Ranking 6 najlepszych perkusji elektronicznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Perkusja elektroniczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Gdy przymierzamy się do zainwestowania w perkusję, od razu powstaje dylemat, czy kupić akustyczny, czy też pójść z duchem czasu i zainteresować się elektronicznym modelem. Aby ułatwić Ci wybór sprawdziliśmy, co myślą na ten temat osoby, które pierwsze kroki z tym instrumentem mają za sobą. Otóż opinie użytkowników mówią, że elektroniczna perkusja dobrze sprawdza się u osób początkujących i pozwala rozwijać ich umiejętności muzyczne. Na szczególną uwagę zasługuje model Behringer XD8USB składający się z 8 elementów, mający w zestawie wszystko to, co potrzebne do gry. Naciągi są solidnie zrobione i pozwalają na zachowanie odpowiedniej dynamiki podczas uderzeń. Warto wspomnieć o tym, że sprzęt ma wejście audio, więc można do niego łatwo podłączyć odtwarzacz MP3. W modelu wgrano 10 fabrycznych presetów. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się model Alesis Nitro Kit. Ta perkusja elektroniczna odznacza się wytrzymałością i przyjemnym brzmieniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Perkusja elektroniczna jest wykonana z dobrych gatunkowo materiałów, więc nie niszczy się zbyt szybko i jest dostosowana do potrzeb wymagających muzyków. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do gry elementy, więc nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów, aby móc zacząć korzystać z tego sprzętu muzycznego.

Wady

Model składa się z 8 elementów i ma w zestawie specjalny stelaż. Składanie całej konstrukcji może nam zająć dużo czasu. Trzeba wykonywać czynności dokładnie tak, jak to zostało określone w instrukcji.

Podsumowanie

Choć sprzęt ma drobne wady, zdecydowanie przeważają jego zalety. Z tego też powodu ten zestaw perkusyjny cieszy się popularnością. Instrument daje wiele możliwości, można m.in. podłączyć do niego odtwarzacz MP3.

Drugi wybór

Zalety

Niewątpliwą zaletą perkusji jest jej przystępna cena. Dzięki niej wiele osób może sobie pozwolić na zakup tego sprzętu. Pady zrobione zostały z wytrzymałej gumy. Model oferuje 60 podkładów treningowych, co pozwala zdobyć nowe umiejętności.

Wady

Część użytkowników uważa, że produkt będzie odpowiedni tylko dla początkujących graczy. Osoby, które grają na perkusji od wielu lat mogą być zawiedzione. Minusem jest również słabej jakości zasilacz. Często ulega on awariom.

Podsumowanie

Choć produkt ma pewne wady, konsumenci chętnie decydują się na jego zakup. Do zestawu dołączone są wszystkie niezbędne elementy. Możemy rozpocząć grę zaraz po rozłożeniu instrumentu. Sprzęt został zrobiony z solidnych materiałów. Stosunek ceny do jakości jest zadowalający.

Rozważ też

Zalety

W zestawie znajduje się 8 padów. Każdy z nich można ustawić odpowiednio do swoich preferencji. Sprzęt ma wbudowaną pamięć, na której automatycznie zapisują się tworzone utwory. Instrument jest funkcjonalny i zapewnia komfort w trakcie gry.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że cena modelu jest zbyt wysoka (ok. 8000 zł). W efekcie na jego zakup decydują się tylko doświadczeni perkusiści. Użytkownicy uważają, że talerze powinny być zrobione z bardziej solidnych materiałów.

Podsumowanie

Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą dobrze zaprojektowanego interfejsu. Użytkownik ma możliwość podłączenia do perkusji kabla USB. W efekcie można odtwarzać utwory o określonych formatach. Dużym uznaniem cieszy się funkcja treningowa.

 

 

6 najlepszych perkusji elektronicznych. Opinie w 2024 roku

 

Perkusja elektroniczna to wspaniała forma zabawy zarówno dla dużych, jak i małych pasjonatów muzyki. Użytkownicy mogą zużyć nadprogramową energię i kalorie, a słuchacz podrygiwać do taktu. Dla uniwersalnego brzmienia w studio i na świeżym powietrzu wybór odpowiedniego sprzętu to podstawa. Dlatego mamy przyjemność przedstawić Państwu nasz ranking perkusji elektronicznych.

 

1. Behringer XD8USB Perkusja Elektroniczna

 

Perkusja elektroniczna Behringer XD8USB znalazła się w naszym zestawieniu nie bez przyczyny. Jest ona pozytywnie oceniana przez muzyków i ich zdaniem bardzo dobrze sprawdza się do nauki gry. Instrument może być też wykorzystywany przez bardziej doświadczone osoby. Model ma 10 fabrycznych presetów, a dodatkowo 5 programowalnych ustawień użytkownika. Do wyboru jest ponad 120 brzmień, co daje duże możliwości gry.

Perkusja elektroniczna wykorzystuje technologię HDS, czyli High Definition Sampling, która sprawia, że muzyka zyskuje bardziej realne brzmienie. W zestawie znajdują się czułe pady tomów i werbla, które idealnie nadają się do gry techniką obręczową (rim-shot). Instrument ma też wbudowany sekwencer, dzięki któremu nauka jest bardziej efektywna, a aranżacje mogą być ciekawsze. 

Jakość wykonania całego zestawu jest oceniana przez muzyków bardzo dobrze. To stanowi zachętę dla innych kupujących, aby zainwestowali w ten sprzęt. W komplecie znajduje się m.in. solidnie zrobiony stelaż do montażu, 8-calowy werbel, 12-calowe talerze i 8-calowe pady.

Behringer XD8USB to perkusja elektroniczna składająca się z 8 elementów. W zestawie znajduje się pedał hi-hat i para pałek do grania.

 

Zalety

Technologia HDS: Sprzęt muzyczny wykorzystuje technologię HDS, czyli High Definition Sampling. Jak podają muzycy, gwarantuje ona realistyczne wrażenia perkusyjne. 

Solidne naciągi: Na uwagę zasługują solidnie wykonane naciągi. Są one odporne na przetarcia i nawet po dłuższym czasie intensywnego użytkowania zachowują początkowy wygląd. Naciągi pozwalają też zachować naturalną dynamikę gry. 

Elementy zestawu: W komplecie znajdują się niezbędne do gry akcesoria, więc nie trzeba niczego dokupywać. Zestaw zawiera m.in. odpowiednio wyprofilowany pedał hi-hat i parę pałek perkusyjnych. 

Gra techniką obręczową: Na tej perkusji elektronicznej można grać techniką obręczową (rim-shot). Ma ona 2-strefowe pady i werbel.  

Wysoka jakość wykonania: Kupując jakikolwiek instrument trzeba upewnić się, że jakość jego wykonania jest bardzo dobra, bo to gwarantuje długi czas użytkowania. Prezentowany zestaw został zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, dlatego też zasługuje na uwagę.

 

Wady

Składanie: Perkusja elektroniczna wymaga złożenia. Zdaniem części osób ta czynność jest czasochłonna i momentami okazuje się nieco skomplikowana.

 

 

 

 

2. Alesis Nitro Mesh Kit perkusja elektroniczna

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się model Alesis Nitro Kit. Zestaw zawiera osiem elementów perkusji z trzema talerzami. Pięć padów zrobionych zostało z gumy, więc zapewniają one naturalność gry i odpowiednią reakcję na uderzenia. Zestaw wyposażony został również w aluminiową ramę, a także wszelkie potrzebne przewody, pałki, klucz perkusyjny oraz zasilacz. Sprzęt posiada wejście słuchawkowe oraz stereo do systemu PA.

Wyposażony jest również w gniazdo USB MIDI, które daje możliwość połączenia z oprogramowaniem oraz wirtualnymi instrumentami. Oprócz tego, model ten daje możliwość łączenia z MP3 lub CD i nagrywania dźwięków do swoich ulubionych utworów.

Dzięki 60 podkładom treningowym, perkusja świetnie nadaje się dla początkujących, Jednocześnie model wyposażony jest w sekwencer, metronom oraz rejestrator, które pozwolą na tworzenie utworów na wysokim poziomie.

Ta najlepsza perkusja elektroniczna jest polecana przez wielu użytkowników. Doceniają oni jej stosunek jakości do atrakcyjnej ceny. Duże uznanie zyskał też sam design instrumentu.

Model Alesis Nitro Kit to ośmioelementowa perkusja. Całość została umieszczona na aluminiowej ramie. Model ma wejście słuchawkowe oraz stereo. Posiada także rejestrator.

 

Zalety

Reakcja w czasie gry: Konsumenci docenili to, że perkusja szybko reaguje na nasze ruchy. Reakcja w czasie gry jest natychmiastowa, a to oczywiście odpowiada za naturalność i lepsze efekty dźwiękowe.

Elementy wyposażenia: Zestaw składa się z aluminiowej ramy, 5 padów oraz 3 talerzy, a do tego w zestawie znajdziemy pałeczki, klucz perkusyjny, zasilacz oraz wszystkie niezbędne przewody. Od razu po zakupie możesz rozpocząć grę.

USB: Ciekawym dodatkiem jest gniazdo USB MIDI, więc mamy możliwość połączenia perkusji z komputerem czy MP3. To sprawia, że instrument jest bardziej praktyczny.

Podkłady treningowe: Alesis Nitro Kit to doskonały sprzęt dla osób, które zaczynają swoją przygodę z graniem na perkusji. Prezentowany model ma 60 podkładów treningowych, więc łatwiej nam będzie ćwiczyć.

Wykonanie: Instrument ma dopracowane szczegóły. Solidna rama, dobrze wykończone pady oraz inne elementy zestawu sprawiają, że produkt może nam bardzo długo służyć.

 

 

 

 

3. Roland Perkusja TD-25K + MDS-9V

 

Roland TD-25K + MDS-9V to produkt, który znalazł się na drugim miejscu w naszym rankingu. Jest to sprzęt, który docenią bardziej zaawansowani perkusiści. Nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i studyjnego. Zestaw wyposażony jest w 8 różnego rodzaju padów.

Dźwięk każdego pada można dopasować według swojego gustu. Dzięki czemu użytkownik może tworzyć oryginalne utwory. Warto też podkreślić, że utwory są automatycznie zapisywane przez sprzęt. Produkt posiada również wbudowaną funkcję zapisu dźwięków, przez co użytkownik może zachować swój utwór i odtworzyć go później.

Odbywa się to za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu. Oprócz tego konsument może ćwiczyć na nim swoje umiejętności przy pomocy funkcji treningowej.

Perkusja wyposażona została w wejścia CRASH 2 i AUX. Istnieje również możliwość podłączenia USB i odtworzenia muzyki w odpowiednim formacie (WAV i MP3). Konsumenci uważają ten sprzęt za funkcjonalny i twierdzą, że pozwala na ekspresyjną i dynamiczną grę.

Roland TD-25K + MDS-9V to perkusja składająca się z 8 padów. Ma ona wejście AUX, USB i Crash 2. Produkt polecany jest osobom początkującym oraz średniozaawansowanym.

 

Zalety

Dźwięk: Konsumenci uważają, że perkusja pozwala wydobyć naprawdę piękny dźwięk, co oczywiście wpływa na przyjemność gry na tym instrumencie.

Zapis utworów: Bardzo ważne jest to, że utwory są automatycznie zapisywane przez sprzęt. To oznacza, że każde nasze próby zostaną zapamiętane. Zawsze po skończonej grze możemy odtworzyć nagrany utwór i poddać go analizie. Nie musimy też martwić się, że nasze nagrania przepadną.

Obsługa: Łatwy w obsłudze interfejs zachęca do korzystania z tej perkusji. Nawet osoby początkujące nie będą miały problemu z obsługą tego instrumentu.

Wejścia: Perkusja ma wejścia CRASH 2 i AUX, a także USB. W efekcie czego sprzęt jest funkcjonalny. Daje nam zdecydowanie więcej możliwości, jeśli chodzi o jego wykorzystanie.

 

Wady

Cena: Ponieważ sprzęt kosztuje prawie 9 tysięcy złotych, wiele osób nie może sobie na niego pozwolić. Jeśli masz zamiar grać na perkusji często i wykorzystywać ją do gry bardziej zaawansowanej warto zainwestować w ten model, ale jeśli nie jesteś pewny swojego wyboru, polecamy Ci tańszą wersję.

 

 

 

 

4. Perkusja elektroniczna Yamaha DTX760K

 

Kolejne miejsce naszego zestawienia zajęła perkusja Yamaha DTX760K. Jest to sprzęt pozwalający na stworzenie realistycznego brzmienia. Urządzenie ma możliwość połączenia z komputerem i grania z niego podkładów, a także daje możliwość zapisywania wybranych sekwencji.

Oprócz tego wyposażone jest w zestaw 1396 dźwięków, które można ustawić na 9 padach i dopasować brzmienie do swoich upodobań. Ilość kombinacji pozwala na stworzenie wyjątkowej melodii. Oprócz tego model ma wbudowane 128 utworów i 60 presetów, z którymi użytkownik może ćwiczyć.

Dla bardziej efektywnego grania można skorzystać z funkcji metronomu, który wystukuje odpowiedni rytm. Model ten wyposażony został w złącze USB i MIDI, więc można zgrać pliki muzyczne na urządzenie i przerabiać je tworząc własne utwory. Niestety sprzęt ten to jeden z najdroższych modeli w naszym zestawieniu. Jego cena to około 16000 zł.

Nie da się jednak ukryć, że jest to instrument bardzo zaawansowany, idealny dla doświadczonych perkusistów, którzy o muzyce myślą bardzo poważnie. Materiały wykorzystane do produkcji tego sprzętu sprawiają, że jest to wysokiej jakości perkusja. Użytkownicy uważają ten model za funkcjonalny, idealny dla bardziej zaawansowanych perkusistów.

Perkusja Yamaha DTX760K ma 9 padów. Sprzęt ten daje nam możliwość połączenia z komputerem.

 

Zalety

Realistyczne brzmienie: Jak wszystkie instrumenty Yamaha i ten nie zawodzi nas, jeśli chodzi o emitowany dźwięk. Jest on realistyczny, głęboki i satysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających muzyków.

Dostosowanie sprzętu: Urządzenie ma zestaw niemalże 1400 dźwięków, jakie można ustawić na 9 padach, do tego posiada wbudowane utwory, co też ułatwia nam ustawienie instrumentu oraz jego użytkowanie.

Złącze USB: Złącza USB i MIDI sprawiają, że sprzęt jest o wiele bardziej funkcjonalny, umożliwia nam zapisywanie utworów, tworzenie nowych dźwięków oraz łączenie różnych elementów, aby uzyskać świetne efekty.

Wykonanie: Urządzenie zostało wykonane z dobrych gatunkowo komponentów. Wpływa to nie tylko na jego trwałość, ale też brzmienie.

 

Wady

Cena: Perkusja kosztuje 16 tysięcy złotych i tym samym jest to model, którego zakup należy poważnie przemyśleć.

 

 

 

 

5. Simba Perkusja elektroniczna dla dzieci My Music World 6835639

 

Na czwartym miejscu naszej listy znalazł się produkt Simba My Music World 6835639. Jest to dobra i tania perkusja elektroniczna, która sprawi dziecku wiele radości. Zestaw składa się z czterech bębenków oraz dwóch pałeczek. Ton dźwięków można zmieniać i dostrajać do swojego gustu.

Urządzenie wyposażone jest w 8 nagrań demo, z którymi dziecko może uczyć się wybijania rytmu. Wymiary sprzętu to 40 cm × 25 cm × 5 cm. Jest to więc idealny instrument dostosowany do potrzeb najmłodszych. Urządzenie jest zasilane trzema bateriami 3×1,5 V LR6 (AA).

Rodzice nie muszą się martwić o zbyt duży hałas, gdyż perkusja została wyposażona w regulację głośności. Jest odpowiednia dla dzieci od 6 roku życia. Instrument można podłączyć do odtwarzacza MP3 i odtwarzać dziecku jego ulubione melodie.

Konsumenci doceniają go za funkcjonalność i walory edukacyjne, a także bardzo solidne wykonanie, dzięki któremu perkusja wytrzymuje nawet najsilniejsze uderzenia pałeczkami.

Simba My Music World 6835639 to elektroniczna perkusja składająca się z czterech bębenków. Do zestawu dołączone są dwie pałeczki.

 

Zalety

Cena: Jest to dobra, bardzo tania perkusja idealna dla początkujących muzyków. Cena to czynnik, który zachęcił wiele osób do zakupu.

Regulacja głośności: Rodzice często zastanawiają się, czy taka zabawka to dobry wybór, a to dlatego, że emituje duży hałas. Na szczęście ten model ma regulację głośności.

Walory edukacyjne: Wielu rodziców podkreśla, że nie jest to wyłącznie atrakcyjna, kolorowa zabawka, ale też uczy ich dzieci poczucia rytmu.

 

Wady

Wyłącznie zabawka: Jest to wyłącznie zabawka, która nie ma zbyt wielu funkcji. Będzie służyć Twojemu dziecku przez krótki okres czasu.

Krótki kabel: Konsumenci zauważają, że sprzęt ma krótki kabelek, przez co jego użytkowanie jest utrudnione.

 

 

 

 

6. Ion Redline Drums Perkusja Elektroniczna Redlinedrums

 

Nasz ranking zamyka produkt Ion Redline Drums. Dzięki wejściu na słuchawki (AUX 3,5 mm) użytkownik może bez zakłócania spokoju innych, ćwiczyć grę na perkusji. Ma również możliwość podłączenia nagrywarki i komputera za pomocą wejścia midi USB.

Urządzenie świetnie nadaje się do nauki dla początkujących oraz dla dzieci, ponieważ wyposażone zostało w trener perkusyjny. Użytkownik może ćwiczyć na gotowych podkładach oraz 30 utworach. Podświetlenie LED pokazuje mu gdzie uderzyć pałeczkami.

Urządzenie ma 10 ustawień dźwięków perkusji. Jednocześnie gracz może zmienić dźwięki talerzy i bębnów, gdyż zestaw wyposażony jest w ponad 200 takich ustawień. Ponadto, dołączone są też pałeczki i słuchawki.

Opinie o perkusjach elektronicznych tego producenta są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za jego funkcjonalność, a także bardzo atrakcyjny design.

Produkt Ion Redline Drums to dobra perkusja elektroniczna do 1100 zł, idealna do trenowania umiejętności. Ma 10 ustawień dźwięków i podświetlenie LED sprawiające, że sprzęt wygląda efektownie.

 

Zalety

Wejście na słuchawki: Wejście na słuchawki jest bardzo praktyczne, bo osoba grająca na instrumencie słyszy wszystkie dźwięki, a jej otoczenie już nie. Ćwiczący nie musi więc przeszkadzać innym domownikom. Warto podkreślić, że w zestawie znajdują się słuchawki.

Regulacja: Sprzęt umożliwia nam zmianę dźwięku, a to ze względu na to, że jest wyposażony w ponad 200 ustawień.

 

Wady

Obudowa: Część osób zauważa, że produkt mógłby być nieco lepiej wykonany.

System obsługi: Chociaż ten trener perkusji jest odpowiedni dla dzieci w początkowym etapie obsługa urządzenia może być problematyczna.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką perkusję elektroniczną kupić?

 

Perkusja elektroniczna to doskonały zamiennik klasycznego instrumentu. Sprzęt ten posiada pady zamiast bębnów, dzięki czemu możliwa jest cicha gra. To też jest o wiele zdrowsze dla naszego słuchu. Po wpięciu słuchawek, urządzenie staje się słyszalne jedynie dla osoby grającej. Ze względu na liczbę dostępnych w sklepach modeli, przygotowaliśmy ten poradnik, który ułatwi Ci wybór upragnionego instrumentu, odpowiadając na pytanie: jaką perkusję elektroniczną wybrać.

Rodzaje padów

Kupując perkusję elektroniczną należy pamiętać o tym, by uważnie przyjrzeć się padom. W sklepach znajdziemy ich różne rodzaje, w tym:

Gumowe – wydobywają krótki lecz czytelny dźwięk. Taka perkusja z gumowymi padami to najtańsze rozwiązanie.

Siateczkowe – posiadają siateczkowe naciągi. Gra na takich padach jest najbardziej zbliżona do gry na instrumencie klasycznym, jednak tego typu sprzęt jest bardzo drogi.

Silikonowe – tworzywo jest wypełnione maleńkimi pęcherzykami, dlatego uderzając pałką o jego powierzchnię poczujemy się, jakbyśmy grali na klasycznej perkusji.

 

Strefy padów

Strefa padów oznacza miejsca aktywowania dźwięków poprzez uderzenie pałką. W przypadku modeli jednostrefowych, niezależnie od miejsca pad wydobywa tylko jeden dźwięk. Te dwustrefowe dają nam możliwość wytworzenia dwóch różnych brzmień, uderzając np. w krawędź oraz środek.

 

Pad stopy

W przypadku perkusji elektronicznych, bęben basowy zastąpiony jest padem stopy. Dzięki temu możliwe jest ciche granie. Warto jednak pamiętać, że tego typu rozwiązanie nie daje nam takiej przyjemności grania, jak gra na instrumencie klasycznym.

 

Moduł – jaka perkusja elektroniczna jest najlepsza?

Najistotniejszym elementem każdej perkusji elektronicznej jest moduł. Odbiera on impulsy powstałe w wyniku uderzenia pałek w pady. Następnie wydobywany jest dźwięk, który jest ściśle dostosowany do danego pada.

 

Jakość fabrycznych brzmień

Wszelkiego rodzaju brzmienia są wybrane przez producenta, który posegregował je w odpowiednie grupy. Dlatego każdy użytkownik jest w stanie wybrać idealny zestaw według własnych upodobań.

 

Edycja brzmienia

Warto również wspomnieć, że dużą zaletą perkusji elektronicznej jest możliwość edycji jej brzmienia. Oznacza to, że możemy dowolnie zmieniać wysokość dźwięku oraz tłumić inne.

 

Rama

Najlepsza perkusja elektroniczna to sprzęt, który daje nam nie tylko doskonałą zabawę i jakość dźwięku, ale przede wszystkim jest dobrze wykonany i stabilny. O tym w dużej mierze decyduje konstrukcja, czyli szkielet urządzenia. Taka rama ma możliwość regulacji, dzięki czemu możemy dopasować wysokość i rozstaw do własnych preferencji. Kupując taki sprzęt należy więc koniecznie zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju łączenia oraz nogi konstrukcji.

 

Sloty i wejścia

Perkusje elektroniczne posiadają szereg przeróżnych slotów i wejść, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dowolnego sprzętu. Wśród slotów znajdziemy USB, co pozwala na transmisję danych do komputera. W przypadku zainstalowania programu EZ DRUMMER, mamy możliwość grania wybranych melodii oraz poddawania ich przeróbce komputerowej. Za pomocą portu MIDI możemy podłączyć innego rodzaju, starsze instrumenty i wzmacniacze. Klasyczny jack daje nam możliwość wpięcia słuchawek.

Jest to świetne rozwiązanie w przypadku, gdy w mieszkaniu przebywają inni domownicy. Podłączenie słuchawek oznacza, że dźwięk słyszy tylko osoba grająca. Output to gniazda, które służą do podpięcia zewnętrznego głośnika lub wzmacniacza. Telefon komórkowy możemy natomiast połączyć z perkusją za pomocą gniazda AUX.

 

Wyświetlacz

Wyświetlacz to jeden z najważniejszych elementów budowy perkusji elektronicznych. To właśnie on podaje nam informacje na temat wybranego trybu, głośności, etc. Warto zwrócić uwagę na czytelność interfejsu, gdyż ma to duży wpływ na komfort grania na instrumencie.

Pałki

Decydując się na zakup perkusji należy pamiętać o pałkach. To dzięki nim jesteśmy w stanie wydobyć dźwięk poprzez uderzanie padów i talerzy. To, czy jest to instrument klasyczny czy elektroniczny nie ma znaczenia w wyborze pałek. Należy jednak pamiętać, by były one możliwie jak najbardziej zaokrąglone na główkach, dzięki czemu nawet po starciu nie zniszczą powierzchni padów.

 

Wzmacniacz

Zaletą perkusji elektronicznych jest możliwość grania zarówno ze słuchawkami, jak i z podłączonym wzmacniaczem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż w domu możemy ćwiczyć o każdej porze. Jest to możliwe dzięki podłączonym słuchawkom, natomiast jeżeli chcemy podzielić się grą z innymi, z pomocą przyjdzie system grający.

Choć do takiego instrumentu możemy podłączyć za pomocą jacka dosłownie każdy głośnik, to należy pamiętać, że nie każdy ma wystarczającą ilość niskich częstotliwości. Dlatego warto jest się zaopatrzyć w wzmacniacz przeznaczony właśnie do perkusji. Należy jednak pamiętać, że tego typu urządzenie to dodatkowy wydatek, sięgający często nawet 1000 złotych.

 

Perkusje elektroniczne w dobrych cenach

Ceny perkusji elektronicznych są dość wysokie, ponieważ jest to stosunkowa nowość na rynku. Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu instrumenty, producenci często podnoszą ceny poszczególnych modeli. Dlatego za najtańsze takie urządzenie zapłacimy nie mniej niż 1500 złotych. Mowa tutaj o perkusji wraz z całym sprzętem niezbędnym do grania – bębny, pady, pałki, wzmacniacz, etc. W przypadku bardziej profesjonalnych instrumentów, cena jest znacznie wyższa. Za urządzenie znanej firmy zapłacimy często ponad 4000 złotych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Zestaw Perkusja Black Hawk HXDIIIA

 

Perkusja Black Hawk HXD IIIA to sprzęt polecany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych instrumentalistów. Producent zadbał tu o maksymalne zbliżenie dźwięku do naturalnego. Dodatkowo hardware pozwala na swobodne dysponowanie sprzętem zarówno osobom prawo, jak i leworęcznych, wystarczy zmienić ustawienia.

Model ten pozwala na symulację 30 zestawów perkusyjnych wykonanych w różnych stylach muzycznych, a także pozwala na ich edytowanie i budowanie własnych. W ten sposób użytkownik może wykorzystać ponad 380 próbek brzmień, w które sprzęt jest wyposażony. Próbki zostały wykonane w oparciu o technologię Real Drum, która miksując próbki pozwala uzyskać dynamikę zbliżoną do tej w sprzęcie akustycznym. Zestaw pozwala na podłączenie telefonu do modułu HXD III, razem ze złączem USB umożliwia to na wykorzystywanie do nauki brzmień znanych artystów, a także używanie profesjonalnych programów perkusyjnych.

Natomiast tych perkusistów, którzy często muszą się ze swoim sprzętem przemieszczać ucieszy z pewnością fakt, że można go szybko i łatwo rozmontować do niewielkich rozmiarów łatwych do przenoszenia i to wszystko bez demontażu padów. Zdaniem osób używających tę perkusję, niewątpliwą jej zaletą jest to, że można ćwiczyć w domu bez zakłócania spokoju domowników i sąsiadów.

Black Hawk HXD IIIA to sprzęt mobilny, stosunkowo cichy i charakteryzujący się umiarkowaną ceną.

 

Zalety

Możliwość ćwiczenia w domu: Perkusja nie jest bezgłośna, ale w porównaniu do innych sprzętów podobnego typu zdecydowanie nadaje się do ćwiczeń w domu bez narażania się domownikom i sąsiadom.

Brzmienie werbli: Model charakteryzuje naturalne brzmienie werbli niemal tożsame do tego uzyskiwanego w akustycznym instrumencie.

Trwałe siatki na padach: Choć pady są wykonane z siatki, to jednak są one bardzo trwałe i nawet przy użyciu grubych pałek pozostają w nienagannym stanie.

Wsparcie dla początkujących użytkowników: Perkusja jest wyposażona w gotowe utwory, podkłady, ma wbudowany metronom i nie trzeba jej stroić. Dlatego początkujący użytkownik ma ułatwienie podczas ćwiczeń koordynacji.

Mobilny sprzęt: Dla osób często przemieszczających się lub posiadających konieczności chowania sprzętu po ćwiczeniu gry, użytecznym jest łatwe i szybkie składanie.

 

Wady

Tomy: Brzmienie tomów jest na nieco niższym poziomie od pozostałych brzmień i to odczuwają użytkownicy, jako wadę sprzętu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ