Ostatnio aktualizowane: 03.08.21

 

 

Mikrofony studyjne do wokalu – ranking

 

 

Rode NT1-A Kit

 

Rode NT1-A Kit to mikrofon, z pomocą którego nagrasz wszystkie dźwięki bardzo wyraźnie. Jest to model przewodowy, więc zwróć uwagę na to, że w studio musi znajdować się gniazdko. Wokaliści uważają, że największą zaletą mikrofonu jest to, że prawie wcale nie wytwarza oraz nie łapie szumów (maksimum to 5 dB, czyli są dla nas praktycznie niesłyszalne).

Obudowa została wykończona satynowym niklem. Dodatkowo w komplecie znajduje się uchwyt, który jest wykonany z tworzywa sztucznego. Mikrofon jest odporny na gwałtowne zmiany ciśnienia akustycznego, więc nie musimy się obawiać, że pod wpływem wysokich lub niskich dźwięków się popsuje.

Wielu użytkownikom podoba się bardzo ciepłe brzmienie mikrofonu oraz to, że nagrywany dźwięk jest czysty. Wokalistom podoba się również to, że w komplecie znajduje się futerał, można schować mikrofon i chronić przed uszkodzeniem.

 

 

 

 

Audio-Technica AT2035

 

Audio-Technica AT2035 to mikrofon z bardzo dużą membraną. Oznacza to, że dźwięk nagrywany przy użyciu modelu jest bardzo naturalny i nie ulega zniekształceniu. Zaletą, o której wspomina wielu użytkowników, jest to, że mikrofon bardzo dobrze wychwytuje dźwięki wysokie oraz niskie.

Możesz być pewien, że nie będą przeszkadzać Ci żadne szumy, ponieważ sam mikrofon ich nie wytwarza, a oprócz tego nie wyłapuje innych dźwięków z otoczenia, co jest bardzo dużą zaletą. Twój głos będzie całkowicie odizolowany, co jest pożądanym efektem wielu wokalistów. Do tego poziom szczegółowości jest bardzo wysoki.

Uchwyt został zaprojektowany w taki sposób, że nie odnotowuje on żadnych wstrząsów. Możesz być pewien, że lekkie drgania nie zepsują długiego nagrania i nie trzeba będzie go powtarzać. Ta zaleta bardzo podoba się profesjonalnym wokalistom. Jest to mikrofon przewodowy wyróżniający się bardzo wysoką czułością wyłapywania bliskich dźwięków, więc z pewnością będziesz z niego zadowolony.

 

 

 

 

Trust Emita Studio

 

Trust Emita Studio to mikrofon dla każdej osoby, która chce w profesjonalny sposób nagrywać swój głos, lecz niekoniecznie jest profesjonalnym wokalistą. Model wybrało wiele osób pracujących głosem, np. nagrywających podcasty, vlogi, a także filmiki, które potem są umieszczone na różnych portalach.

Aluminiowa obudowa mikrofonu jest bardzo wytrzymała i nie ulega uszkodzeniu. Do tego szeroka podstawka sprawia, że model stoi stabilnie w każdym miejscu, w którym go umieścimy. Warto dodać, że mikrofon podłączamy do komputera poprzez kabel USB. Jego długość to 1,8 m.

Dźwięk nagrywany przez ten studyjny mikrofon do wokalu w dobrej cenie jest bardzo czysty, a sam sprzęt precyzyjnie wyłapuje każde słowo i go nie zniekształca, co bardzo podoba się użytkownikom. Warto dodać, że dźwięk jest bogaty i ciepły, co jest bardzo przyjemne dla słuchaczy. Oprócz głosu sprzęt dobrze wyłapuje też brzmienie instrumentów.

 

 

 

 

Jaki mikrofon studyjny do wokalu wybrać?

 

Nagrywanie profesjonalnego śpiewu może być dość trudne. Do tego celu nie możemy wybrać pierwszego lepszego mikrofonu, jaki znajdziemy w sklepie. Potrzebny jest mikrofon studyjny, który dokładnie wyłapie wszystkie dźwięki. Jeżeli przygotowujesz się do profesjonalnych nagrań, to sięgnij po nasz poradnik. Zawarliśmy w nim wszystkie potrzebne wskazówki, abyś mógł wybrać najlepszy studyjny mikrofon do wokalu w 2021 roku. Oprócz tego przedstawimy Ci opisy kilku najciekawszych propozycji.

Wielu wokalistów potwierdzi, że najlepsze mikrofony studyjne do wokalu wytwarzają niski poziom szumów. Dobry sprzęt wyłapuje tylko to, co do niego powiemy. Trochę gorsze modele mogą też generować szum i przekształcać dostarczany dźwięk. Jeżeli wybierzesz sprzęt z niskim poziomem szumów, to możesz być pewien, że nagrywany dźwięk będzie najwyższej jakości.

Koniecznie wybierz mikrofon z dużą membraną. Wielu wokalistów uważa, że to właśnie dzięki temu elementowi dźwięki brzmią bardzo naturalnie oraz nie są zniekształcone. Duża membrana oznacza również mniej szumów i bardziej krystaliczne dźwięki.

Dobre mikrofony obsługują wysokie oraz niskie tony. Jest to możliwe dzięki pasmom, które powinny być odpowiednio rozszerzone. W efekcie dźwięki są też izolowane od tych, które słychać na bokach. Dokładnie dopytaj się o to przed zakupem.

Dobrze przypatrz się też uchwytowi. Powinien być tak wyprofilowany, aby trzymanie go w dłoniach nie było uciążliwe. Ważne jest również to, aby uchwyt był przeciwwstrząsowy. Musisz pamiętać, że mikrofony są bardzo czułe i wyłapują dźwięki, których Ty nie słyszysz. Nawet mały wstrząs może spowodować, że całe nagranie trzeba będzie powtórzyć.

Obudowa mikrofonu najczęściej jest wykonana z niklu, mocnego materiału, który sprawia, że się ona nie niszczy, a także dobrze pracuje z dźwiękiem. Uchwyt to zazwyczaj tworzywo sztuczne. W komplecie może być też futerał z miękkiego materiału.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ