Opinie o Alesis Nitro Mesh Kit

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Perkusja ma bębny i przyciski ustawione w taki sposób, aby przypominały one tradycyjny zestaw. To sprawia, że gra na instrumencie jest komfortowa i muzyk nabywa odpowiednie nawyki. Model ma wgranych 60 ścieżek dźwiękowych i wbudowany metronom Nitro Mesh. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z sekwencera i rejestratora gry, aby doskonalić swoje umiejętności. 

 

Najważniejsze wady:

Choć zdaniem wielu muzyków jest to najlepsza perkusja, ma jedną wadę. W opiniach konsumentów pojawiają się głosy sugerujące, że dołączony do zestawu pedał hi-hat nie jest wystarczająco precyzyjny. Potrzeba czasu, aby go wyczuć i zacząć swobodnie z niego korzystać. 

 

Werdykt: 9.8/10

Perkusja Alesis Nitro Mesh Kit ma 8-calowy werbel z naciągiem siatkowym. Dodatkowo ma też 3 pady w tym samym rozmiarze, pedał hi-hat i odpowiednio zaprojektowane talerze. Rama jest wykonana z aluminium, ma 4 mocne podstawy i cechuje ją stabilność. Na modelu znajduje się wyjście słuchawkowe i stereofoniczne wyjścia liniowe.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elementy zestawu

Cena Alesis Nitro Mesh Kit nie jest wysoka, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że zestaw perkusyjny obejmuje siatkowe pady bębnów, które gwarantują cichą i naturalną reakcję. Dodatkowo mamy do dyspozycji 8-calowy werbel i pady tomów, a także talerze: ride, hi-hat i crash z funkcją choke. Kolejnymi elementami jest centrala, mechanizm stopy i pedał. Całość jest umiejscowiona na wytrzymałej, aluminiowej ramie z czterema mocnymi podstawami, które gwarantują stabilność. Komplet obejmuje kabel przyłączeniowy, zasilacz do modułu Nitro i klucz perkusyjny.

Zadowalająca jakość dźwięku

Pochlebne opinie o Alesis Nitro Mesh Kit wskazują, że jest to instrument zapewniający wysoką jakość dźwięku i pozwalający doskonalić umiejętności muzyczne. Dodatkowo moduł Nitro oferuje brzmienia stosowane w różnych gatunkach muzyki. Model ma podświetlany ekran LCD, który umożliwia szybkie ustawienie sprzętu muzycznego zależnie od swoich potrzeb.

 

Dobra perkusja do ćwiczeń

Chcesz uczyć się grać na perkusji i potrzebujesz do tego odpowiedniego instrumentu? Opisywany model powinien spełnić Twoje oczekiwania, bo ma aż 60 ścieżek dźwiękowych i wbudowany metronom Nitro Mesh. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z zaawansowanego sekwencera i rejestratora gry. Perkusję można łatwo podłączyć do komputera, a wszystko dzięki portom USB-MIDI i MIDI In/Out Nitro Mesh. Z instrumentem można zintegrować automaty perkusyjne czy syntezator. Grającym na instrumencie podoba się również to, że można podłączyć do niego słuchawki i ćwicząc nie przeszkadzać innym domownikom. Model ma też wejście stereofoniczne Aux, co umożliwia grę z płyty CD czy MP3. 

 

Wytrzymałość

Trzeba podkreślić, że jakość materiałów użytych do produkcji instrumentu jest wysoka. W związku z tym nie trzeba się martwić, że niedługo po zakupie dojdzie do awarii perkusji. Sprzęt działa sprawnie przez długi czas i zachowuje swój estetyczny wygląd. Tak też twierdzą osoby, które przeprowadziły test Alesis Nitro Mesh Kit.

 

Łatwe podłączenie słuchawek i innych urządzeń

Bez względu na to, czy wolisz ćwiczyć w ciszy czy wręcz odwrotnie, ten sprzęt muzyczny Ci się spodoba. Można podłączyć do niego słuchawki, a także inne urządzenia, co okazuje się praktyczne zarówno, kiedy chcemy ćwiczyć i spotykamy się na próbach z innymi muzykami, jak i wtedy, kiedy chcemy nagrać swój utwór i sprawdzić, jak nam idzie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ