Opinie o Ibanez V50NJP NT

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Gitary akustyczne powinny wyróżniać się ciekawym, czystym i przyjemnym brzmieniem, a takim modelem jest Ibanez V50NJP NT. To instrument zrobiony z drewna świerkowego, mahoniu i agatu. Palisandrowy mostek jest wytrzymały i dobrze wyprofilowany. W skład zestawu wchodzi pokrowiec na gitarę zabezpieczający ją w trakcie przenoszenia. 

 

Najważniejsze wady:

Jakość dołączonych do zestawu strun nie jest najlepsza, dlatego też istnieje ryzyko, że elementy te szybko ulegną uszkodzeniu i konieczna będzie ich wymiana. Pokazał to test Ibanez V50NJP NT. W rezultacie istnieje obawa, że stracimy trochę czasu i pieniędzy.

 

Werdykt: 9.4/10

Gitara spełni oczekiwania początkujących muzyków, którzy szukają solidnego i ładnie grającego sprzętu. Z uwagi na to, że instrument jest sprzedawany z dodatkowymi akcesoriami nie trzeba m.in. zastanawiać się, jaki pokrowiec kupić, aby skutecznie zabezpieczyć gitarę w trakcie jej przenoszenia. Model ma 20 progów, a menzura wynosi 25,5 cali.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Gitara ma mostek i podstrunnicę zrobione z wytrzymałego palisandru. Do produkcji boków i płyty tylnej wykorzystano mahoń, a płytę rezonansową zrobiono z drewna świerkowego. Każdy z użytych materiałów wyróżnia solidność, co daje pewność, że sprzęt muzyczny na długo zachowa swoje właściwości. To istotny atut, zwłaszcza jeśli mamy zamiar dużo grać na gitarze i często ją przenosić z jednego miejsca w drugie.

Łatwe strojenie

W szczególności początkujący gitarzyści docenią to, że gitarę łatwo się stroi i nie trzeba robić tego zbyt często. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie o Ibanez V50NJP NT, które można znaleźć w Internecie. Poprawnego strojenia gitary można szybko się nauczyć. 

 

Dodatkowe akcesoria

Dlaczego warto kupić Ibanez V50NJP NT? Cena modelu nie jest wysoka, co stanowi jeden z wyznaczników jego popularności. Do inwestycji w instrument z pewnością zachęca też to, że jest on sprzedawany z wieloma, dodatkowymi akcesoriami przydatnymi w trakcie grania. Należy do nich m.in. tuner gitarowy Ibanez umożliwiający sprawne strojenie instrumentu. W skład kompletu wchodzi też pasek gitarowy, który przyda się w trakcie grania na stojąco, 5 kostek gitarowych, wymienna podstawka pod struny i kołek do mostka. Kupujący nie musi się też martwić o dodatkowe koszty związane z inwestycją w solidny pokrowiec. Ten element został dołączony do zestawu. Nierzadko przydatny okazuje się też klucz imbusowy do regulacji gryfu. W tym miejscu warto podkreślić, że każde akcesorium jest wykonane z najwyższą starannością, więc jego intensywna eksploatacja nie powinna skutkować zbyt szybkim zniszczeniem. 

 

Klasyczny design

Prezentowana gitara akustyczna ma klasyczny design, który podoba się wielu użytkownikom. Pudło rezonansowe z drewna świerkowego ładnie komponuje się z mahoniowym gryfem. Całość dopełniają chromowane klucze i mahoniowa szyjka. Wierzchnia część instrumentu jest dobrze zabezpieczona przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. W związku z tym na powierzchni sprzętu muzycznego nie powinny pojawiać się nieestetycznie wyglądające ślady powstałe wskutek intensywnej eksploatacji.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ