Najlepszy gramofon Pioneer

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

 

Gramofony Pioneer – ranking

 

 

Pioneer PLX-500

 

Gramofon Pioneer PLX-500 to wysokiej jakości urządzenie, które posłuży Ci do odtwarzania płyt winylowych. Jest to model automatyczny, co oznacza, że jego praca nie wymaga naszej asysty.

Urządzenie ma odłączane przewody zasilania, uziemienie oraz audio (wejście PHONO), więc podłączysz je do różnych sprzętów . Na obudowie znajduje się wejście USB, więc będziesz w stanie zapisywać przygotowane przez siebie nagrania ze zmiksowanych utworów. Sprzęt pozwala Ci na kontrolę tempa odtwarzania.

Obudowa gramofonu jest bardzo solidna, dlatego w czasie pracy nie są emitowane żadne drgania, które mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzania. Do tego ramię o długości 23,05 cm zostało pokryte gumą, aby zapewnić lepszą izolację dźwięku. To również wpływa na jakość dźwięku. Wymiary sprzętu to: 45 cm x 15,9 cm x 36,8 cm, zaś jego waga wynosi 10,07 kg.

Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd produktu oraz jego 3-fazowy silnik. Dzięki niemu, praca gramofonu jest bardzo wydajna.

 

 

 

 

Pioneer PL-990

 

Model Pioneer PL-990 to nowoczesny gramofon, który działa w pełni automatycznie. Wystarczy umieścić płytę na tarczy i wybrać odpowiedni przycisk. Wymiary sprzętu to: wysokość – 10 cm, szerokość – 42 cm i głębokość – 3,42 cm. Z kolei waga maszyny to 2,65 kg, dlatego możesz dowolnie przestawiać model

Ramię urządzenia jest bardzo lekkie, więc jest dobrze prowadzone po ścieżce. W konsekwencji, dźwięk jest czysty i pozbawiony zakłóceń. Poza tym gramofon posiada możliwość kontroli tempa odtwarzania, co na pewno ułatwi miksowanie utworów przez DJ-ów. Prezentowany model posiada napęd paskowy z serwomechanizmem, więc silnik i talerz są od siebie odseparowane. W konsekwencji gramofon nie generuje szumów, więc dźwięk jest czystszy.

Dla wielu konsumentów ten gramofon Pioneer w dobrej cenie to jeden z najciekawszych modeli na rynku, więc warto polecić go znajomym. Urządzenie gwarantuje miłą dla ucha melodię.

 

 

 

 

Pioneer DJ PLX-1000

 

Gramofon Pioneer DJ PLX-1000 to profesjonalne urządzenie, dedykowane dla producentów muzycznych i DJ-ów. Produkt nie tylko odtwarza dźwięk audio w wysokiej jakości, ale pozwala na miksowanie utworów. Ma to związek z jego funkcją multi pitch control, która pozwala na osiągnięcie wysokich obrotów talerza.

Atutem sprzętu jest również prosta obsługa. Wszystkie przyciski i funkcje rozmieszczono tak, jak w klasycznych gramofonach. Poza tym urządzenie ma opcję kontroli i zwiększania tempa o +/-8%, +/-16% oraz +/-50%. Prezentowany model ma bardzo solidną konstrukcję, więc w czasie pracy nie są emitowane żadne drgania, które mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku. Zaś ramię w kształcie litery „S” zostało pokryte gumą, co zapewnia lepszą izolację i wpływa na jakość odtwarzanej muzyki. Dodatkowo do gramofonu możemy podłączyć zewnętrzny nośnik danych przez port USB, by nagrać skomponowany utwór.

Elegancki design oraz mnogość funkcji to główne zalety urządzenia, które docenili konsumenci. Ze względu na funkcje i jakość dźwięku, gramofon używany jest przez profesjonalnych muzyków.

 

 

 

 

Jaki gramofon Pioneer wybrać?

 

Wielu specjalistów z dziedziny muzyki preferuje odsłuchiwanie jej na gramofonie. Uważają, że jakość dźwięku jest znacznie lepsza w porównaniu z nową technologią. Jednak, aby wygodnie odsłuchiwać ulubionych utworów, niezbędny jest zakup dobrej jakości urządzenia. Dlatego, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, jak znaleźć najlepszy gramofon Pioneer w 2024 roku.

Przedmiotem poradnika są sprzęty japońskiej marki Pioneer, która od lat 70. ubiegłego wieku zajmuje się produkcją oraz dystrybucją sprzętów elektronicznych. Urządzenia producenta cechują się dużą precyzją wykonania oraz użyciem najnowszych technologii. Poza tym wiele produktów dostępnych jest w przystępnej cenie.

Zanim udasz się do sklepu upewnij się, czy Twój domowy sprzęt audio posiada wejście do podłączenia gramofonu (oznaczone jako Phono), gdyż pozwoli Ci to cieszyć się lepszą jakością dźwięku. Jeśli go nie ma to istnieją dwa inne rozwiązania. Pierwszym jest zainwestowanie w model, który ma wbudowany przedwzmacniacz lub kupno samego przedwzmacniacza. Drugie rozwiązanie oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku.

Gramofony dzielą się na sprzęty manualne oraz automatyczne. Pierwszy typ wymaga samodzielnego ustawienia ramienia z igłą. W drugim sprzęcie wszystkie czynności wykonywane są automatycznie. Użytkownik musi jedynie umieścić płytę na talerzu i wybrać odpowiedni przycisk. Jeśli nie masz doświadczenia z obsługą gramofonów, lepiej zdecydować się na model automatyczny, gdyż zaprogramowanie go jest prostsze.

Przed pójściem do sklepu, zastanów się, w jakich sytuacjach będziesz używać urządzenia. DJ-om zalecamy zakup sprzętu z napędem direct drive, czyli bezpośrednim. W tego typu maszynach możesz rozpędzić talerz do dużych prędkości, co ułatwia miksowanie utworów. Z kolei najlepsze gramofony Pioneer typu belt drive na pewno sprawdzą się w domu. Są to sprzęty z napędem paskowym, w których talerz jest odseparowany od silnika, co minimalizuje szumy.

Najważniejszym elementem w adapterze jest igła gramofonowa, gdyż odpowiada za odczytanie muzyki z płyty winylowej. Na rynku znajdziesz 2 typy modeli: moving magnets, w którym magnes znajduje się na wsporniku, więc cewka jest nieruchoma. Alternatywą są produkty nazywane moving coil, gdzie element ten jest ruchomy. Jest to droższa opcja.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ