Opinie o Alvera ACG100 ¾

Ostatnio aktualizowane: 24.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Ponieważ to model w rozmiarze 3/4, jest odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym. Pociechy z łatwością utrzymają instrument na kolanach i zagrają wszystkie chwyty. Co ciekawe, na gitarze chętnie grają też dorośli, a potwierdzeniem tego jest przeprowadzony test Alvera ACG100 ¾. Strojenie gitary nie stanowi żadnego problemu, podobnie jak przenoszenie z miejsca na miejsce.

 

Najważniejsze wady:

Zazwyczaj gitary można trzymać na kolanach lub zawiesić na pasku na ramię, aby grać na stojąco. Jednak model marki Alvera nie pozwala na skorzystanie z drugiej opcji, co bywa utrudnieniem np. podczas występów przed publicznością.

 

Werdykt: 9.6/10

Jak przekonują rodzice, instrument jest dobrze dopasowany do potrzeb dzieci i sprawia, że nauka gry nie jest trudna. Struny nie są zbyt twarde, więc nie należy się obawiać bólu palców (co mogłoby skutecznie zniechęcić do doskonalenia swoich umiejętności). Osoby publikujące opinie Alvera ACG100 ¾ często podkreślają, że gitara ładnie wygląda.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Akcesoria w zestawie

Do instrumentu dołączono kilka akcesoriów, które z pewnością się przydadzą, jednak cena Alvera ACG100 ¾ jest stosunkowo niska. Jednym z akcesoriów jest pokrowiec uszyty z cienkiego materiału, który jest zamykany na zamek błyskawiczny. Pozwala on na wygodne i bezpieczne podróżowanie z gitarą, a także przechowywanie jej. Co ważne, z przodu znajduje się niewielka kieszonka, do której możemy schować drobiazgi, przykładowo zapasowe struny, kostki do gry czy nawet dokumenty. Początkującym gitarzystom bez wątpienia spodoba się to, że w komplecie znajduje się również stroik z zapasową baterią (inaczej tuner). To niewielki sprzęt, który przypina się na gryfie, jego obsługa nie jest skomplikowana. Dzięki niemu strojenie instrumentu zajmuje tylko kilka minut i dzieci poradzą sobie z tym samodzielnie.

 

Efektowny design

Wielu muzyków zwraca uwagę na to, jak wygląda gitara. Choć model Alvera ACG100 ¾ jest przeznaczony dla dzieci, nie przypomina zabawki, tylko elegancki instrument, na którym grają profesjonaliści. Pudło rezonansowe jest czarne, wykonano je z drewna lipy amerykańskiej (Baswood). Ponadto zabezpieczono je warstwą lakieru o błyszczącym wykończeniu, który nie ściera się i nie matowieje. Z kolei materiałem wykonania gryfu jest mahoń, co tworzy ładny kontrast. Wokół otworu rezonansowego na korpusie namalowano rozetę.

 

Łatwa nauka podstaw

Z pomocą instrumentu dzieci bardzo szybko nauczą się podstaw gry i na pewno będą chciały rozwijać swój muzyczny talent. Większość rodziców twierdzi, że maluchy z niecierpliwością czekają na kolejne lekcje, bo sprawia im to dużo radości. Wynika to m.in. z tego, że struny są bardzo miękkie, podobnie jak sam gryf. Zagranie wybranego akordu nie stanowi problemu. Nawet po dłuższej grze dzieci nie narzekają na bolące opuszki palców czy podrażnienie skóry. Ciekawe jest to, że po instrument często sięgają też średniozaawansowani muzycy. Co prawda gryf jest stosunkowo szeroki, ale dla większości gitarzystów nie jest to wada. Dzięki temu ręka staje się sprawniejsza, dlatego płynne przechodzenie z jednego chwytu w drugi jest znacznie łatwiejsze. Dobre rozciągnięcie palców pozwala na swobodne granie różnych utworów, także tych bardziej skomplikowanych.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ