Najlepsza gitara akustyczna Fender

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

 

Gitary akustyczne Fender – ranking

 

 

Fender CD60

 

Gitara Fender CD60 to elegancki model, który zapewnia swojemu użytkownikowi nieprzeciętne brzmienie. Dużym atutem tego produktu jest jego ciekawe wykonanie, które na pewno skusi wielu młodych graczy. Dominującym kolorem w sprzęcie jest czerń, co nadaje mu ciekawego, rockowego charakteru.

Wierzch korpusu został wykonany ze świerku, czyli bardzo mocnego i trwałego drewna. Dzięki temu gitara cechuje się pełnym, głębokim brzmieniem. Z kolei tył i boki produktu zrobiono z mahoniu, który dobrze się prezentuje. Sprzęt posiada 20 progów oraz 6 strun. Cały osprzęt został pokryty chromowaną powłoką, gdyż zapewnia to nie tylko elegancki wygląd, ale chroni poszczególne elementy przed zniszczeniem. Klucze bardzo dobrze trzymają strój, więc gitara nie rozstraja się zbyt szybko. Atutem jest również pręt do regulacji strun, który zamieszczono na gryfie.

Jeśli Ty albo ktoś z Twoich bliskich poszukuje dobrej gitary, polecamy Ci ten oto model. Został on wykonany z najwyższej jakości materiałów, które są gwarancją długowieczności.

 

 

 

 

Fender CD-140S NAT

 

Model Fender CD-140S NAT to jedna z najlepszych gitar akustycznych, które obecnie są dostępne na rynku. Atutem modelu jest jego ładna, naturalna kolorystyka. Do produkcji użyto bowiem tylko drewna. Oznacza to, że mimo intensywnej gry, fragmenty farby nie będą odpadały z gryfu.

Jest to standardowy instrument, więc posiada 20 progów i 6 metalowych strun. Zalecamy granie na nich przy pomocy kostki, gdyż zapewnia to ochronę naszych palców przed skaleczeniem. Płyta przednia została zrobiona z litego świerku, który odznacza się dużą twardością. Z kolei tył i boki zrobiono z mahoniu. Oba tworzywa są bardzo solidne, więc gitara będzie Ci służyła przez długi czas. Całą powierzchnię pokryto specjalnym lakierem, który chroni drewno i zapewnia mu wysoki połysk. Największą zaletą jest jednak brzmienie, które ten produkt zapewnia. Dźwięk jest bowiem pełny i przyjemny dla ucha.

Ze względu na eleganckie brzmienie oraz niewielką wagę, wielu rodziców kupiło prezentowany model dla swoich pociech, które rozpoczynają przygodę z muzyką. Gitara ta używana jest również przez profesjonalnych muzyków.

 

 

 

 

Fender SA 105

 

Jeśli szukasz gitary akustycznej dla swojego dziecka, polecamy Ci zakup Fender SA 105. Jest to elegancki model, który na pewno zainteresuje Twojego malucha muzyką.

Do największych zalet produktu zaliczamy jego wykonanie. Płyta wierzchnia został zrobiona z wysokiej jakości świerku, który cechuje się dużą twardością. Oznacza to, że nawet przypadkowe uderzenie nie zniszczy konstrukcji. Z kolei tył, boki oraz gryf zostały wykonane z nato, czyli mahoniu wschodniego. Materiał ten jest wytrzymały i twardy, a zatem odporny na uszkodzenia mechaniczne. Taka konstrukcja zapewnia gitarze pełne, miłe dla ucha brzmienie. Jak niemal wszystkie produkty akustyczne, również ten posiada 20 progów i 6 metalowych strun.

Powodem, dla którego tak dużo osób wybiera ten sprzęt, jest jego niska cena oraz wysoka jakość wykonania, która sprawia, że model posłuży Ci przez wiele lat i będzie mógł być przekazywany młodszym pokoleniom. Powierzchnia modelu została oczyszczona i pokryta specjalną powłoką, która impregnuje drewno. Prezentowana gitara akustyczna Fender w dobrej cenie polecana jest wszystkim tym, którzy pragną rozpocząć przygodę z muzyką.

 

 

 

 

Jaką gitarę akustyczną Fender wybrać?

 

Początek przygody z muzyką dla wielu jest dość trudny, gdyż nie wiedzą, od jakiego sprzętu zacząć. Zdaniem wielu osób najodpowiedniejszym sprzętem jest najlepsza gitara akustyczna Fender w 2024 roku, gdyż dzięki niej szybko oczarujesz swoją rodzinę grą. Jednak, by to się spełniło, najpierw trzeba taki sprzęt zakupić. Niestety wybór odpowiedniego modelu może okazać się dość trudny. Z pomocą naszego poradnika dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę, co powinno ułatwić Ci inwestycję.

 

 

Na początku jednak chcielibyśmy zaprezentować Ci markę Fender. Jest to znane, amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją wielu rodzajów gitar: elektrycznych, basowych i akustycznych. W swoim asortymencie producent posiada również nowoczesne wzmacniacze i kostki, które ułatwiają grę.

Udając się do sklepu po gitarę akustyczną, powinieneś skupić się na modelach wykonanych z wysokiej jakości drewna. Tylko takie sprzęty zapewnią właściwe brzmienie oraz długowieczność. Na szczególną uwagę zasługują modele, których płyta wierzchnia wykonana została z drewna świerkowego. Dzięki temu interesująca Cię gitara zapewni Ci dynamiczne brzmienie. Innym, popularnym materiałem jest drewno mahoniowe. Modele, których korpusy zostały wykonane właśnie z tego tworzywa cechują się przyjemnym brzmieniem.

Najlepsze gitary akustyczne Fender nie mogą być zbyt ciężkie, gdyż użytkownik nie będzie ich w stanie utrzymać. Takie modele będą też mało mobilne, co oznacza, że zabranie ich na rodzinny wyjazd wakacyjny okaże się niemożliwe. Wybierz więc taki model, którego ciężar będziesz w stanie utrzymać bez skurczu ramion.

Koniecznie sprawdź również struny, jakie znajdują się w produkcie, który pragniesz zakupić. Najczęściej spotykanym materiałem jest metal. Wynika to z tego, że w czasie gry używamy kostki, która w kontakcie ze struną wydaje charakterystyczny dźwięk.

Ostatnim aspektem jest kolorystyka interesującego Cię modelu. Wiele osób chciałoby zakupić elegancki model pokryty czarną farbą, jednak chcemy Ci to odradzić. Niestety, w czasie bardzo szybkiej i intensywnej gry, materiał na gryfie może ulec zniszczeniu, co zdecydowanie obniża wartości estetyczne gitary.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ