Opinie o Opinie o Yamaha Pacifica 112V

Ostatnio aktualizowane: 28.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Muzycy oceniają bardzo wysoko jakość wykonania gitary. Mimo, że to model dedykowany dla początkujących, jakość i dokładność wykonania jest bardzo wysoka. Po zakupie wystarczy instrument nastroić i jest gotowy do gry. Użytkownicy podkreślają doskonałe ustawienie menzury, wysokości strun i gryfu. Yamaha Pacifica 112V ma dobre opinie.

 

Najważniejsze wady:

Z gitary prawdopodobnie nie będą zadowoleni profesjonalni muzycy, bo jej konstrukcja została przystosowana do poczatkującego gracza. Jest to model uniwersalny, dla muzyka, który uczy się i wciąż poszukuje własnego stylu. Gitara ma też fabrycznie założone struny słabej jakości, zaleca się wymianę ich na inne. 

 

Werdykt: 9.8/10

Na pozytywne opinie produktu wpływa jego bardzo staranne wykonanie. Na uwagę zasługują dobrze nabite progi i klucze trzymające strój. Według wielu muzyków gitara ma też przyjemne brzmienie i doskonale spisuje się podczas długich ćwiczeń. Wąski gryf pozwala na szybkie się po nim przemieszczanie. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Model uniwersalny

Ponieważ gitara Yamaha Pacifica 112V jest przeznaczona dla początkujących muzyków jej charakter jest uniwersalny, dla osób o nie do końca sprecyzowanych zainteresowaniach uprawianego kierunku muzycznego. Jak przekazują opinie o Yamaha Pacifica 112V sprawdzi się ona w takich gatunkach jak jazz, blues czy country, ale też przy graniu gatunków typu rock czy metal. Ponadto cena Yamaha Pacifica 112V jak na instrument o tak starannym wykonaniu i brzmieniu jest bardzo zachęcająca i gitara z powodzeniem może konkurować jakością ze znacznie droższymi modelami. Gitarę wyposażono w trzy przetworniki: Jeden przy mostku gitary oraz dwa typu single coil umieszczone przy gryfie oraz na środku. Tuż przy mostku umieszczono jeden humbucker. Przetworniki pozwolą na łatwe przestawienie gitary z przyjemnych, ciepłych brzmień, na ostre, rockowe o bardziej dynamicznym charakterze. 

Wygoda trzymania 

Początkujący muzycy muszą nauczyć się trzymania instrumentu, zatem jeśli ten ma budowę sprzyjającą łatwemu utrzymaniu go w dłoniach, jest wyżej ceniony przez muzyków. Gitary elektryczne mają różne akcje strun, a jak pokazuje test Yamaha Pacifica 112V, w przypadku tego instrumentu gra jest komfortowa z powodu właśnie niskiej akcji strun. Na komfort gry wpływa też szerokość gryfu i jego odpowiednie wyprofilowanie. Opisywany model ma gryf na tyle wąski, że gra nie sprawi problemu nawet osobom z drobnymi dłońmi. Zastosowano tu gryf typu bolt-on pozwalający na łatwe przełączanie na pięć różnych ustawień przystawek H-S-S i ich konfiguracji. 22 nabite progi są dobrze dostępne nawet na najwyższych pozycjach ze względu na wykonane spore wycięcie. Gryf wykonano tu z klonu, a podstrunnicę z palisandru. 

 

Cechy

Gitara jest przeznaczona dla osób prawo lub leworęcznych, korpus jej wykonano w olchy, a przykręcany gryf z klonu. Grubość jego na pierwszym progu wynosi 20,9 mm, na dwunastym – 22,9 mm. Natomiast szerokość na progu dwunastym to 51,5 mm. Menzura ma 25,5″. Pudło rezonansowe wykończone jest na wysoki połysk o kolorze brązowym, podpalanym.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ