Ranking 3 najlepszych gitar akustycznych Yamaha w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Gitary akustyczne Yamaha – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wśród gitar w średniej klasie, adresowanych do początkujących muzyków, jak i tych z pewnym stażem, jako najlepszy instrument obecnie wskazywany jest model Yamaha F310. Sprzęt nadaje się do grania folku i muzyki z pogranicza country, a także dobrze zda egzamin u wykonawców jazzu, bluesa czy rocku. Precyzyjnie wykonany instrument ma podstrunnicę z palisandru, doskonale osadzone progi i chromowane klucze. Instrument jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych i przeznaczony jest dla praworęcznych muzyków. Modelem, który zdobył popularność w drugiej kolejności jest Yamaha F-370 DW NT. Zda on egzamin u początkujących i średniozaawansowanych muzyków. Podstrunnicę wykonano tu z palisandru.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To instrument o ładnym brzmieniu zaopatrzony w solidne klucze trzymające strój. Dobrze wytrzymuje uderzenia strun niewprawionego gracza, a nawet dziecka. To dobra gitara za rozsądne pieniądze. Przyda się początkującemu muzykowi i temu z pewnym stażem.

Wady

Ze względu na duże pudło instrument nie jest wygodny do gry dla wszystkich muzyków. Niektórzy z nich ganią też wykonanie, które mogłoby być na wyższym poziomie.

Podsumowanie

Płytę przednią instrumentu wykonano ze świerku, tył i boki z meranti, szyjkę z nato a podstrunnica jest z palisandru. Głębokość pudła rezonansowego wynosi 96 -116 mm, menzura ma 636 mm, a mechanika jest chromowana.

Drugi wybór

Zalety

To gitara akustyczna zarówno dla początkujących gitarzystów jak i po pewnych doświadczeniach. Gitara ma zwiększoną menzurę wpływającą na dłuższe wybrzmienie struny. Menzura ma 648 mm.

Wady

Pudło gitary jest wykończone na wysoki połysk. Użytkownicy odradzają inwestycję w czarną płytę wierzchnią, bo nie tylko maskuje wady materiału, ale też widać na niej tłuste ślady palców i osiadający kurz.

Podsumowanie

Gitarę przeznaczono dla praworęcznych muzyków, ma 6 strun i kształt korpusu typu dreadnought. Płytę wierzchnią wykonano ze świerku, a spód i boki z sapele. Model wykończono na wysoki połysk.

Rozważ też

Zalety

Gitara typu parlor została wykonana z litego świerku oraz mahoniu. W korpusie zainstalowano czujnik odbierający wibracje strun oraz korpusu, który je wzmacnia nadając efekt chorus i reverb. To instrument dla gitarzysty, który lubi muzyczne eksperymenty.

Wady

Ze względu na zainstalowanie w instrumencie opcji transakustycznej , jest on znacznie cięższy od odpowiedników w podobnym rozmiarze. Nie brak głosów, że zewnętrzny wzmacniacz lepiej zdaje egzamin.

Podsumowanie

Instrument zaopatrzono w metalowe struny. Intensywność wbudowanego naturalnego verbu i chorusu można regulować za pomocą potencjometru. Gitarę wykończono na wysoki połysk.

 

 

3 najlepszych gitar akustycznych Yamaha. Opinie w 2024 roku

 

1. Yamaha F310

 

Z przyjemnością prezentujemy Ci gitarę Yamaha F310. To jeden z najpopularniejszych modeli tej marki, który cieszy się zaufaniem zarówno osób początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych. Wpływ na to ma bardzo wygodny gryf umożliwiający naukę wszystkich chwytów, a także dobrze nabite i wypolerowane progi wpływające na doskonałe brzmienie.

Cechą charakterystyczną opisywanego instrumentu jest dbałość o nawet najmniejszy szczegół i dobrej jakości drewno wykorzystane do produkcji. Przekłada się to na możliwość uzyskania bardzo przyjemnych dla ucha dźwięków. Produkt z pewnością nie rozstroi się niespodziewanie w czasie gry, ponieważ posiada gładką podstrunnicę oraz płynnie regulowane klucze.

Konsumenci uważają, że ta gitara akustyczna Yamaha w dobrej cenie jest idealna do nauki gry. Sprawdzi się ona doskonale nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale także starszych dzieci. Wszystko dzięki korpusowi z delikatnie zmniejszoną głębokością i średniej menzurze. Podstrunnica i mostek wykonane zostały z palisandru, co potwierdza wysoką jakość wykonania modelu F310.

 

 

 

 

2. Yamaha F-370 DW NT

 

Gitara akustyczna nosząca nazwę Yamaha F-370 DW NT może zachwycić zwłaszcza średnio zaawansowanych muzyków. Instrument ma zwiększoną menzurę, do 648 mm. Takie rozwiązanie powoduje, że brzmienie jest znacznie dłuższe i o wiele mocniejsze (ze względu na większą długość drgającej struny).

Płyta wierzchnia w przypadku powyższego produktu została wykonana z drewna świerkowego, a spód i boki z drewna sapele. Takie połączenie jest gwarancją estetycznego wyglądu oraz wytrzymałości na różne uszkodzenia. Materiałem wykonania podstrunnicy jest natomiast palisander, a więc dźwięki gitary będą ładniejsze i przyjemniejsze,niż w przypadku wykorzystania innego drewna. Obecność chromowanych kluczy nie tylko podnosi estetykę modelu, ale i zapobiega niespodziewanemu rozstrajaniu się.

Z opinii krążących w sieci można wywnioskować, że model F-370 DW NT można polecić także osobom początkującym. Stosunkowo wąski gryf z pewnością ułatwi naukę nawet najtrudniejszych chwytów, a precyzyjne wykonanie instrumentu przekłada się na wyjątkowo długą żywotność i gwarancję zadowolenia z zakupu.

 

 

 

 

3. Yamaha CSF-TA 

 

To wysokiej jakości instrument o właściwościach akustyczno-elektrycznych. Yamaha CSF-TA ma wbudowane efekty pogłosu i refrenu, dlatego możesz cieszyć się doskonałymi dźwiękami niezależnie od przestrzeni w jakiej się znajdujesz. Korpus wykonano z drewna świerkowego, z mahoniowym tyłem i bokami. Podstrunnicę natomiast zaczerpnięto z drzewa palisandowego. Yamaha CSF-TA nie wymaga podłączenia zewnętrznego wzmacniacza, bo jego rolę pełni zintegrowany siłownik, małe urządzenie ukryte wewnątrz pudła.

Wibracje strun wprawiają również siłownik w drgania, a następnie są przenoszone na korpus gitary. Korpus typu Parlor wykonany z kolorze Vintage Natural wykończono z połyskiem. Klucze strojeniowe są odlewane i chromowane. Menzura mierzy 600 mm, a szerokość siodełka wynosi 43 mm. Do instrumentu dołączono miękki futerał chroniący go przed uszkodzeniami.

 

 

 

 

Jaką gitarę akustyczną Yamaha wybrać?

 

Gitara akustyczna to idealny typ tego wyjątkowego instrumentu dla osób, które chcą nauczyć się grać. Charakteryzuje się ona wąskim gryfem ułatwiającym naukę chwytów oraz metalicznym, ładnym brzmieniem. Przygotowaliśmy dziś poradnik, który może przydać się klientom próbującym znaleźć gitarę idealną dla siebie. Dodatkowe ułatwienie może stanowić znajdujący się na końcu ranking z 3 propozycjami marki Yamaha.

Yamaha jest firmą niezwykle znaną na całym świecie. Zajmuje się ona produkcją nie tylko szybkich motocykli czy skuterów śnieżnych, ale również instrumentów, także dla profesjonalnych muzyków. Spośród takich produktów największą popularnością zdecydowanie cieszą się pianina i właśnie gitary. Dlatego też to właśnie produkty Yamaha postanowiliśmy uwzględnić w końcowym zestawieniu.

To, jaka będzie najlepsza gitara akustyczna Yamaha w 2024 roku dla Ciebie, zależy przede wszystkim od Twojego zaawansowania w grze. Osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tego rodzaju instrumentami zaleca się wybór modelu lekkiego i wykonanego z wytrzymałych materiałów. Najlepiej, jeżeli podstrunnica i mostek będą wykonane z palisandru, gdyż wydobywane ze strun dźwięki będą łagodniejsze i bardziej przyjemne dla ucha. W tańszych modelach te elementy wykonuje się zwykle z drewna lakierowanego na czarno. Po dłuższym czasie użytkowania warstwa lakieru się ściera, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Dobra gitara powinna mieć także odpowiednio umocowane żeberka. Dobrze jest znaleźć taki instrument, gdzie będą one nie tylko przyklejone do płyty, ale też wsunięte pod specjalne, dodatkowe listwy. To zwiększy wytrzymałość produktu i sprawi, że będzie on towarzyszyć Ci bardzo długo.

Mówi się, że najlepsze gitary akustyczne Yamaha mają struny o grubości wynoszącej 0.01200” (tzw. „dwunastki”) lub większej. Musisz wiedzieć, że tylko w takim przypadku struny będą w stanie pobudzić drewno instrumentu do drgań akustycznych. Jeżeli znajdziesz model, gdzie te elementy są znacznie cieńsze, lepiej odłóż go na półkę. Zbyt cienkie struny dają złudzenie miękkości brzmienia nawet wtedy, gdy gitara jest źle ustawiona. Jeżeli zależy Ci na tym, by grać jak najlepiej, staraj się unikać złych jakościowo produktów, które mogą nauczyć Cię złych nawyków.

Pamiętaj, że o jakości instrumentu nie decyduje cena. Nawet wśród stosunkowo tanich gitar można znaleźć takie, których trwałość będzie przewyższać modele najbardziej znanych w świecie muzycznym marek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ