Opinie o Roland TD1K

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Perkusja elektroniczna ma aż 15 zestawów brzmieniowych, dlatego spełnia oczekiwania osób lubiących różne style muzyczne. Sprzęt ma też specjalne narzędzia do ćwiczeń i funkcje umożliwiające rejestrację dźwięku, więc można łatwo monitorować swoje postępy i chwalić się nimi innym osobom. Interfejs użytkownika jest zrobiony w ten sposób, aby obsługa perkusji była łatwa.

 

Najważniejsze wady:

To propozycja dla osoby początkującej, która dopiero uczy się grać i szlifuje swoje umiejętności. W przypadku bardziej doświadczonych muzyków, którzy regularnie grają, także koncerty, ten model może okazać się nieco słaby.

 

Werdykt: 9.4/10

Wystawiane przez muzyków opinie o Roland TD1K są z reguły pozytywne. Użytkownicy wskazują, że jest to odpowiedni model dla osób początkujących, które chcą nauczyć się porządnie grać. W komentarzach można przeczytać, że ten zestaw muzyczny jest odpowiedni dla osób mieszkających w bloku, bo można ustawić głośność na niskim poziomie. Cena Roland TD1K nie przekracza 2000 zł. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czułe pady i talerze

Osoby, które od dłuższego czasu grają na perkusji i przeprowadziły test Roland TD1K twierdzą, że talerze i pady odznaczają się czułością. Sprzęt muzyczny nadaje się do gry przy wykorzystaniu podstawowych technik charakterystycznych dla perkusji akustycznej. Jest więc polecany początkującym muzykom, którzy muszą wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Opisywany instrument zapewnia szeroki zakres dynamiki i naturalne brzmienie. Pady działają sprawnie i pozwalają zachować odpowiednią ekspresję. Występujący w tym zestawie talerz HI-HAT reaguje nawet na najmniejszy ruch. 

Różne style muzyczne

Nie wiesz jeszcze, jaką muzykę chcesz grać? Może lubisz różne style i nie chcesz się ograniczać? Jeśli tak, perkusja elektroniczna Roland TD1K to propozycja dla Ciebie. Oferuje ona aż 15 różnych brzmień, które można dopasować w zależności od tego, jaki utwór chcemy zagrać. Ten instrument daje spore możliwości, jeśli mowa o brzmieniu. Można na nim zagrać rocka, bluesa, jazz czy nawet elektroniczną muzykę taneczną. Zmiana ustawień następuje przez naciśnięcie jednego przycisku.

 

Funkcje pomocne do nauki gry na perkusji

Ten model, jak już zostało podkreślone w artykule, jest polecany dla osób początkujących. Ma on kilka przydatnych funkcji, które ułatwiają naukę gry na instrumencie. Są one pomocne nie tylko dla osób, które ćwiczą samodzielnie, ale też tych, które pobierają prywatne lekcje. Użytkownik może grać z wbudowanym metronomem, który pozwala ćwiczyć synchronizację, albo korzystać z funkcji COACH przydatnej do nauki dokładności, wytrzymałości i tempa. 

 

Możliwość rozbudowania zestawu

Istotnym atutem tej perkusji elektronicznej jest to, że w miarę rozwoju umiejętności można powiększać zakupiony zestaw. W związku z tym nie ma obawy, że sprzęt szybko stanie się słaby i przestanie oferować nam tego, co niezbędne. Korzystając z padu OP-TD1C, można zainstalować dodatkowy talerz. Istnieje też możliwość wymiany standardowego pedału stopy na pedał KD-9 lub KT-10.

 

Wykonanie

Perkusja elektroniczna Roland jest wytrzymała, do jej produkcji wykorzystano dobrej jakości materiały zapewniające długi czas użytkowania. Model ma wytrzymałą ramę, której wysokość można łatwo regulować. W rezultacie ten zestaw perkusyjny będzie odpowiedni zarówno dla młodego, jak i starszego muzyka.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ