Opinie o Gibson LES PAUL STANDARD

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Ponieważ to instrument elektryczny, bardzo dobrze nadaje się do grania m.in. utworów rockowych. Na uwagę w szczególności zasługuje oryginalny design. Korpus efektownie się błyszczy, a w dodatku jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Co więcej, przeprowadzono test Gibson LES PAUL STANDARD i okazało się, że gitara jest lekka oraz zapewnia komfortową grę.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy muzycy zauważyli, że mostek nie został starannie oszlifowany i jego krawędzie są ostre. Często konieczne jest ich samodzielne spiłowanie, aby uniknąć przypadkowego skaleczenia dłoni. Podczas wygładzania mostka powinno się zachować ostrożność.

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo nielicznych wad model jest godny uwagi. Gra na nim sprawia dużo przyjemności zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonym osobom. Według muzyków najlepsza gitara jest solidna, tak mówi się także o instrumencie oferowanym przez markę Gibson. Wyprodukowano go z kilku gatunków starannie wyselekcjonowanego drewna i dodatkowo dopracowano pod kątem najmniejszych detali.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa oraz komfortowa gra

Przeanalizowane opinie o Gibson LES PAUL STANDARD dowodzą, że instrument gwarantuje komfortową i łatwą grę. Tak uważają nawet osoby bez dużego doświadczenia. Wynika to m.in. z zastosowania asymetrycznego profilu gryfu typu Slim Taper, z odciążeniem Ultra-Modern. Korpus jest wyprofilowany tak, że gitarę można bez trudu utrzymać na kolanach, ewentualnie zawiesić na pasku na ramię. Kształt gryfu sprawia, że na instrumencie można zagrać szybkie, imponujące solówki.

Futerał w komplecie

Każdy gitarzysta powinien pomyśleć o zakupie futerału dla swojego instrumentu. Dzięki niemu można zabezpieczyć gitarę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, osiadaniem kurzu itp. Ponadto za sprawą pokrowca przewożenie jej z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu, zwłaszcza jeśli korzystamy ze środków transportu publicznego. W zestawie razem z instrumentem znajdziemy poręczny i solidny futerał, a mimo to cena Gibson LES PAUL STANDARD pozostaje atrakcyjna. Futerał jest lekki i solidny, a dodatkowo prezentuje się równie stylowo, co sama gitara.

 

Elegancki i solidny korpus

Korpus został wykonany z dwóch gatunków drewna, czyli klonu i mahoniu. To połączenie gwarantujące instrumentowi podwyższoną odporność na pęknięcia, przetarcia i inne uszkodzenia. Gitara jest zabezpieczona grubą warstwą połyskującego lakieru, dlatego nie trzeba się martwić, że na skutek codziennej gry szybko przestanie estetycznie się prezentować. Mahoniowy jest także gryf, z kolei do produkcji podstrunnicy wykorzystano palisander.

 

Lekkość

Choć jest to gitara elektryczna, nie waży dużo. Nadaje się ona dla muzyków w różnym wieku. Na zakup instrumentu decydują się zarówno dorośli gitarzyści, jak i nieco młodsi, marzący o założeniu własnego zespołu muzycznego. Jest on lekki, dlatego po wielogodzinnych próbach nie powinniśmy odczuwać nieprzyjemnego bólu pleców czy karku. W dodatku z łatwością przeniesiemy gitarę z miejsca na miejsce, nawet jeśli będziemy musieli dodatkowo zabrać ze sobą wzmacniacz.

 

Technologia szybkiego strojenia

Instrument został wyposażony w technologię umożliwiającą jej bardzo szybkie nastrojenie. Nie ma potrzeby korzystania ze stroika czy specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Takie rozwiązanie docenią na pewno mniej doświadczone osoby, jak i muzycy często występujący na żywo.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ