Opinie o Yamaha F310

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Korpus ma delikatnie zmniejszoną głębokość, co gwarantuje maksymalny komfort gry w szczególności młodym muzykom. Wygodę użytkowania zapewnia też średnia menzura. Nie można zapomnieć o wysokiej jakości materiałach użytych do produkcji instrumentu. Korpus z meranti jest wytrzymały oraz na długo zachowuje swój początkowy wygląd.

 

Najważniejsze wady:

Gitara akustyczna jest wyposażona w metalowe struny, którą mogą okazać się nieco twarde, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z graniem na tym instrumencie. Na początku może pojawić się ból opuszków palców, jednak potrzeba czasu, aby dłonie przyzwyczaiły się do wysiłku.

 

Werdykt: 9.8/10

W części zamieszczonych w Internecie recenzji można przeczytać, że Yamaha F310 to najlepsza gitara akustyczna na rynku w tej cenie. Instrument jest dostępny w kilku odcieniach naturalnego drewna, więc każdy muzyk ma szansę wybrać sprzęt dopasowany do jego preferencji. Płyta przednia została wykonana ze świerku. Głębokość pudła rezonansowego to 96 – 116 mm.  

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiał wykonania

Kupując instrument warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, która nie tylko przekłada się na trwałość, ale także może mieć wpływ na brzmienie. Prezentowana gitara akustyczna została zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów. Płytę przednią wykonano z drewna świerkowego, które jak pokazał test Yamaha F310 wykazuje odporność na zarysowania. Do produkcji tyłu i boków wykorzystano drewno meranti, które przez wiele osób jest uznawane za trwałe. Palisandrowa podstrunnica jest odporna na zarysowania i zniekształcenia. Mostek również wykonano z wytrzymałego palisandru. 

 

 

Komfort gry

Osoby wystawiające opinie o Yamaha F310 podkreślają, że instrument zapewnia bardzo dobry komfort gry, w szczególności młodym muzykom. Jest to związane z tym, że korpus ma nieco mniejszą głębokość, a menzura nie jest zbyt duża. Gitarę akustyczną wygodnie trzyma się w dłoniach, można na niej grać na siedząco i na stojąco. Niezależnie od wybranej pozycji muzyk nie powinien odczuwać żadnego dyskomfortu. Ułatwieniem dla młodych gitarzystów, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia są białe markery na gryfie. Pozwalają one łatwiej wydobyć konkretny dźwięk.

 

Brzmienie

Instrument zapewnia przyjemne brzmienie. Można na nim grać wiele utworów pochodzących z różnych gatunków muzycznych, począwszy od bluesa na rocku skończywszy. W rezultacie to dobra gitara akustyczna dla osób, które nie mają jeszcze ściśle określonych preferencji w tej kwestii i chcą w szczególności nauczyć się grać oraz rozwijać swoją pasję.

 

Design

Kwestią, która nie jest najważniejsza, a mimo to wiele osób zwraca na nią uwagę jest design gitary. Kupującym zależy na tym, aby instrument wyglądał elegancko, a takim modelem bez wątpienia jest Yamaha F310. Gitara ma klasyczny kształt i jest ładnie wykończona. Materiały użyte do jej produkcji wyróżnia nie tylko estetyczny wygląd, ale też dobra trwałość. Do zakupu zachęca cena instrumentu Yamaha F310. Nie jest ona zbyt wysoka, szczególnie jeśli porównamy ją z solidnością wykonania. Jeśli będziemy dbać o bezpieczne przechowywanie modelu i przenosić go w futerale, na długo zachowa on swój ładny wygląd.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ