Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Chcesz zacząć naukę gry na wiolonczeli lub poszukujesz nowego modelu, który ułatwi Ci rozwijanie własnych umiejętności? Niezależnie od tego, na jakim poziomie gry jesteś, warto zakupić taki instrument, z którego można korzystać przez wiele lat. Powinien być on dopasowany do Ciebie pod każdym względem i umożliwiać wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych utworów. Przedstawiamy najlepszych producentów wiolonczel, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

 

Yamaha

Yamaha to firma, która została założona w 1887 roku przez Torakusu Yamahę. Naprawił on wtedy swoje pierwsze organy piszczałkowe i zdecydował, że chce stworzyć przedsiębiorstwo, które będzie wytwarzać podobne instrumenty. W rezultacie firma Yamaha wyprodukowała pierwsze pianino w Japonii. Od tamtego momentu, zaczęła się ona bardzo szybko rozwijać i poszerzać swój asortyment o kolejne produkty. Obecnie japoński koncern produkuje i sprzedaje instrumenty, urządzenia audiowizualne i karty muzyczne. Nie ogranicza się jedynie do wytwarzania przedmiotów użytkowych, ale prowadzi także szkoły i ośrodki edukacji muzycznej. Osoby niezwiązane ze sztuką mogą kojarzyć firmę Yamaha z przemysłem motoryzacyjnym, ponieważ zajmuje się ona również produkcją motocykli i skuterów. W procesie produkcyjnym firma stara się połączyć tradycyjne techniki i kunszt rzemieślniczy z nowoczesną technologią i innowacyjnymi rozwiązaniami. W efekcie instrumenty muzyczne są solidnie wykonane i precyzyjnie wykończone. Yamaha nie zapomina także o środowisku i dąży do ograniczenia ilości odpadów powstałych w procesie produkcyjnym i zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii do wytwarzania produktów konsumenci mają pewność, że każdy z nich odznacza się wysoką jakością. Dźwięk wydobywający się ze wszystkich instrumentów tej firmy jest czysty i w każdym modelu brzmi tak samo. Z tego powodu użytkownicy chętnie wybierają produkty Yamaha, mając pełne zaufanie do tworzących je specjalistów. Również dlatego uwzględnia je ranking wiolonczeli, zestawiający najlepsze z nich. Brzmienie wydobywające się z instrumentów Yamaha jest mocne, co osiągnięte zostało dzięki doświadczeniu tworzących je pracowników i specjalistów. Firma wie, jak ważna jest dla każdego muzyka możliwość przekazania szerokiej gamy emocji i nastrojów w granych przez siebie utworach. Dlatego stara się stworzyć niepowtarzalne instrumenty, które im to ułatwią. W swojej ofercie japoński koncern ma wiolonczele wykonane z trwałego, ale giętkiego drewna i mocnych strun. Instrumenty Yamaha sprawdzą się zarówno dla osób początkujących, które zaczynają naukę gry, jak również dla profesjonalistów występujących w największych światowych salach koncertowych. Wszystkie modele są ręcznie wykańczane, dzięki czemu mają elegancki wygląd.  

 

Hora

Rumuńska firma Hora powstała w 1951 roku i od początku swojej działalności zajmuje się wytwarzaniem wiolonczel, kontrabasów, skrzypiec i gitar. W swojej ofercie ma także rzadko spotykane już instrumenty przeznaczone do wykonywania muzyki ludowej. Zyskała ona tym dużą popularność, ponieważ produkuje je ze starannością, zachowując wysoką jakość dźwięku. Choć historia firmy zaczęła się od jednego mistrza lutnictwa, obecnie wytwarza ona ponad 60 tysięcy produktów rocznie, wysyłanych na światowe rynki w Stanach Zjednoczonych, Japonii, czy Europie. Wiolonczele Hora są solidnie wykonane, a struny w ich modelach wyróżniają się wytrzymałością. Precyzyjnie dobrane części instrumentów sprawiają, że wydobywający się z nich dźwięk jest czysty, donośny, o ładnej barwie. Hora produkuje wiolonczele dla profesjonalistów występujących na scenie, a także modele do ćwiczeń w domu i w szkołach muzycznych. Ze względu na szczególną dbałość o środowisko, firma coraz częściej stosuje lakiery tworzone na bazie wody. Sprawdzają się one równie dobrze, jak tradycyjne wersje przeznaczone do ochrony drewna i zapewniają mocne brzmienie. Wszystkie instrumenty Hora mają certyfikaty poświadczające jakość wykonania, co sprawia, że wybierane są chętnie przez konsumentów w wielu krajach. Materiały wykorzystane do produkcji są starannie wyselekcjonowane, a 80% drewna pochodzi z rumuńskiego pasma Karpat.  

Stagg

Istniejąca od lat 70. firma Stagg to japoński producent instrumentów dętych, smyczkowych i strunowych. W swojej ofercie ma nie tylko klasyczne gitary i wiolonczele, ale także banjo, mandoliny i ukulele. Produkty Stagg dostępne są w ponad 70 krajach na świecie i zyskały one zaufanie profesjonalnych muzyków, uczniów i nauczycieli. Firma nieustannie się rozwija i dąży do stworzenia instrumentów, które spełnią wszystkie oczekiwania konsumentów. Z tego powodu produkty projektowane są przez specjalistów, którzy znają i rozumieją potrzeby artystów. Wiolonczele Stagg wykonane są ze starannie dobranego i przygotowanego drewna, co pozwala wydobyć z nich czysty dźwięk o mocnej barwie. Struny wykorzystane we wszystkich modelach są solidne i nie zrywają się nawet podczas długich godzin ćwiczeń i koncertów. Instrumenty Stagg są ręcznie wykańczane, dlatego dopracowane są w każdym szczególe, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Firma stara się nie zapominać również o problemach osób początkujących, dlatego tworzy swoje produkty w taki sposób, aby ułatwić im pierwsze lekcje gry na wiolonczeli. Nie wymagają one dużych umiejętności, aby wydobyć z nich dobrze brzmiący dźwięk. Ponadto instrumenty Stagg, choć wykonane są z trwałych i wyselekcjonowanych materiałów, dostępne są w niskiej cenie.  

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments