Opinie o Ever Play UK21-30M

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Instrument jest często polecany jako odpowiednie ukulele dla początkujących. Wynika to z tego, że został wykonany z solidnych materiałów i do tego wyróżnia się przyjemnym, ciepłym brzmieniem. Trzeba dodać, że struny są odpowiednio miękkie, dlatego po grze nie pojawia się ból opuszków palców (mogłoby to zniechęcić do regularnych ćwiczeń).

 

Najważniejsze wady:

Jak pokazały poddane analizie opinie o Ever Play UK21-30M, wielu kupującym brakuje w zestawie dodatkowych elementów. Według nich do ukulele powinien być dołączony pokrowiec lub chociaż pasek pozwalający na zawieszenie instrumentu na ramionach.

 

Werdykt: 9.6/10

Ukulele jest chętnie wybierane przez osoby, które chcą nauczyć się gry na instrumencie, ale nie interesuje ich gitara, perkusja czy skrzypce. Jest ono niewielkie, bardzo wygodnie trzyma się je w dłoniach, o czym przekonują nawet dzieci. Ponieważ cena Ever Play UK21-30M nie jest wygórowana, możemy bez wahania kupić instrument na prezent bliskiej osobie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Starannie dobrane gatunki drewna

Wielu kupujących uważa, że ukulele zostało wykonane z wytrzymałych, starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna. To przekłada się nie tylko na jego solidność, ale również brzmienie. Pudło rezonansowe jest zrobione ze sklejki drewna sapele, czyli tzw. mahoniu afrykańskiego. Wykorzystuje się je do produkcji instrumentów, jak również elementów wyposażenia wnętrz i różnych wyrobów stolarskich. Materiałem wykonania mostka i podstrunnicy jest palisander, co daje gwarancję, że nawet po kilku latach na tych elementach nie pojawią się nieestetyczne przetarcia. Szyjkę zrobiono z mahoniu. Na ukulele można bez przeszkód ćwiczyć codziennie nie obawiając się o jego zniszczenie.

Rozmiar sopranowy

Wyróżniamy trzy rozmiary ukulele, czyli sopranowy, koncertowy i tenorowy. Ten pierwszy bardzo dobrze nadaje się dla osób początkujących, co dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzony test Ever Play UK21-30M wykazał, że model jest uniwersalny. Wygodnie się na nim gra, to samo można powiedzieć o jego przenoszeniu. Instrument na pewno docenią osoby, które planują często z nim podróżować, np. do szkoły muzycznej. Ukulele sopranowe to bardzo dobry wybór dla muzyków o wzroście do 175 cm mających małe dłonie.

 

Komfortowa gra

Podobnie, jak inne modele sopranowe, ukulele marki Ever Play ma ciasno ułożone progi. To bardzo duże ułatwienie dla początkujących muzyków, a zwłaszcza dzieci. Zagranie właściwego akordu nie sprawia trudności, więc szybko można opanować podstawy gry na ukulele. Co więcej, na podstrunnicy możemy zauważyć białe, niewielkie kropki. To znacząco ułatwia znalezienie odpowiedniego progu i zagranie konkretnego dźwięku. Struny nie są twarde, dlatego nie przyczyniają się do nieprzyjemnego bólu opuszków palców. Wszystko to zapewnia komfortową grę, sprawiającą dużo przyjemności.

 

Ciekawy design

Muzycy bardzo często zwracają uwagę nie tylko na to, jak brzmi instrument, ale też na jego wygląd. Pod względem designu model Ever Play UK21-30M wyróżnia się na tle innych ukulele dostępnych na rynku. Ma on jasnobrązowe pudło rezonansowe z delikatnie zaznaczonym rysunkiem słojów. Na główce znajduje się niewielkie logo producenta, a otwór rezonansowy ozdabia delikatna rozeta. Całość dobrze uzupełniają stroiki w perłowym odcieniu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ