Najlepszy gramofon Technics

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

Moda na gramofony powróciła już jakiś czas temu. Niektórym osobom taki sprzęt kojarzy się z przestarzałym, zakurzonym odtwarzaczem. Jednak, jeżeli sprawdzisz nasze propozycje, to zobaczysz, że to nieprawda i obecnie dostępne gramofony są unowocześnione. Jednym z najciekawszych sprzętów jest Technics SL-1210 GREG-K. Prezentowany gramofon jest bardzo dobrze wykonany. Ramię jest bardzo czułe, do tego stopnia, że wyłapuje wszystkie dźwięki zapisane na płycie. Samo urządzenie jest wyposażone w nowoczesny silnik, który nie generuje dużych drgań i dlatego nic nie przeszkadza muzyce swobodnie wybrzmiewać z gramofonu. Nie każdemu taki model może się spodobać. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, to może zainteresuje Cię inny model, a jest nim Technics SL-1200GAE GOLD LE. Gramofon wygląda bardzo ciekawie i generuje wysokiej jakości dźwięki, które ponadto są bardzo ciepłe w brzmieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt został wyposażony w bezrdzeniowy silnik bezpośredniego napędu. Z tego względu gramofon jest bardziej odporny na awarie i nie wymaga regularnej wymiany części. Ponadto specjalna konstrukcja urządzenia zmniejsza do minimum ryzyko powstawania szumów podczas odtwarzania muzyki.

Wady

Model jest stosunkowo ciężki (waży 11,5 kg), dlatego przenoszenie go z miejsca na miejsce nie jest łatwe. Tak uważają m.in. DJ-e, którzy wykorzystują gramofon w pracy.

Podsumowanie

Urządzenie łączy w sobie tradycyjną technologię analogową i nowoczesną technologię cyfrową. Gramofon ma ramię o wysokiej czułości początkowej, które śledzi ruchy płyty i odczytuje ją z dużą dokładnością. Konstrukcja ekranująca zmniejsza wpływ zewnętrznych zakłóceń.

Drugi wybór

Zalety

Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że gramofon gwarantuje świetnej jakości dźwięk bez szumów i zakłóceń. Ma on bezrdzeniowy silnik oraz trójwarstwowy talerz wykonany z mosiądzu i aluminium. Wpływa to pozytywnie na wytrzymałość urządzenia i zapewnia tłumienie wibracji.

Wady

Osoby, które do tej pory używały zwykłego urządzenia analogowego uważają, że sprzęt wygląda zbyt nowocześnie. Nie jest to więc idealny wybór dla miłośników klasyki.

Podsumowanie

To model z czterowarstwową konstrukcją obudowy, który nie jest podatny na awarie. Sprzęt został wyposażony w czułe ramię z magnesem odpowiadającym za tłumienie zakłóceń. Do urządzenia można w razie potrzeby podłączyć przewody, gdyż ma solidne złącza.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wyróżnia się m.in. trzywarstwową płytą wykonaną z aluminium i mosiądzu. Tylną powierzchnię gramofonu pokrywa guma, która tłumi wibracje. To model z ramieniem o wysokiej czułości początkowego ruchu, które dokładnie odczytuje winylowe płyty.

Wady

Na początku obsługa sprzętu może być nieco kłopotliwa, zwłaszcza w przypadku osób, które wcześniej nie wykorzystywały gramofonu do słuchania muzyki.

Podsumowanie

Gramofon bardzo dobrze sprawdza się w rozgłośniach radiowych, a także w domach. Urządzenie ma solidną obudowę i zostało skonstruowane tak, aby zapewniać bardzo dobrą jakość dźwięku. Sprzęt ma złącze phono oraz uziemienie z frezowanego mosiądzu pokrytego złotem, co pozwala na łatwe podłączanie i odłączanie kabli.

 

 

Gramofony Technics – ranking

 

 

Technics SL-1210 GREG-K

 

Urządzenie o nazwie Technics SL-1210 GREG-K jest gramofonem wyposażonym w napęd bezpośredni. Stanowi on połączenie tradycyjnej technologii analogowej z niezwykle zaawansowaną technologią cyfrową. Prezentowany produkt zapewnia bardzo bogate brzmienie, które z pewnością zachwyci wszystkich miłośników muzyki zapisanej na płytach winylowych.

Ramię gramofonu Technics SL-1210 GREG-K śledzi obroty umieszczonej na talerzu płyty oraz zapewnia bardzo precyzyjny odczyt. Swoim kształtem przypomina ono literę „S”, a do jego stworzenia wykorzystano aluminiową rurkę. Takie rozwiązanie sprawia, że ramię jest bardzo czułe, a do tego wytrzymałe. Sztywny korpus powyższego urządzenia i silikonowa guma gwarantują z kolei dobrą izolację od drgań, a także dobre tłumienie wibracji.

Jak twierdzą konsumenci, prezentowany przez nas sprzęt to gramofon Technics w dobrej cenie, który może sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Produkt prezentuje się wyjątkowo nowocześnie, a do tego pozwala uzyskać doskonałej jakości dźwięk. Ponadto jego obsługa nie jest zbyt skomplikowana i wszyscy powinni sobie z tym poradzić.

Technics SL-1210 GREG-K to gramofon wzorowany na jednych z najstarszych modeli. Sprzęt jest wyposażony w bezrdzeniowy silnik. Model pojawił się na rynku w 2016 roku. Jest to dobry gramofon Technics do 6500 zł.

 

Zalety

Silnik: Silnik jest zaprojektowany w taki sposób, że generuje on bardzo precyzyjne oraz równomierne obroty. Dlatego podczas odtwarzania muzyki nie usłyszymy żadnych zakłóceń ani zniekształconego dźwięku, dzięki czemu możemy cieszyć się dobrą jakością muzyki.

Ramię: Ramię urządzenia odczuwa nawet najmniejsze drgania. W rezultacie możemy wychwycić najmniejsze zmiany akustyczne w danej piosence.

Wykonanie: Test gramofonów Technics wykazuje, że ten model został bardzo dobrze wykonany. Jego korpus ma kilka warstw i dlatego też jest sztywny. Znajduje się w nim również specjalna guma silikonowa, która tłumi drgania. Sprzęt można bez problemu zamontować na stojaku.

Jakość dźwięku: Ze względu na solidną konstrukcję opisywanego urządzenia, generowany dźwięk jest bardzo dobrej jakości.

Złącza: Producent zadbał o to, aby złącza były jak najlepszej jakości. Gramofon można podłączać do innych urządzeń bez potrzeby zakupu dodatkowych kabli.

 

Wady

Gabaryty: Gramofon jest dość duży. Jego wymiary to 45 cm x 17 cm x 37 cm. Waży on prawie 12 kg, więc przenoszenie nie jest łatwą czynnością.

 

 

 

 

Technics SL-1200GAE GOLD LE

 

Gramofon Technics SL-1200GAE GOLD LE to nowa wersja kultowego już urządzenia słynnej, japońskiej marki. To model analogowy wyposażony w napęd bezpośredni, który jest dedykowany w szczególności DJ-om oraz prezenterom radiowym. Opisywany produkt został wyposażony w innowacyjny rdzeń silnika napędu pozbawiony żelaza. To pozwoliło wyeliminować wibracje i zachować wysoki moment obrotowy.

Model SL-1200GAE GOLD LE wyróżnia niezwykle solidna, odporna na uszkodzenia konstrukcja wykonana ze stali. To sprawia, że opisywany produkt może posłużyć bardzo długo, nawet przy częstej eksploatacji. Wykorzystane do jego produkcji nowoczesne technologie i rozwiązania pozwoliły uzyskać ciepły, dobrze oddający wszystkie szczegóły dźwięk.

Jak wynika z opinii konsumentów, jedną z największych zalet prezentowanego gramofonu jest doskonała jakość wykonania, jak również funkcjonalność. Sprzęt jest idealny zarówno do użytku domowego, jak również bardziej profesjonalnego (np. w stacji radiowej lub klubie muzycznym).

Technics SL-1200GAE GOLD LE to gramofon, z pomocą którego można odtwarzać zarówno stare, jak i nowe płyty. Powstał on w 2016 roku. Wymiary sprzętu wynoszą 46 cm x 10 cm x 35 cm.

 

Zalety

Barwa i jakość dźwięku: Dźwięk generowany przez urządzenie jest bardzo ciepły i miły dla ucha. Dodatkowo dźwięk jest dobrej jakości, więc możemy cieszyć się czystą melodią, bez żadnych szumów.

Ramię: Konstrukcja ramienia pozwala na bardzo dokładne rozpoznawanie wszystkich dźwięków. Ani na chwilę nie odrywa się ono od płyty.

Wykonanie: Gramofon odznacza się bardzo dobrym wykonaniem. Ma on mosiężne wykończenie, dzięki czemu bardzo ładnie wygląda i nie trzeba się martwić, że zostanie on porysowany.

 

Wady

Nóżki: Jedynym słabym elementem gramofonu są nóżki. Po pewnym czasie kolor może odpryskiwać, a one same przestaną wyglądać estetycznie.

 

 

 

 

Technics SL-1200 GEG-S

 

Pod nazwą Technics SL-1200 GEG-S skrywa się gramofon manualny z napędem bezpośrednim. Został on wyposażony w bezrdzeniowy silnik pozbawiony żelaza, dzięki czemu udało się wyeliminować często spotykany problem z nieregularnością obrotów. Prezentowane urządzenie ma trzywarstwową konstrukcję z płytą wykonaną z mosiądzu i aluminium. Takie rozwiązanie zapewnia tłumienie wibracji i zwiększa wytrzymałość sprzętu.

Powyższy gramofon gwarantuje wysokiej jakości dźwięk bez żadnych zakłóceń. Wszystko za sprawą zastosowania specjalnych podzespołów i nowoczesnych technologii, które eliminują powstawanie nadmiernych wibracji oraz hałasów w czasie obrotu płyty. Zaletą jest również wykorzystanie wysokiej jakości złączy umożliwiających łatwe podłączenie oraz odłączenie kabli w razie potrzeby.

Z krążących w sieci opinii można wywnioskować, że najlepsze gramofony Technics cechuje precyzyjna regulacja balansu oraz ramię o wysokiej czułości. Model Technics SL-1200 GEG-S spełnia oba te wymagania. W jego przypadku regulacja balansu została wykonana przy użyciu specjalistycznego sprzętu regulacyjnego. Poza tym w ramieniu produktu zastosowano lekki magnes, który świetnie tłumi hałasy i doskonale wyczuwa ruch początkowy. To umożliwia precyzyjny odczyt płyty winylowej umieszczonej na talerzu.

Technics SL-1200 GEG-S to gramofon, który pobiera około 14 W. Jego wymiary wynoszą 45 cm x 17 cm x 37 cm. Sprzęt ma napęd bezpośredni. Gramofon ma kolor srebrny.

 

Zalety

Wykonanie: Według opinii jest to jeden z najlepiej wykonanych gramofonów. Jego korpus, a także miejsce odtwarzania płyt nie jest podatne na uszkodzenia. Dokładnie tak samo, jak nóżki oraz ramię.

Jakość dźwięku: Wiele osób zachwala jakość dźwięku, jaki wydobywa się z płyt podłączonych do urządzenia. Dźwięk jest czysty oraz ciepły, po prostu miły dla ucha.

Silnik rotacyjny: Producent postarał się o to, aby silnik sprzętu emitował równomierne drgania. Właśnie dzięki nim muzyka jest odtwarzana bez problemu.

 

Wady

Transport: Jeżeli chcesz często zmieniać pozycję gramofonu, to nie będzie to zbyt łatwe. Sprzęt waży prawie 20 kg i jest stosunkowo duży, więc zmiana miejsca może być uciążliwa.

 

 

 

 

Jaki gramofon Technics wybrać?

 

Gramofony to urządzenia z przeszłości, które dziś wracają do łask. Właśnie dlatego najpopularniejsi muzycy wydają swoje nowe albumy nie tylko na płytach CD, ale także na tych winylowych. Każdy, kto chciałby cofnąć się w czasie i powspominać młode lata, powinien pomyśleć o zakupie tego typu sprzętu. W poniższym poradniku podpowiadamy, jakim cechom tych specyficznych produktów należy się przyjrzeć. Przygotowaliśmy też krótkie zestawienie 3 ciekawych gramofonów Technics.

 

 

Technics to japońska marka należąca do Panasonic Corporation, czyli jednego z największych producentów elektroniki użytkowej. Stała się ona popularna głównie dzięki produkowanym gramofonom wyposażonym w napęd bezpośredni. Obecnie w jej ofercie znajdziemy bardziej nowoczesne urządzenia tego typu, które zapewniają wysoką jakość dźwięku i możliwość przywołania miłych wspomnień związanych ze słuchaniem muzyki na płytach winylowych.

Dostępne w sklepach gramofony możemy podzielić na modele manualne i automatyczne. Produkty należące do pierwszej grupy mają prostą konstrukcję i nie są wyposażone w żadne systemy wspomagające ich pracę. Chcąc posłuchać muzyki, musimy samodzielnie ustawić, a następnie opuścić igłę. Z kolei urządzenia automatyczne robią niemal wszystko za nas. My musimy jedynie umieścić płytę w przeznaczonym do tego miejscu i nacisnąć przycisk. Zwykle gramofony automatyczne są znacznie tańsze niż manualne. Niemniej miłośnicy muzyki przekonują, że samodzielna obsługa urządzenia nie jest zbyt trudna, ani niekomfortowa.

Robiąc zakupy musimy przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom. Pierwszą z nich jest rodzaj napędu. Napęd bezpośredni szybko rozpędza talerz, umożliwia także zmianę prędkości, co docenią w szczególności osoby pracujące jako DJ-e. Do użytku domowego dobrze może sprawdzić się też sprzęt z napędem paskowym. W jego przypadku talerz porusza się za sprawą pasków. Jest on lepiej odizolowany od silnika, więc podczas słuchania muzyki nie pojawia się charakterystyczny szum.

Najlepszy gramofon Technics w 2024 roku dla osób, które nie miały nigdy do czynienia z takim sprzętem będzie produkt, który w komplecie posiada wkładkę. To właśnie ten element odczytuje sygnał zapisany w rowkach płyty winylowej. Wkładka składa się z cewki, magnesu i igły. Wybierając model z wkładką nie musimy zakładać jej samodzielnie, co na początku jest stosunkowo trudnym zadaniem. Osoby potrafiące samodzielnie dobrać wkładkę mogą bez przeszkód kupić urządzenie nie posiadające tego elementu w zestawie.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ