Opinie o Gretsch Catalina Maple

Ostatnio aktualizowane: 19.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Perkusja akustyczna Gretsch Catalina Maple jest uznawana za solidnie wykonaną, czym zdobyła uznanie wielu muzyków. Jest to instrument polecany dla osób początkujących, na którym gra jest wygodna. W rezultacie użytkownik na początku swojej przygody z perkusją ma zapewnione dobre warunki do rozwoju. Nie ma obaw, że z uwagi na mało komfortową grę, szybko zniechęci się do regularnych ćwiczeń.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba wiedzieć, że w zestawie nie ma talerzy i pałek, więc trzeba dokupić te akcesoria samodzielnie. To wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów i sprawia, że trzeba poświęcić dodatkowy czas na szukanie odpowiednich produktów.

 

Werdykt: 9.4/10

Choć nie jest to perkusja bez wad, jest ona dobrze oceniana przez użytkowników. Test Gretsch Catalina Maple i jego pozytywne wyniki dały dowód na to, że składanie instrumentu przebiega sprawnie i poradzi sobie z tym zadaniem nawet osoba bez żadnego doświadczenia. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania

Model ma 7-warstwowe korpusy klonowe, które odznaczają się dużą wytrzymałością. Można być pewnym, że instrument na długo zachowa swoje właściwości, nawet jeśli będzie regularnie i intensywnie eksploatowany. Korpusy mają 30-stopniowe krawędzie. Obręcze wynoszą 1,6 mm. Naciągi Remo są jednowarstwowe i powlekane na górze, a przezroczyste na dole. Dodatkowo są one odpowiednio wytłumione. Naciągi wyróżnia solidność, czego dowodem są pozytywne opinie o Gretsch Catalina Maple wystawiane przez muzyków. Instrument jest pokryty lakierem zabezpieczającym przed promieniowaniem UV. 

Przyjemne, czyste brzmienie

Dla osób zainteresowanych kupnem perkusji akustycznej jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby gwarantowała ona wysoką jakość dźwięku. Tak jest w przypadku modelu Gretsch Catalina Maple. Z instrumentu można wydobyć ładne, przyjemne dla ucha dźwięki. Są one na tyle wyraziste, że podobają się nawet bardziej wymagającym muzykom. Odpowiednie brzmienie zachęca do tego, aby regularnie ćwiczyć grę na perkusji. Do zakupu produktu zachęca jednak nie tylko jakość dźwięku, ale też przystępna cena Gretsch Catalina Maple.

 

Estetyczne wykończenie

Część muzyków zwraca uwagę nie tylko na jakość wykonania czy czystość dźwięku, ale także na estetykę wykonania instrumentu. Model Gretsch Catalina Maple jest utrzymany w brązowej kolorystyce, jest estetycznie wykończony i dzięki temu elegancko się prezentuje. Warto dodać, że producent oferuje też inne wersje kolorystyczne produktu, więc każdy bez problemu znajdzie produkt, który mu się spodoba. Poszczególne elementy perkusji są zabezpieczone specjalną powłoką, która ma za zadanie ograniczyć ryzyko pojawienia się na powierzchni zarysowań czy śladów po innych uszkodzeniach mechanicznych. Gładka powłoka ułatwia też utrzymanie sprzętu w należytej czystości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ