Opinie o Fender Squier SA-105CE

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Poddane analizie opinie Fender Squier SA-105CE są dowodem na to, że jedną z najbardziej istotnych zalet gitary jest wytrzymałość. Korpus ani inne elementy budowy instrumentu nie są podatne na uszkodzenia. W dodatku model nadaje się dla mniej i bardziej doświadczonych muzyków, również nastolatków (jest dostępny w rozmiarze 4/4).

 

Najważniejsze wady:

Co prawda z zewnątrz instrument został starannie oszlifowany i dopracowany pod kątem wszystkich detali, ale wewnątrz pudła rezonansowego można zauważyć mało estetyczne ślady kleju. Część kupujących zauważyła też, że podczas gry klucze od czasu do czasu wydają nieodpowiednie dźwięki.

 

Werdykt: 9.8/10

To gitara elektroakustyczna, a więc w razie potrzeby można ją podłączyć do wzmacniacza i uzyskać mocniejsze, bardziej rockowe brzmienie. Wyprodukowano ją z drewna świerkowego, które pomalowano na czarno i pokryto błyszczącym lakierem. Instrument wyróżnia się niską akcją strun, co pozwala na szybszą zagrywkę, a jednocześnie zapobiega odczuwaniu zmęczenia dłoni.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nie tylko dla profesjonalistów

Instrument jest popularny wśród profesjonalnych muzyków, ale jak pokazał test Fender Squier SA-105CE, to ciekawa propozycja również dla osób dopiero rozpoczynających naukę gry. Dobrze wyprofilowany gryf umożliwia szybkie zagranie właściwych chwytów. Początkujący muzycy nie powinni mieć problemu z ułożeniem palców na odpowiednich progach, ponieważ są one oznaczone niewielkimi, białymi kropkami. Menzura, czyli długość czynna strun to 643 mm. Z kolei szerokość gryfu jest równa 43 mm. Został on wyposażony w pręt  do zmiany naprężenia, w efekcie czego możliwe jest samodzielne wyregulowanie jego krzywizny.

Układ elektroniczny Fishman

Gitara ma układ elektroniczny marki Fishman. W przedwzmacniaczu znajduje się wbudowany stroik gitarowy, potencjometr głośności, 3-pasmowy korektor wysokich, niskich i średnich tonów, a także wskaźnik poziomu naładowania baterii. Instrument przyda się w czasie spotkań ze znajomymi, pozwoli umilić np. wieczór przy ognisku. W razie potrzeby można go też wykorzystać podczas nagrań w muzycznym studio czy występu przed publicznością. Bez trudu podłączymy gitarę do wzmacniacza, pozwala na to przystawka, zakończona gniazdem jack 6,3 mm.

 

Dbałość o detale

Cena Fender Squier SA-105CE nie jest wysoka, a instrument jest starannie wykonany. Bardzo często zdarza się, że gitary, które nie kosztują zbyt dużo, mają niedokładnie pomalowane pudło rezonansowe, na którym widoczne są odpryski, niewielkie rysy czy plamki. Nie dotyczy to modelu marki Fender. Dla gitarzystów bardzo ważne jest to, że mosiężne progi i ich korona zostały precyzyjnie oszlifowane. Nie ma więc ryzyka, że podczas gry skaleczymy palce, a podciąganiu strun będą towarzyszyć nieprzyjemne dźwięki. Trzeba też podkreślić, że pudło rezonansowe zostało odpowiednio wyprofilowane i ma specjalne wcięcie, zapewniające wygodny dostęp do wyższych tonów.

 

Metalowe struny

Gitara jest wyposażona w metalowe struny, niepodatne na szybkie ścieranie oraz zerwanie. Są one odpowiednie nawet dla początkujących muzyków, ponieważ nie powodują nieprzyjemnego bólu opuszków czy podrażnienia skóry. Jednocześnie tego typu struny gwarantują mocne, bardziej wyraziste brzmienie (w porównaniu np. do instrumentów klasycznych z nylonowymi żyłkami). Z tego względu dobrze słyszalne są wszystkie niedociągnięcia i źle zagrane chwyty, więc możemy szybko poprawiać błędy. Na pewno docenią to osoby z mniejszym doświadczeniem w grze.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ