Ranking 8 najlepszych keyboardów Yamaha w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.04.24

 

Keyboard Yamaha – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jaki keyboard wybrać? Wielu muzyków poleca sprzęty marki Yamaha, dlatego postanowiliśmy się im bliżej przyjrzeć i wytypować najlepsze modele. Pod uwagę braliśmy przede wszystkim opinie użytkowników. Najwięcej pozytywnych komentarzy otrzymał keyboard Yamaha PSR-EW410, który zapewnia duże możliwości grania. Ma on wiele kontrolerów, którymi można łatwo regulować ustawienia i tym samym uzyskiwać oryginalne brzmienie. Keyboard ma 76 klawiszy dynamicznych, a ich czułość podlega regulacji. Drugie miejsce w zestawieniu należy do modelu Yamaha PSR-E363. To keyboard z klawiaturą dynamiczną i korektorem głównym Master EQ. Korzystając ze złącza AUX IN, można podłączyć do instrumentu odtwarzacz MP3.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Keyboard ma 190 styli fabrycznych i 237 brzmień. Można na nim z powodzeniem grać różne utwory i tworzyć oryginalne melodie. Pokrętła do edycji brzmień działają płynnie, dzięki czemu wygodnie się z nich korzysta. Instrument można łatwo podłączyć do swojego komputera.

Wady

Aby poznać wszystkie funkcje oferowane przez sprzęt, trzeba dokładnie przeczytać instrukcję. Zdaniem pojedynczych osób nie jest ona dostatecznie dobrze opracowana.

Podsumowanie

Instrument jest polecany dla osób grających w domu, a także dających występy na żywo. Zdaniem muzyków ten keyboard sprawdzi się też dla początkujących. Korzystając ze złącza AUX można wczytywać dodatkowe dźwięki. Model ma przejrzysty, mały wyświetlacz LCD.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma solidnie wykonane klawisze, które reagują na siłę nacisku i w ten sposób pozwalają zmieniać dynamikę granego utworu. W instrumencie jest prawie 600 brzmień do wyboru, dlatego daje on niemal nieograniczone możliwości.

Wady

Nie każdemu podoba się design keyboardu. Użytkownicy zwracają uwagę na to, że rozmieszczenie przycisków nie jest najlepsze, więc potrzeba więcej czasu, aby oswoić się z instrumentem.

Podsumowanie

Ten keyboard spełni oczekiwania osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności albo dopiero je nabyć. Instrument ma 9-stopniowy system edukacyjny Yamaha Education Suite, gdzie można od podstaw nauczyć się gry. Dostępne są lekcje na prawą i lewą rękę, a także na obydwie jednocześnie.

Rozważ też

Zalety

Instrument ma programowalne przyciski, które pozwalają na płynną regulację brzmienia w czasie rzeczywistym. Funkcja Groove Creator daje m.in. możliwość dodawania intra. Do wyboru jest aż 758 brzmień i 235 stylów akompaniamentu.

Wady

W komentarzach można przeczytać o tym, że instrument nie daje możliwości ustawienia siły głosu prawej ręki względem podkładu automatycznego lewej ręki. Istnieje tylko możliwość ściszania podkładu.

Podsumowanie

Nagrywanie muzyki z tego sprzętu jest łatwe, bo jednym, co trzeba zrobić, jest jego podłączenie do komputera przy wykorzystaniu złącza USB. Keyboard ma dwa wbudowane głośniki, każdy o mocy równej 12 V. Instrument ma 61 klawiszy.

 

 

8 najlepszych keyboardów Yamaha. Opinie w 2024 roku 

 

Poznaj ranking keyboardów Yamaha, aby dowiedzieć się, które sprzęty muzyczne cieszą się obecnie największą popularnością. Prezentujemy modele dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników.

 

Keyboard Yamaha PSR

 

1. Keyboard Yamaha PSR-EW410 

 

Keyboard Yamaha PSR-EW410 stworzono z myślą o wykonawcach grających na żywo, a także domowych muzykach. Wymiary sprzętu to: Wysokość – 13,9 cm, szerokość – 117,9 cm i głębokość – 40,4 cm, a jego waga wynosi 8,4 kg. Model ma dwa wzmacniacze 12 W i istnieje możliwość jego podłączenia do komputera. To gwarantuje większe możliwości grania.

Model PSR-EW410 to dobry keyboard Yamaha z 76 klawiszami dynamicznymi. Czułość klawiatury można regulować na 3 poziomach, istnieje też możliwość wyłączenia dynamiki. Do wyboru są ustawienia: Hard, Medium, Soft i Fixed. Użytkownik może wybierać spośród 237 brzmień fabrycznych i za pomocą odpowiednich pokręteł je edytować. Na obudowie znajduje się wejście AUX i instrumentalne.

Prezentowany sprzęt jest polecany nie tylko dla muzyków, którzy mają już jakieś doświadczenie w grze, ale też dla osób początkujących. Na keyboardzie znajduje się sporo kontrolerów, które poza regulacją głośności pozwalają np. na wybór akompaniamentu, szybką zmianę parametrów czy sprawne ustawienie brzmienia.

 

 

 

 

2. Keyboard Yamaha PSR-E363

 

Warto zastanowić się nad zakupem keyboardu Yamaha PSR-E363 z 61 dynamicznymi klawiszami. Instrument ma też podświetlany ekran LCD, który ułatwia wybór interesujących nas ustawień. Wymiary sprzętu muzycznego to: 94,5 cm x 11,8 cm x 36,8 cm. Jego waga wynosi 4,6 kg, więc ewentualne przenoszenie nie powinno stanowić żadnego problemu.

Keyboard Yamaha PSR ma wygodny w obsłudze equalizer, który pozwala uzyskać pożądane brzmienie, bez względu, czy korzysta się z instrumentu w słuchawkach czy wbudowanych głośnikach. Klawiatura jest wykonana w ten sposób, że osoba grająca ma możliwość płynnej zmiany dynamiki. Instrument ma wgranych prawie 600 brzmień, więc jest w czym wybierać (brzmienie organów, saksofonów czy gitar). 

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić prezentowany instrument, do inwestycji w niego mogą zachęcić Cię pozytywne opinie na jego temat. W większości komentarzy przeczytamy, że to dobrej jakości sprzęt, który daje osobie grającej niemal nieograniczone możliwości.

 

 

 

 

3. Keyboard Yamaha PSR-E463

 

Keyboard Yamaha PSR-E463 to produkt typu all-in-one dający ogromne możliwości gry. Do wyboru jest trochę ponad 750 brzmień, więc każdy, niezależnie od muzyki, jaką gra albo chce tworzyć, znajdzie odpowiednie dla siebie ustawienia. Instrument ma 61 klawiszy dynamicznych. Jego wymiary to: 94,6 cm x 13,9 cm x 40,4 cm, a waga wynosi 6,6 kg. 

Keyboard ma funkcję Groove Creator, co oznacza, że osoba grająca ma możliwość zmiany groove’u, feelingu i dodania sekcji intro. W instrumencie dostępnych jest 35 patternów i 10 szablonów. Przydatną opcją jest Quick Sampling, czyli przenoszenie swoich sampli do poszczególnych klawiszy.

Według użytkowników niewątpliwym atutem tego keyboardu jest możliwość programowania kontrolerów (Live Control), co pozwala na późniejsze sterowanie brzmieniem w czasie rzeczywistym. W komplecie poza instrumentem znajduje się zasilacz i pulpit na nuty.

 

 

 

 

4. Keyboard Yamaha Piaggero NP-12B

 

Keyboard Yamaha Piaggero NP-12B z dynamiczną klawiaturą z 61 klawiszami to dobra propozycja dla osób szukających prostego, łatwego do przenoszenia instrumentu. Wymiary tego modelu to: Szerokość – 103,6 cm, wysokość – 10,5 cm i długość – 25,9 cm. Jego waga wynosi 4,5 kg. Sprzęt ma dwa głośniki, każdy o mocy równej 2,5 W.

Prezentowany keyboard może pracować na zasilaczu, który stanowi jeden z elementów zestawu, albo przy wykorzystaniu baterii. W przypadku drugiego z rozwiązań instrument działa nawet przez 6 h, co jest dobrym wynikiem. Dzięki możliwości stosowania baterii, keyboard może być używany w różnych sytuacjach. Produkt jest dostępny w czarnej i białej wersji kolorystycznej. Instrument oferuje nowe brzmienie Stereo Grand Piano i ma 64 głosów polifonii.

Do zakupu tego modelu zachęca to, że istnieje możliwość jego podłączenia do systemu iOS poprzez złącze USB. Instrument można też połączyć bezprzewodowo, ale potrzebny jest do tego specjalny adapter (do kupienia osobno). 

 

 

 

 

5. Keyboard Yamaha EZ 220

 

Bez wahania można przyznać, że opinie o keyboardach Yamaha są z reguły pozytywne. Sporo dobrych opinii zdobywa model EZ 220, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. To instrument dostępny w przystępnej cenie, który sprawdzi się dla osób chcących nauczyć się grać. Jego wymiary to: Wysokość – 11 cm, szerokość – 94,5 cm i głębokość – 34,5 cm, a waga wynosi 4,4 kg. 

Keyboard Yamaha ma 61 standardowych klawiszy z Touch Response i systemem podświetlania Light Guide. Muzyk ma do wyboru prawie 400 różnych brzmień, więc nic nie powinno ograniczać go w trakcie tworzenia swojej muzyki i grania już gotowych utworów. W instrumencie jest też 100 presetów. 

Po zapoznaniu się z recenzjami tego keyboardu można dojść do wniosku, że spełnia on oczekiwania miłośników muzyki. Podoba im się to, że sprzęt daje duże możliwości, a przy tym pozostaje łatwy w obsłudze. Na plus oceniane są podświetlane klawisze.

 

 

 

 

Keyboard Yamaha dla początkujących

 

6. Keyboard, Organy do Nauki Yamaha PSS E30 

 

Chcesz kupić dobry i tani keyboard Yamaha? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze model PSS E30. To instrument idealny dla dzieci, które chcą zacząć swoją przygodę z grą. Mini klawiatura dzięki kompaktowym wymiarom jest łatwa w przenoszeniu. Urządzenie jest zasilane bateriami, można je także podłączyć do zasilacza USB (do kupienia oddzielnie). 

W instrumencie dostępnych jest 28 stylów automatycznych akompaniamentu i 30 wgranych utworów. Dostępne są odgłosy różnych instrumentów, zwierząt i pojazdów, co z pewnością zainteresuje pociechę. Keyboard ma wbudowany głośnik, a także wyjście słuchawkowe. Jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra.

Organki do nauki Yamaha PSS E30 to świetna propozycja na prezent. Ten niewielki instrument może obudzić w dziecku chęć do muzykowania i polepszania swoich umiejętności. Rodzice potwierdzają, że jakość dźwięku i wykonanie produktu są na wysokim poziomie.

 

 

 

 

7. Keyboard Yamaha PSR-S775 Arranger Workstation 

 

Keyboard Yamaha PSR-S775 Arranger Workstation to sprzęt, który spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Instrument ma dwa programowalne pokrętła Live Controller, złącza do programowania pedałów nożnych i pokrętło modulacji. Osoba grająca na keyboardzie ma większe możliwości w zakresie sterowania brzmieniami i wyboru efektów. 

Urządzenie waży 11,1 kg, ma czarną obudowę i klasyczne, płynnie działające przyciski. Z uwagi na to, że użytkownik może korzystać z wielu funkcji, keyboard sprawdza się w różnych sytuacjach i dostarcza więcej rozrywki. Do dyspozycji jest standardowa biblioteka brzmień, choć można ją poszerzyć o dodatkowe pakiety.

Ten instrument zasługuje na uwagę, bo daje możliwość grania różnorodnych utworów. Można go wykorzystać do tworzenia muzyki w różnych stylach, co zostało docenione przez użytkowników. Wszystkie przyciski rozmieszczono tak, aby zmiana ustawień w trakcie grania była możliwie najłatwiejsza.

 

 

 

 

8. Keyboard Yamaha Sonogenic Shs-500B

 

Sonogenic Shs-500B to keyboard Yamaha dla początkujących z 37 mini klawiszami. Instrument zajmuje mało miejsca, jego wymiary to: 82,1 cm x 6,5 cm x 12,1 cm. Waga sprzętu bez baterii wynosi zaledwie 1,5 kg. Keyboard jest dostępny w zestawie z zasilaczem, paskiem i kablem MIDI. Istnieje możliwość zasilania bateryjnego, potrzeba do tego 6 baterii AA.

Czułość klawiatury można regulować, do wyboru są tryby: Soft, Medium. Hard i Fixed. Instrument ma wgranych 30 brzmień i 48 głosów polifonii. Na obudowie znajdują się kontrolery: Pitch Bend, Modulation i pokrętła wielofunkcyjne. 

Osoby przeprowadzające test keyboardów Yamaha potwierdzają, że model Sonogenic Shs-500B to dobra propozycja dla osób będących na początku swojej drogi z muzykowaniem i takich, które potrzebują kompaktowego sprzętu muzycznego.

 

 

 

 

Akcesoria

 

Pokrowiec na keyboard Yamaha

 

Ewpol Pokrowiec na Keyboard Yamaha PSR F50

 

Dobry pokrowiec na keyboard Yamaha to model Ewpol PSR F50 dostępny w czarnym kolorze. Na materiale nie są widoczne od razu wszystkie zabrudzenia, więc nie trzeba co chwilę go czyścić. Materiał jest wodoodporny, co stanowi gwarancję lepszego zabezpieczenia przenoszonego w środku instrumentu. Pokrowiec od góry i od dołu ma 1 cm piankę. 

Wymiary produktu to: 99 cm x 39 cm x 13 cm. Pokrowiec jest polecany na keyboard PSR E353 i E453 i inne modele o podobnej wielkości. Etui ma wygodną rączkę ułatwiającą przenoszenie. 

Osoby wystawiające opinie na temat tego pokrowca podkreślają, że jakość jego wykonania jest zadowalająca. Można oczekiwać, że produkt na długo zachowa swoje właściwości. Do jego kupienia zachęca to, że jest zrobiony z wodoodpornego materiału.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki keyboard Yamaha kupić?

 

Wiele osób zainteresowanych graniem i tworzeniem muzyki zastanawia się, jaki keyboard Yamaha wybrać. Taki instrument ma niewielkie gabaryty, więc jego przenoszenie jest proste, tym bardziej, jeśli dysponujemy dobrej jakości pokrowcem z rączką. Keyboard można też łatwo podłączać do zewnętrznych urządzeń np. komputera czy laptopa. Jego atutem jest także spora liczba dostępnych brzmień. To wszystko sprawia, że keyboard jest instrumentem oferującym duże możliwości. Wspomniany producent, Yamaha, jest z kolei jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów na rynku muzycznym. Jego instrumenty przez większość konsumentów określane są mianem bardzo dobrych. Jeśli chcesz kupić funkcjonalny keyboard do gry i nie żałować podjętej decyzji zakupowej, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii, o których wspominamy poniżej.

Klawiatura 

Wskazanym jest, aby kupować keyboard z co najmniej 61 klawiszami, czyli 5 oktawami. Wprawdzie taki instrument nie umożliwia zagranie każdego utworu, niemniej jednak sprawdza się w większości przypadków. W ofercie Yamaha są też bardziej zaawansowane modele z 76 klawiszami. Na początku swojej drogi z muzykowaniem część osób decyduje się także na mini klawiaturę z 37 klawiszami. Ma ona nieco ograniczone możliwości, ale można nauczyć się na niej grać i zyskać większą pewność. Do jej najważniejszych atutów zalicza się kompaktowe wymiary. Z mini keyboardów korzystają częściej producenci muzyki, a nie osoby grające na żywo. Przy zakupie keyboarda warto też zwrócić uwagę na to, czy klawiatura jest dynamiczna (inaczej ważona). Informacje na ten temat znajdziemy w opisie producenta. Klawiatura dynamiczna to taka, w której głośność i dźwięk instrumentu jest zależny od siły nacisku klawisza. Dzięki takiemu rozwiązaniu grana muzyka zyskuje bardziej naturalny, dynamiczny charakter i lepsze brzmienie. Tym samym muzykowi łatwiej oddać ekspresję danego utworu. Warto też, aby wybrany model miał funkcję regulacji czułości klawiatury.

 

Dodatkowe funkcje

Zastanawiając się nad tym, jaki jest najlepszy keyboard Yamaha, nie można nie wspomnieć o dodatkowych funkcjach. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wyświetlacz, który występuje w nowoczesnych modelach. Ma zwykle niewielkie wymiary, ale pozwala łatwiej sterować instrumentem. Istotny jest też sekwencer, czyli wbudowany software (program komputerowy) lub urządzenie, które zapamiętuje sekwencję dźwięków i pozwala na ich wielokrotne odtwarzanie. Sekwencer przydaje się np. do odgrywania akompaniamentu.

 

Ilość i jakość brzmień

Ważna jest także ilość i jakość nagranych brzmień, z których można korzystać podczas grania i tworzenia różnego rodzaju utworów. Zazwyczaj ustawień jest kilkadziesiąt, a nierzadko łącznie nawet kilkaset, więc osoba grająca na keyboardzie ma bardzo duże możliwości i w zasadzie ogranicza ją tylko wyobraźnia. Przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić jego brzmienie. Można np. posłuchać utworów granych na danym keyboardzie w Internecie, trzeba mieć jednak na względzie to, że na jakość odsłuchu ma wpływ nie tylko instrument, ale także urządzenie użyte do nagrywania czy nasze słuchawki.

 

Sposób zasilania

Na rynku najczęściej można spotkać keyboardy zasilane sieciowo i sprzedawane w zestawie z zasilaczem. Są jednak także modele, które działają na baterie. Dla części osób takie rozwiązanie jest bardziej praktyczne, bo można korzystać z instrumentu także w miejscach, w których dostęp do prądu jest ograniczony. Zasilanie bateryjne zwiększa też mobilność sprzętu muzycznego.


Wejścia i wyjścia

W trakcie wybierania odpowiedniego dla siebie instrumentu należy zweryfikować, jakie wejścia i wyjścia znajdują się na obudowie. Koniecznym elementem jest wyjście słuchawkowe, które pozwala ćwiczyć grę na instrumencie bez przeszkadzania innym osobom. Większość keyboardów ma też wbudowane głośniki, więc nie zawsze trzeba podłączać do nich zewnętrzne urządzenia. Przydatną opcją jest AUX IN, czyli gniazdo pozwalające na podłączenie do keyboardu zewnętrznego źródła dźwięku np. smartfona. W niektórych modelach Yamaha dostępna jest funkcja Melody Suppressor, która działa w ten sposób, że tłumi ścieżkę wokalną utworu i pozwala wyodrębnić tylko melodię. Przydatną opcją jest wyjście USB do łatwego podłączania do komputera. Dzięki temu gniazdu można zapisywać tworzone utwory w pamięci swojego komputera czy wgrywać nowe dźwięki klawiszy. Wyjście MIDI również pozwala na wysyłanie dźwięku do komputera.

 

Dodatkowe akcesoria

Do keyboardów często dołączane są dodatkowe akcesoria, które mają zapewnić większy komfort i zadowolenie z użytkowania. Podstawowym elementem wyposażenia jest statyw na nuty. Jeśli osoba chcąca grać na instrumencie nie ma np. dużego biurka, na którym będzie mogła go postawić, musi pomyśleć o zakupie statywu i taboretu. Istotnym elementem wyposażenia jest pokrowiec, który zabezpiecza sprzęt muzyczny na czas przenoszenia i przechowywania. Warto, aby był on zrobiony z wodoodpornego materiału, tak aby keyboard być dobrze chroniony bez względu na warunki pogodowe. Wspomniane akcesoria nie zawsze stanowią część zestawu, więc czasami trzeba dokupić je oddzielnie. 

Instrument dla dzieci – najlepszy keyboard Yamaha

W ofercie Yamaha dostępne są nie tylko keyboardy dla uczniów i bardziej doświadczonych muzyków, ale też specjalne modele dla dzieci. Instrumenty tego typu często mają mniejsze wymiary i są tak zrobione, aby maluchy, które mają małe dłonie, nie miały problemu z wydobywaniem dźwięku. Instrumenty dla najmłodszych mają też bardziej przyjazny design. Keyboardy dla dzieci oferują zdecydowanie mniej funkcji, ale są dobrym początkiem i szansą na rozbudzenie u pociechy miłości do muzykowania.

 

Keyboardy Yamaha w dobrych cenach

Keyboard dla dzieci można kupić już za około 250 zł w górę. Modele dla osób początkujących np. uczniów szkół muzycznych albo samouków są dostępne za około 800 zł wzwyż. Osoby, które grają dłużej na instrumencie, mają większe umiejętności i tym samym oczekiwania, muszą być przygotowane na wydatek rzędu 1500 zł lub więcej. Na rynku są też modele za kilkanaście tysięcy złotych. To, ile zapłacimy za keyboard zależy przede wszystkim od jakości jego wykonania i dostępnych funkcji. 

 

 

FAQ

 

P1: Keyboard Casio czy Yamaha?

Osoby szukające keyboardu często zadają sobie pytanie, czy lepiej zainwestować w model Yamaha czy może wybrać Casio. Nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi na to pytanie, bo wiele zależy od potrzeb danego muzyka i jego oczekiwań. Każdy model, czy to Casio czy Yamaha, nieco różni się parametrami, dlatego to przede wszystkim ten aspekt powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie. Instrumenty obu firm są uznawane za bardzo dobre. Niektórzy muzycy przyznają, że keyboardy Yamaha mają wygodniejszą klawiaturę i dlatego lepiej się na nich gra. Zarówno w przypadku firmy Yamaha, jak i Casio, do wyboru są modele dla dzieci, do nauki i dla bardziej zaawansowanych użytkowników. 

 

P2: Jak podłączyć keyboard Yamaha do komputera?

Jeśli nie wiemy, w jaki sposób podłączyć keyboard do komputera, najprostszą drogą jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Powinno być w niej wyjaśnione, w jaki sposób to zrobić. Jeśli nie będzie takiej wzmianki, można na forum poprosić innych użytkowników sprzętu o pomoc lub skontaktować się ze sprzedawcą. Jeśli na keyboardzie znajduje się wyjście audio, podłączanie do komputera jest możliwe przy wykorzystaniu kabla podpinanego pod wyjście mikrofonowe. Dzięki niemu będzie można nagrywać liniowo to, co gra się na keyboardzie nawet w zwykłym rejestratorze dźwięku. Jeśli chcemy nagrywać, edytować i zmieniać brzmienie, konieczne jest podłączenie przez kabel MIDI. 

P3: Jak podłączyć keyboard Yamaha do wzmacniacza?

Podłączenie keyboardu Yamaha do wzmacniacza nie jest trudne, choć osobom bez żadnego doświadczenia właśnie takie się wydaje. Na forach internetowych i grupach społecznościowych skupiających miłośników sprzętu można znaleźć przydatne informacje, także dotyczące podłączania instrumentu do wzmacniacza. Jeśli chcemy użyć wzmacniacza gitarowego, potrzebny będzie nam kabel instrumentalny, a dokładniej mono. Trzeba jednak mieć na uwadze to, wzmacniacz nie będzie dobrze przenosił brzmienia keyboardu, więc jakość dźwięku, jaką otrzymamy, może nie być zadowalająca. 

 

P4: Jaki keyboard – Korg czy Yamaha?

Trudno ogólnie określić, czy lepszy jest keyboard Korg czy Yamaha, bo wiele zależy od parametrów konkretnego modelu. Można jednak z całą pewnością przyznać, że obie marki oferują wysokiej jakości instrumenty. Jeśli będziemy mieli do wyboru sprzęty dwóch producentów w podobnej cenie, prawdopodobnie różnice między nimi nie będą duże. Część osób decyduje się na Yamaha, bo w świadomości wielu konsumentów jest to bardziej znana marka. Popularność natomiast często dla kupujących jest równoznaczna z wysoką jakością wykonania.

 

P5: Ile kosztuje keyboard Yamaha?

Keyboardy Yamaha są dostępne w szerokim przedziale cenowym. Najtańsze są modele stworzone z myślą o dzieciach, które dopiero rozpoczynają grę na instrumencie i tak naprawdę nie wiadomo, czy stanie się to ich hobby. Takie sprzęty są do kupienia już za około 250 zł. Keyboardy dla początkujących uczniów kosztują od 800 zł wzwyż. Producent ma w swojej ofercie także profesjonalne modele stworzone z myślą o wymagających i doświadczonych muzykach. Takie keyboardy kosztują od kilku do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Każdy, bez względu na potrzeby i możliwości finansowe ma szansę znaleźć idealny dla siebie instrument. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ