Najlepsza gitara elektryczna Fender

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

Gitary elektryczne Fender – Ranking

 

Fender Squier Bullet Stratocaster Tremolo RW

 

Fender Squier Bullet Stratocaster Tremolo RW to gitara elektryczna Fender w dobrej cenie, która przeznaczona jest dla początkujących muzyków.

Korpus tego modelu ma 42 mm grubości i jest wykonany z drewna lipowego, które wykończono lakierem poliuretanowym. Gryf gitary jest klonowy i ma palisandrową podstrunnicę o promieniu 9,5 cala. Gitara ma 21 progów medium jumbo oraz 3 przetworniki single coil. Mostek typu tremolo został przykręcony do korpusu przy pomocy sześciu śrub.

Instrument dostępny jest w sześciu różnych odcieniach (Daphne Blue, Black, Brown Sunburst, Fiesta Red, Pink i Arctic White), dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Osprzęt gitary jest chromowany, a płyta maskująca ma kolor biały. Sprzęt wyposażony jest w pięciopozycyjny przełącznik.

Osoby, które zakupiły gitarę Fender Squier Bullet Stratocaster Tremolo RW twierdzą, że jest ona w stanie sprostać potrzebom początkujących użytkowników. Konsumenci cenią ten model za łatwość użytkowania.

 

 

 

 

Fender Modern Player Telecaster Plus

 

Fender Modern Player Telecaster Plus to gitara elektryczna typu Telecaster, która charakteryzuje się eleganckim kształtem z jednym wycięciem. Instrument idealnie nadaje się do stylów, takich jak country i pop, ale może być także używany w przypadku cięższych brzmień.

Korpus sprzętu wykonany jest z litego drewna sosnowego, natomiast jego szyjka powstała z klonu. Całość pokryta została lakierem poliuretanowym. Gitara wyposażona jest w 22 progi oraz przetwornik typu humbucker, który generuje silny i mocny dźwięk. Mostek tego modelu jest stały, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w przypadku początkujących graczy.

Gitara ma 5-pozycyjny przełącznik. Jej menzura ma długość 64,8 cm. Instrument zyskuje duże uznanie wśród konsumentów, którzy cenią go za elegancki design i solidne wykonanie. Jest to gitara, która może posłużyć gitarzyście przez wiele lat.

 

 

 

 

Fender American Special Stratocaster MN

 

Fender American Special Stratocaster MN to elegancka gitara typu Stratocaster, która zachwyca swoim klasycznym wyglądem w stylu lat 70.

Model ten wyposażony został w 3 przetworniki typu single-coil, które zainstalowano w olchowym korpusie. Gryf gitary jest klonowy i ma palisandrową podstrunnicę o promieniu 9,5 cala. Urządzenie ma 6 strun, jednostronny mostek typu tremolo oraz 22 progi, które razem wpływają na najwyższą jakość dźwięku.

Instrument świetnie się sprawdza w różnych stylach muzycznych i może być z powodzeniem używany zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych gitarzystów. Przystawki Custom Shop Texas Special zapewniają piękne tony, które zachwycą każdego.

Gitara Fender American Special Stratocaster MN jest chętnie wybierana przez konsumentów, którzy doceniają jej ładny design, a także solidne wykonanie z dbałością o najmniejsze szczegóły.

 

 

 

 

Jaką gitarę elektryczną Fender wybrać?

 

Gitara elektryczna to kultowy instrument muzyczny, który kojarzony jest zwłaszcza z muzyką rockową. W ciągu 70 lat powstało wiele rodzajów tego typu sprzętów, a różne kształty, rozmiary oraz rodzaje niezbędnej elektroniki czy osprzętu nie pomogą początkującemu gitarzyście szybko wybrać odpowiedniego urządzenia dla siebie. Ze względu na wiele możliwości przygotowaliśmy ten artykuł, który pomoże Ci wybrać idealny model.

Fender to amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące akcesoria i instrumenty muzyczne, w tym przede wszystkim gitary elektryczne, basowe i akustyczne, a także wzmacniacze czy struny. Firmę uważa się za pierwszego producenta gitary elektrycznej, którą wyprodukowano w 1947 roku. Fender do dziś oferuje swoim klientom wysokiej jakości instrumenty w przystępnych cenach.

Źródłem dźwięku instrumentu jest przetwornik, który składa się z magnesu i cewki. Produkuje on pole elektromagnetyczne, które reaguje na drgania strun. Wytworzony sygnał elektryczny trafia do wzmacniacza i wydobywa się dźwięk. Przetworniki można podzielić na dwie grupy – wersje pojedyncze (tzw. single) oraz podwójne (tzw. humbuckery). Modele typu single wytwarzają brzęczący dźwięk z udziałem wysokich częstotliwości i zazwyczaj używane są w popie, country lub rock’n’rollu. Przetworniki typu humbucker generują silny sygnał i dobrze znoszą zniekształcenia, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w cięższych gatunkach muzycznych, takich jak rock czy metal.

Istotny jest również mostek gitary, który może być stały lub ruchomy (tzw. tremolo). Pierwszy typ jest trwale przymocowany do korpusu. Nie wymaga on regulacji, dzięki czemu najlepiej sprawdzi się w przypadku osób początkujących. Ruchome mostki tremolo umożliwiają dostosowanie brzmienia do własnych potrzeb, gdyż przy ich użyciu możemy zmienić wysokość tonów, czyli obniżyć lub podwyższyć dźwięk. Wymaga to jednak większej wprawy i doświadczenia.

Najlepsza gitara elektryczna Fender w 2024 roku przede wszystkim powinna podobać się jej użytkownikowi. Może mieć ona różny kształt korpusu, a wybór zależy od indywidualnych preferencji. Najbardziej popularny i uniwersalny jest Stratocaster, który nadaje się do każdego stylu muzycznego. W sprzedaży spotkać możemy także takie oznaczenia korpusów, jak Les Paul, Telecaster, Super Strat, SG, Hard i Heavy czy V.

Kupując gitarę elektryczną musimy pamiętać, że potrzebujemy również dodatkowych akcesoriów. Najlepsze gitary elektryczne Fender sprzedawane są w zestawie ze wzmacniaczem oraz sprzętem nagłośnieniowym. Bardzo ważne jest również wyposażenie, które zazwyczaj stanowi pokrowiec, stojak, pasek czy kostka.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ