Model Morley Accu Tuner to według Internautów najlepszy tuner gitarowy. Wywnioskowaliśmy to po dogłębnej analizie rynku oraz ocen konsumentów. Stroik pozwala na szybkie nastrojenie gitary do odpowiedniego tonu. Przyrząd wyposażony jest w kilka funkcji, które pozwolą na uzyskanie ciekawego brzmienia instrumentu. Wykorzystane tryby strojenia umożliwiają szybkie dostosowanie dźwięku do orkiestry lub innych muzyków w zespole. Produkt charakteryzuje się łatwą obsługą, którą ułatwia wygodny wyświetlacz. Z jego pomocą szybko nastroisz zarówno gitarę elektryczną, jak i akustyczną. Drugie miejsce zajął model Stroik GT7. Szczególną zaletą przyrządu jest duża wytrzymałość jego obudowy. Z tego względu produkt posłuży Ci przez wiele lat. Sprzęt może być wykorzystywany na co dzień i sprawi, że będziesz cieszyć się dźwiękiem swojej gitary. Po więcej szczegółów zapraszamy do dalszej części artykułu.
Tabela porównawcza
Najlepsze tunery gitarowe w 2025 roku
Wiesz już, jak znaleźć odpowiedni stroik. Teraz warto zapoznać się z dobrymi jakościowo modelami. Użytkownicy wspomogli nas swoimi komentarzami i ocenami. Dzięki nim powstał ten ranking tunerów gitarowych. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu produkt dla siebie.
Nasze zalecenia
Morley Accu Tuner
Model Morley Accu Tuner służy do strojenia gitary oraz wielu innych instrumentów strunowych. Urządzenie może być wykorzystywane w domowych warunkach oraz przez profesjonalistów. Produkt wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz LED. Z jego pomocą można z łatwością nastroić gitarę. Stroik ma funkcję kalibracji, która umożliwia przestrojenie tunera do Twoich potrzeb. Sprzęt wyposażony jest w 2 wejścia: Through i Mute.
Urządzenie ma dwa tryby pracy, z których może korzystać użytkownik – chromatic i stroboscope. Wygodnym rozwiązaniem jest to, że po włączeniu jest on na tym samym trybie, w którym pracował wcześniej. Przyrząd charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, przez co bez problemu go przetransportujesz.
Obudowa tego modelu wykonana jest z tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe. Co więcej, zrobiono ją w kolorze czarnym, przez co wygląda ona profesjonalnie. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za łatwość obsługi i czytelny wyświetlacz.
Stroik GT7
Sprawdzonym modelem, który skutecznie i szybko stroi instrumenty strunowe, jest Stroik GT7. Ten dobry i tani tuner gitarowy ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Dzięki temu jest on wytrzymały i solidny.
Urządzenie wyposażone jest w duży wyświetlacz. Na nim znajdziesz informację o dźwięku gitary i jego różnicy w porównaniu do właściwego tonu. Ponadto niewielkie diody także ułatwiają proces strojenia.
Wymiary tego modelu są równe: wysokość – 2,5 cm, długość – 5,5 cm i szerokość – 11 cm. Niewielki rozmiar umożliwia wygodne przenoszenie stroika w kieszeni lub opakowaniu gitary. Z jego pomocą możesz szybko nastroić swój instrument tuż przed występem. Urządzenie wyposażone jest w gniazda wejścia i wyjścia, które sprawdzają się w strojeniu gitar elektrycznych. Konsumenci twierdzą, że produkt jest poręczny i wygodnie się go obsługuje.
TC Electronic Polytune Clip
Tuner TC Electronic Polytune Clip charakteryzuje się profesjonalnym i nowoczesnym wyglądem. Jego obudowa jest w kolorze białym. Elegancki design spodoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ważną kwestią jest wykorzystanie w przyrządzie mocnych materiałów, które zapewniają całości wytrzymałość. Ponadto tuner ma wbudowany duży, czytelny wyświetlacz. Z łatwością odczytasz z niego informację dotyczącą strojenia, nawet pod dużym kątem. Co więcej, ekran jest regulowany, co przydaje się szczególnie osobom leworęcznym.
Dużym atutem tego modelu jest wygodny klips wykonany ze stali nierdzewnej. Umożliwia on przypięcie stroika do ubrania, a także do gryfu. W ten sposób możesz korzystać z niego nawet na stojąco.
Przyrząd jest bardzo precyzyjny, co umożliwia szybkie nastrojenie gitary. Ponadto możesz to zrobić bardzo dokładnie. Urządzenie wyposażone jest w tryby, takie jak Flat i Capo. Produkt sprawdzi się, jako prezent dla gitarzysty. Konsumenci cenią sobie ten model za możliwość strojenia wszystkich strun jednocześnie.
Ibanez BIGMINI
Przyrząd Ibanez BIGMINI wyglądem przypomina mp3. Jednocześnie rzuca się w oczy i jest uznawany za elegancki. Sprzęt wyposażony jest w duży wyświetlacz, który podpowie Ci, jak nastroić instrument. Model jest duży, raczej odpowiedni do studia. Urządzenie używane jest przez amatorów i profesjonalistów.
Produkt wykonany jest z wysokiej jakości komponentów. Z tego względu charakteryzuje się dużą żywotnością. Co więcej, jego obudowa jest bardzo wytrzymała. Wykonano ją w kolorze szarym, co podoba się kobietom i mężczyznom. Model wyposażony jest w wejście i wyjście, więc podłączysz go do instrumentu elektronicznego.
Zakres strojenia, które można wykonać tym sprzętem jest szeroki. Urządzenie charakteryzuje się niewielkim rozmiarem: 5,4 cm x 9,35 cm x 5 cm. Jego waga jest równa 175 g. Z tego względu przyrząd można wygodnie przechowywać i przenosić. Konsumenci podkreślają, że nawet przy użyciu podłogowym, stroik się nie rysuje i nie obciera.
Planet Waves PW-CT-20
Produktem, który jest chętnie wykorzystywany przez profesjonalistów jest Planet Waves PW-CT-20. Sprzęt umożliwia szybkie nastrojenie gitary i innych instrumentów strunowych. Możesz to wygodnie zrobić na scenie.
Cały model jest bardzo lekki, więc możesz go bez problemu przenosić. Do produkcji obudowy wykorzystano aluminium, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Zrobiona jest ona w kolorze srebrnym, co wygląda atrakcyjnie. Sprzęt wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który pozwala na łatwą obsługę i szybkie strojenie gitary. Na ekranie pojawiają się duże napisy.
Tuner ma wbudowany 32-bitowy procesor. Dzięki temu model szybko reaguje na dźwięk. Zastosowano w nim też funkcję kalibracji. Urządzenie może być używane do nastrajania gitar akustycznych i elektrycznych. Wyposażone jest w wejście i wyjście. Opinie o tunerach gitarowych producenta Planet Waves są bardzo pozytywne. Użytkownicy cenią sobie także model PW-CT-20. Uważają oni, że sprzęt szybko działa.
Jaki tuner gitarowy kupić?
Przewodnik zakupowy
Każdy, nawet początkujący gitarzysta przyzna, że nie ma nic gorszego niż nie nastrojona gitara. Wydaje ona wtedy z siebie dźwięk, który skutecznie zniechęca do grania. Strojenie gitary można zlecić specjaliście, ale najczęściej wybieraną metodą jest samodzielne wykonywanie tej czynności przy użyciu stroika, czyli tunera gitarowego. Jeśli dobrze wybierzemy produkt nastrojenie instrument będzie raczej mało problematyczne, nawet jeśli dopiero rozpoczynamy naukę gry. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki tuner gitarowy wybrać zapraszamy Cię do dalszej lektury artykułu.
Strojenie gitary – dlaczego jest ważne?
Niewielkie zmiany w nastrojeniu wpływają na naszą naukę. Jeśli gitara jest dobrze nastrojona możemy łatwiej i dokładniej trafić we właściwy dźwięk, a tym samym szybciej opanować grę na instrumencie. Poza tym czyste dźwięki są przyjemne dla ucha, nie tylko naszego, ale też naszych domowników. Jednocześnie wiele osób uważa, że granie na źle nastrojonej gitarze wpływa na szybsze zużycie strun. Trzeba też podkreślić, że struny wymienia się regularnie i za każdym razem po wymianie musimy przystąpić do strojenia instrumentu.
Na czym polega strojenie gitary?
Zanim przejdziemy do parametrów dobrego stroika chcemy poruszyć kwestię samego strojenia. Przed tym, gdy na rynku pojawiły się tunery wszyscy gitarzyści sami stroili instrumenty. Ta umiejętność nie jest poza naszym zasięgiem, ale jej opanowanie zajmuje dużo czasu. Z tego powodu tunery tak szybko zyskały uznanie gitarzystów. Aby odpowiednio nastroić gitarę musimy uzyskać układ dźwięków: E, A, D, G, H (B), E.
Prosty stroik a tuner – różnice
Często nazwy tuner i stroik używane są zamiennie. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że stroiki są dostosowane tylko do strun gitar basowych czy akustycznych, więc mają mniejsze możliwości. Natomiast tunery są bardziej rozbudowane, a co za tym idzie – funkcjonalne, można nimi stroić nawet skrzypce. Ich cena jest nieco wyższa, bo za stroik zapłacimy 20 zł, a za tuner ok. 50 zł.
Tuner – cechy dobrego modelu
Najlepszy tuner gitarowy pozwala nam dopasować brzmienie instrumentu do naszych preferencji. Posiada całą gamę, co daje nam możliwość strojenia różnych instrumentów, nie tylko gitar, ale też innych strunowców. Kolejna kwestia to skuteczność pracy. Jak ją zweryfikować? Jedyną metodą jest przetestowanie sprzętu. Oczywiste jest, że każdy od razu chce kupić tuner, który będzie mu służył i do tego faktycznie pozwoli nastroić gitarę. Aby mieć pewność, że sięgamy po sprawdzony sprzęt sprawdźmy oceny konsumentów na temat interesującego nas modelu.
Obsługa
Nic nie zniechęca nas do użytkowania urządzenia, tak jak zbyt skomplikowany system obsługi. Dlatego zachęcamy do zakupu modelu wyposażonego w intuicyjny system, z którym poradzą sobie nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z tunera. Podstawą jest tutaj niewielka ilość przycisków lub pokręteł, do tego czytelny wyświetlacz (jeśli tuner taki posiada), a także czytelna instrukcja obsługi.
W przypadku wyświetlacza musimy sprawdzić jego wielkość, aby wybranie opcji nie było utrudnione. Liczy się też jakość materiału, z jakiego wykonano ekran. Jeśli element ten będzie kruchy po upadku tuner może nie nadawać się do dalszej eksploatacji, a biorąc pod uwagę to, że modele z wyświetlaczem są droższe, szybko się do nich zniechęcimy.
Wielkość
Wydawać by się mogło, że im większy jest tuner, tym lepiej stroi. Nie jest to jednak prawdą. Gabaryty raczej nie wpływają na pracę sprzętu. Mają one jedynie wpływ na komfort jego używania. Jeśli urządzenie będzie za duże raczej nie będziemy go zabierać na przykład na występy czy lekcje nauki gry, a przecież to w takich momentach tuner okazuje się najbardziej przydatny. Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć o rozwiązaniu, jakim jest klips służący do mocowania urządzenia na przykład na marynarce. Daje nam to możliwość swobodnego strojenia bez konieczności trzymania sprzętu w dłoni.
Wykonanie
Nie możemy pominąć kwestii wykonania. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaki tuner gitarowy jest najlepszy, jeśli chodzi o wykonanie? Czy w ogóle ma ono znaczenie? Pamiętaj, że to właśnie zewnętrzna część chroni podzespoły sprzętu. To ona sprawia, że z urządzenia możesz korzystać przez długi czas bez obawy, że ulegnie ono uszkodzeniu. Tunery są wykonane z plastiku, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że w sklepach znajdziemy zarówno modele kiepskiej jakości, jak i te solidne, odporne na uszkodzenia. Najlepszym pomocnikiem w wyborze okazują się inni konsumenci, którzy zdążyli już wypróbować tuner.
Tunery gitarowe w dobrych cenach
Na końcu poradnika chcemy poruszyć kwestię ceny. Stroik, o którym wspominaliśmy na początku tekstu jest tańszą opcją, bo kosztuje ok. 20 zł. Ceny dobrych tunerów zaczynają się od kwoty ok. 50 zł i mogą sięgać nawet 400 zł. Od czego zależy ta rozbieżność cenowa? Produkty za 50 zł są mniej zaawansowane i nie są wyposażone w ekran LCD, obsługuje się je przy użyciu przycisków oraz pokręteł. Bardziej nowoczesne modele z ekranem są droższe, niemniej cieszą się dużą popularnością. Ma to związek z tym, że pozwalają na szybkie i skuteczne strojenie gitary oraz innych instrumentów, a do tego wyglądają bardzo atrakcyjnie.