Opinie o Epiphone DR100

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Jednym z największych atutów gitary akustycznej jest to, że można na niej grać różnorodne utwory. Będzie ona odpowiednia dla fanów takich gatunków muzycznych, jak: blues, country czy nawet rock. Model spodoba się osobom początkującym, które nie mają jeszcze ściśle określonych celów muzycznych i gitarzystom lubiącym grać różnorodną muzykę.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie nie ma żadnych dodatkowych akcesoriów, które wpłynęłyby pozytywnie na komfort użytkowania instrumentu. Zdaniem niektórych osób w zestawie powinien znaleźć się chociażby pokrowiec, aby można było bezpiecznie przenosić sprzęt muzyczny. Futerał często jest stosunkowo drogi, więc jego zakup może nieco obciążyć nasz budżet.

 

Werdykt: 9.7/10

Epiphone DR100 to bardzo dobra gitara akustyczna dla początkujących, ale też średnio zaawansowanych muzyków. Instrument jest łatwy w strojeniu, a przeprowadzony przez użytkowników test Epiphone DR100 to potwierdza. Płyta wierzchnia jest wykonana z drewna świerkowego, a boki i spód z mahoniu. Gitarę wyróżnia trwałość i elegancja.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstrunnica i menzura

Podstrunnica została zrobiona z dobrej jakości palisandru, czyli tropikalnego drewna. Składa się ona z 20 progów. Podstrunnica jest solidnie połączona z pudłem rezonansowym, ma odpowiedni kształt, więc dobrze wpływa na komfort gry. Odległość pomiędzy mostkiem a siodełkiem gitary, nazwana menzurą, wynosi 25,5 cali. Każdy z elementów konstrukcji ma odpowiednią wielkość, dlatego sprzęt muzyczny można łatwo utrzymać w dłoniach. 

Trwałość

Do produkcji płyty wierzchniej wykorzystano drewno świerkowe uznawane za jedno z trwalszych. Boki i tył zrobiono z mahoniu, który również odznacza bardzo dobra jakość. Ten sam materiał wykorzystano do wykonania gryfu. Gitara została pomalowana błyszczącym lakierem, który nie tylko miał zwiększyć estetykę instrumentu, ale przede wszystkim podnieść jego trwałość. Wspomniana powłoka wykazuje bardzo dobrą odporność na zarysowania. Dla wielu osób istotne okazuje się to, że gitarę można kupić w kilku kolorach: czarnym, jasnobrązowym wyglądającym, jak drewno i brązowym podpalanym. 

 

Przyjemne brzmienie

Muzycy wystawiający opinie o Epiphone DR100 skupiają się w swoich recenzjach przede wszystkim na brzmieniu instrumentu. Według nich jest ono bardzo dobre, dźwięki są przyjemne i czyste. Na gitarze można zagrać utwory pochodzące z różnych gatunków muzycznych. Jeśli dobrze opanujemy muzyczne umiejętności, możemy być pewni, że każda melodia będzie słyszalna. Na gryfie umieszczono białe markery, które ułatwiają naukę chwytów.

 

Przeznaczenie

Prezentowana gitara akustyczna jest polecana w szczególności osobom początkującym, ale spełnia także oczekiwania bardziej zaawansowanych muzyków, o czym przeczytamy w recenzjach. Na popularność duży wpływ ma atrakcyjna cena Epiphone DR100. Atutem okazuje się także uniwersalność instrumentu – można na nim zagrać właściwie każdy utwór. To model polecany dla miłośników bluesa, jazzu, country, a nawet rocka. Gitara ma 6 strun, które są trwałe, ale jednocześnie nie okazują się za twarde. Jeśli jednak mamy bardzo wrażliwe opuszki palców, podczas gry na instrumencie możemy korzystać ze specjalnej kostki, szczególnie na początku nauki. Jej zakup nie jest dużym wydatkiem. Piórka można kupić już za kilka złotych. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ