Opinie o Fender CD60

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Wąski gryf ułatwia granie poszczególnych chwytów, co docenia każdy początkujący gitarzysta niemający zbyt dużego doświadczenia w grze. Brzmienie jest ciepłe i przyjemne, a wchodzące w skład zestawu struny odznaczają się dużą wytrzymałością. Klucze są solidnie zrobione. Gitarę wyróżnia też eleganckie wykonanie.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które zdecydowały się na zakup tej gitary przyznają, że stosunkowo szybko się ona rozstraja, w szczególności jeśli często na niej gramy. To może okazać się kłopotliwe dla gitarzystów, którym strojenie instrumentu zajmuje jeszcze sporo czasu. Na czarnym pudle rezonansowym widać nawet najmniejsze drobinki kurzu.

 

Werdykt: 9.6/10

Gitara akustyczna Fender ma 20 progów i menzurę 25,3 cali. Część wierzchnia korpusu została wykonana z drewna świerkowego, a tył i boki z drewna mahoniowego. Instrument wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, na jego powierzchni nie powinny zbyt szybko pojawić się zarysowania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Gryf

Gitara akustyczna ma palisandrowy gryf, który wyróżnia wytrzymałość. Jest on dobrze wyprofilowany, z tego powodu opinie o Fender CD60 są pozytywne. Na gryfie znajdują się markery, dzięki którym łatwiej jest zagrać określony chwyt. W efekcie zdobywanie nowych muzycznych umiejętności przebiega bez problemów. Na gryfie znajduje się 20 progów.

 

 

Wykonanie

Do produkcji płyty wierzchniej wykorzystano drewno świerkowe, tył i boki zrobiono z mahoniu. Mostek został wykonany z drewna orzechowego. Przeprowadzony przez muzyków test Fender CD60 i jego dobre wyniki są dowodem na to, że materiały, których użyto w procesie produkcji wyróżnia bardzo dobra jakość. Jeśli chcemy jak najdłużej zachować sprawność i estetyczny wygląd gitary, musimy pamiętać o tym, aby przechowywać ją w bezpiecznym miejscu i wyposażyć się w solidny futerał. To akcesorium przyda nam się, szczególnie jeśli pobieramy lekcje gry na gitarze poza domem albo muzykujemy wspólnie ze znajomymi.

 

Przeznaczenie

Kto będzie zadowolony z zakupu Fender CD60? Cena instrumentu jest przystępna, dlatego na inwestycję w niego decydują się osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają przygodę z muzykowaniem. Gra na gitarze jest komfortowa (niezależnie od tego, czy siedzimy, czy stoimy), co daje większą szansę na to, że zbyt szybko nie zniechęcimy się do regularnych ćwiczeń. Instrument jest jednak polecany także osobom z większym doświadczeniem. Zapewniają one, że brzmienie gitary jest przyjemne i można na niej zagrać wiele ciekawych, różnorodnych utworów.

 

Design

Entuzjaści muzykowania zwracają przede wszystkim uwagę na to, jakie możliwości daje instrument. Jednak jego design również ma znaczenie. Tym bardziej, jeśli mają oni w planach występowanie na scenie czy nawet przed rodziną czy znajomymi. Prezentowana gitara jest elegancka, czarny kolor podoba się wszystkim niezależnie od wieku. Model wyróżnia się designem na tle drewnianych gitar, które zdaniem niektórych osób wyglądają zbyt zwyczajnie. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ