Najlepsi producenci gitar akustycznych

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Jeśli gitara akustyczna to instrument, na którym chcesz zacząć grać, prawdopodobnie ten artykuł Cię zainteresuje. To lista polecanych producentów gitar akustycznych wraz z krótkimi informacjami na temat działalności poszczególnych firm. Czytając ten tekst, dowiesz się, w instrumenty jakich marek warto inwestować. 

 

Epiphone

Na liście popularnych i docenianych przez muzyków producentów gitar akustycznych znajduje się Epiphone. To firma, która zajmuje się dostarczaniem na rynek sprzętu gitarowego tworzonego na bazie popularnego Gibsona. To jedna z najstarszych marek tego typu, która zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w roku 1873. Firma ta ma prawie 150-letnie doświadczenie na rynku, co przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nią produktów. Wśród gitar Epiphone najbardziej znany jest model Casino, z którego korzystali gitarzyści zespołu The Beatles. Jako ciekawostkę można podać, że przed II wojną światową firma zajmowała się też produkcją innych instrumentów, ale z tego zrezygnowała. Obecnie w ofercie Epiphone poza gitarami akustycznymi znajdziemy gitary basowe i elektryczne.

Fender

Na stworzonej przez nas liście najlepszych producentów gitar akustycznych nie mogło zabraknąć firmy Fender, która od lat zajmuje się produkcją tego typu instrumentów, a także gitar basowych i elektrycznych. W ofercie Fender można też znaleźć wzmacniacze, struny i potrzebne akcesoria muzyczne. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 roku przez Leo Fendera. Już w latach 40. zajmował się budową pierwszych gitar w swoim warsztacie. To właśnie w tym miejscu powstał jego pierwszy wzmacniacz gitarowy. Jedną z pierwszych gitar Fender na rynku był model Esquire bez pudła rezonansowego, a kolejne to: Broadcaster i Telecaster.

 

Ibanez 

Znaną i cenioną przez muzyków firmą zajmującą się produkcją gitar akustycznych jest Ibanez. W swojej ofercie ma też modele elektryczne, klasyczne i basowe, a także sprzęt muzyczny typu wzmacniacze czy efekty gitarowe. Firma Ibanez należy do korporacji Hoshino Gakki Group, a jej siedziba znajduje się w Japonii. Swoją działalność przedsiębiorstwo rozpoczęło w 1935 roku, ale rozgłos i uznanie zdobyło dopiero w latach 60. Warto wiedzieć, że w latach 70. marka Ibanez rozpoczęła produkcję replik gitar znanych producentów, takich jak Gibson i Fender. Jej instrumenty wyróżniają się jednak tym, że są wykonane z tańszych materiałów. W związku z tym gitary akustyczne Ibanez są bardziej przystępne cenowo. Mimo wykorzystywania tańszych materiałów, instrumenty Ibanez odznaczają się wytrzymałością. Są to gitary, które mają ładne brzmienie i na długo zachowują estetyczny, początkowy wygląd. Oczywiście, aby tak było, trzeba odpowiednio dbać o swój sprzętu muzyczny.

 

Luna Guitars

Oryginalnie, stylowo wyglądające gitary ma w swojej ofercie firma Luna Guitars, która została stworzona przez artystkę Yvonne de Villiers. Wspomniane instrumenty wyróżniają się ponadprzeciętną estetyką, która nawiązuje tematem do folkloru, ludowych wierzeń. Głównym założeniem firmy jest tworzenie instrumentów, które będą inspirować muzyków i autorów do tworzenia muzyki. Produkty Luna Guitars są produkowane ręcznie, więc każdy detal jest idealnie wykończony. Poza gitarami akustycznymi w ofercie firmy są też m.in. ukulele i instrumenty perkusyjne. Instrumenty Luna Guitars wyróżniają się pod względem estetyki wykonania, ale mimo to pozostają przystępne cenowo. Dobrą gitarę akustyczną można kupić już za kilkaset złotych. Oczywiście w ofercie można znaleźć też dużo droższe modele. 

 

WestRoad

Jeśli zależy Ci na zakupie taniej i dobrej jakościowo gitary akustycznej, powinieneś zapoznać się z ofertą marki WestRoad. Tworzy ona eleganckie, przyjemnie brzmiące i odznaczające się solidnością gitary i ukulele. Do produkcji instrumentów wykorzystane są dobrej jakości materiały. Gitarę akustyczną można kupić już za około 600 zł, choć wszystko zależy od wybranego modelu. W większości gitar akustycznych WestRoad podstrunnica i mostek są zrobione z palisandru. W produkcji wykorzystuje się także świerk i mahoń. Oferowane przez firmy produkty wyróżnia przystępna cena i staranne wykonanie. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że gitary WestRoad są produkowane w Europie.

Yamaha 

Firmą, o której koniecznie musieliśmy wspomnieć jest Yamaha. To marka znana chyba każdej osobie interesującej się instrumentami muzycznymi. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1887 roku przez Torakusu Yamahę w Tokio. Co do gitar akustycznych znajdujących się w ofercie Yamaha, jest duży wybór modeli. Poza tym kupujący mają też do wyboru inne instrumenty: pianina, fortepiany, zestawy perkusyjne, a nawet syntezatory. Działalność Yamaha skupia się jednak się nie tylko na produkcji sprzętu muzycznego, ale też prowadzeniu szkół muzycznych, w których można zdobyć doświadczenie w grze i potrzebną wiedzę teoretyczną. 

Jeśli byłbyś zainteresowany zakupem instrumentu dla swojego dziecka, zobacz ofertę firmy Dante. Znajdują się w niej produkty zabawkowe, które mogą być świetnym początkiem na muzycznej drodze Twojej pociechy. Oferowane przez markę instrumenty spełniają określone prawem normy bezpieczeństwa, więc korzystanie z nich nie stanowi żadnego zagrożenia.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Sławek

December 14, 2020 at 3:58 pm

Ja kupiłem Be Joe RIMINI GA-400, za nie całe 500 zł i jestem mega zadowolony z wyboru. Gitarka świetnie brzmi i nie trzeba już milionów wydawać na dobry instrument.

Odpowiadać
Marcin

December 21, 2020 at 12:52 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół Muza i sprzęt

Odpowiadać