawisze z mechaniką PHA 4 Standard i mechanizmem wychwytowym są pokryte imitacją kości słoniowej. Klawiaturę można ustawić w trybie Whole, Dual albo Split. Sprzęt wyposażono w 8 rodzajów rytmów i 128 polifonii. Pamięć wewnętrzna pozwala na zapisanie 1 utworu w formacie MIDI, utwory można też zapisać na dysku USB w formacie MIDI lub wav 44.1 kHz 16-bit. Wejścia USB są dwa, jedno typu B, drugie typu A. Wejście słuchawkowe stereo obsługuje 6.3 mm jack i mini-jack.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ