Wzmacniacze gitarowe ranking
Trafiłeś na tę stronę, aby wybrać odpowiedni model wzmacniacza gitarowego dla siebie? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Na podstawie opinii konsumentów stworzyliśmy zestawienie najlepszych sprzętów, które sprawdziły się już w wielu domach i studiach muzycznych. Na pierwszym miejscu znalazł się wzmacniacz Marshall MG15CF – urządzenie jest dość mocne, dlatego jest niezastąpione podczas niewielkich występów. Jeden głośnik daje mocne brzmienie, niezależnie od stylu granej muzyki. Do modelu można podłączyć słuchawki, chroniące sąsiadów i domowników przed hałasem, szczególnie podczas ćwiczeń nocną porą. W przypadku, gdy produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, mamy dla Ciebie więcej propozycji. Na szczególną uwagę zasłużył sprzęt Fender Mustang I V2, który umożliwia uzyskanie mocnego i ładnego brzmienia. Urządzenie ma wejście USB do podłączania do komputera – umożliwia to korzystanie z wybranych nagrań. Wzmacniacz jest bardzo wydajny, gdyż ma wmontowany dobry silnik. Istnieje możliwość przenoszenia sprzętu – z pomocą wygodnej rączki.
Najlepsze wzmacniacze gitarowe w 2025 roku
Jeśli szukasz konkretnego modelu amplifikatora, który będzie dobrze działał z Twoją gitarą, to możemy Ci pomóc w jego znalezieniu. Zapoznaliśmy się z ofertą rynkową i na jej podstawie stworzyliśmy ranking wzmacniaczy gitarowych, wśród których może być produkt odpowiedni dla Ciebie.
Contents
Tabela porównawcza
Nasze zalecenia
Marshall MG15CF
Marshall MG15CF to wzmacniacz gitarowy, który wyróżnia zarówno wyjątkowe brzmienie, jak i wygląd zewnętrzny. Sprzęt prezentuje się bardzo profesjonalnie i takie też ma zastosowanie – można go używać podczas treningów, jak i na niewielkich występach. Model jest odpowiedni dla osób, które na co dzień grają różne style muzyczne. Moc tego produktu jest równa 15 W.
Ten dobry i tani wzmacniacz gitarowy ma wbudowane dwa gniazdka jack 3,5 mm, które przystosowane są do podłączenia odtwarzacza oraz słuchawek. W modelu zastosowano 2 kanały: czysty i przesterowany. Panel sprzętu jest srebrny, co pasuje do ciemnej obudowy.
W sprzęcie zastosowano głośnik o średnicy 8 cali. Urządzenie jest dość łatwe w obsłudze: ma klarownie opisane pokrętła i przyciski. Użytkownicy doceniają ten produkt za ładny wygląd i dużą poręczność.
Fender Mustang I V2
Wielu konsumentów docenia model Fender Mustang I V2, gdyż ma piękne brzmienie. Urządzenie jest odpowiednie dla początkujących gitarzystów oraz tych zaawansowanych. Moc tego modelu jest równa 20 W.
Produkt ma wbudowany jeden głośnik o średnicy 8 cali. W sprzęcie można znaleźć 1 kanał, który jest cyfrowy i 24, łatwe do włączenia, presety. Do tego podczas nagrywania można korzystać z 24 efektów. Sprzęt waży 7,7 kg, więc jest dość ciężki, chociaż ma wygodny uchwyt do przenoszenia.
Urządzenie można podłączyć do komputera, co ułatwia nagrywanie oraz odtwarzanie wybranych utworów. Model wyposażony jest w wejścia na footswitch, USB, na mikrofon, MP3, oraz wyjścia słuchawkowe a także dla kolumny zewnętrznej. Wymiary tego wzmacniacza wynoszą: 40 cm x 19,3 cm x 36,8 cm. Konsumenci doceniają ten produkt za łatwość obsługi, dzięki prostemu przełączaniu.
Boss Katana 50
Wielu konsumentów wybiera wzmacniacz gitarowy Boss Katana 50 i korzysta z niego w domowym zaciszu. Moc tego modelu wynosi 50 W. Wymiary produktu są równe 47 cm x 23,8 cm x 39,8 cm.
W sprzęcie wbudowany jest pojedynczy głośnik o średnicy 12 cali. W modelu jest tylko 1 wejście na footswitch. Urządzenie ma wejście USB, co umożliwia podłączenie go do komputera. Istnieje możliwość nakładania efektów na tworzone melodie i jest ich około 55 – w jednym momencie można korzystać z 3. Sprzęt ma wejście liniowe, dla mikrofonu, a także wyjście słuchawkowe i dla kolumny zewnętrznej.
Model ma wygodny uchwyt na górze, umożliwiający przenoszenie sprzętu, a także specjalną podpórkę, z której pomocą odchyla się go do tyłu. Opinie o wzmacniaczach gitarowych producenta Boss, który wykonał także opisywany model, są pełne pozytywów. Konsumenci twierdzą, że produkt umożliwia szybkie ustawienie wybranego brzmienia.
Roland AC 33
Wzmacniacz gitarowy Roland AC 33 najlepiej sprawdza się w połączeniu z gitarą akustyczną. Moc produktu to 30 W. Sprzęt ma dwa kanały: gitarowy i mikrofonowy. Możliwość podłączenia mikrofonu przydaje się podczas ćwiczeń. Urządzenie można połączyć ze słuchawkami, co pozwala na, ćwiczenia w domowym zaciszu, bez przeszkadzania innym domownikom.
Model zasilany jest bateriami AA (8 godzin), można go także podłączyć do prądu – dlatego niezależnie od warunków, w których grasz (na scenie, w plenerze, w domu), możesz z niego korzystać. Produkt ma dwa głośniki o średnicy 5 cali. Na dźwięk można nakładać różne efekty dźwiękowe – ambience, chorus czy reverb.
Sprzęt jest mobilny – na górze znajduje się uchwyt, umożliwiający jego przenoszenie. Produkt jest także lekki – waży jedynie 4,7 kg. Wymiary urządzenia są równe: 31,8 cm x 22,3 cm x 24,3 cm. Konsumenci cenią sobie ten model za łatwość obsługi – steruje się go przy pomocy czytelnie opisanych gałek.
VOX AC 4 C1 12
Ciekawym modelem wzmacniacza gitarowego jest VOX AC 4 C1 12 – produkt definiuje “brytyjskie” brzmienie. Co to oznacza? Wiele pokoleń brytyjskich gitarzystów (The Shadows, Muse) korzystało ze sprzętu z linii AC, które dają podobny wyrazisty i śpiewny dźwięk. Urządzenie dostarcza mocnych, wyraźnych dźwięków. To typ lampowy, więc jest to standardowy i najczęściej produkowany rodzaj wzmacniacza, gdyż dostarcza wyjątkowego brzmienia. Moc produktu jest równa 4 W.
Sprzęt jest odpowiedni dla muzyków grających w dowolnym stylu muzycznym – podkreśla największe atuty wygrywanych melodii. Urządzenie ma kanał, działający w oparciu o TOP BOOST, co oznacza, że na nim dźwięk jest dodatkowo wzmocniony poprzez zastosowanie basów i wysokich tonów.
Model ma 12 calowy głośnik, który jest dość mocny, oraz dodatkowo ma wyjście na zewnętrzny głośnik. Wzmacniacz bardzo dobrze komponuje się w połączeniu z mikrofonem, może być także używany po podłączeniu do pieca. Wymiary produktu to 40,6 cm x 21,1 cm x 45,1 cm. Konsumenci uważają, że sprzęt jest łatwy w przenoszeniu, dzięki wygodnej rączce. Użytkownicy podkreślają także, że model ładnie się prezentuje na scenie.
Jaki wzmacniacz gitarowy kupić?
Przewodnik zakupowy
Do wzmacniacza możemy podłączyć zarówno elektryczną, jak i elektroakustyczną gitarę. Urządzenie to służy do wzmocnienia granych przez nas dźwięków oraz doprowadzenia ich do głośników. Działanie sprzętu może jednak okazać się niezadowalające, jeżeli kupimy nieodpowiedni model. Chcesz wiedzieć, jaki wzmacniacz gitarowy wybrać? Koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem.
Rodzaje
Wyróżniamy dwa rodzaje wzmacniaczy gitarowych: combo i head. Trudno określić, które urządzenia są lepsze, ponieważ dużo zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby. Modele combo to tzw. piecyki, są wyposażone w głośniki (jeden lub dwa) i wystarczy je podłączyć do prądu, aby móc zacząć grać na swojej gitarze. Tego typu sprzęty mają kompaktowe wymiary, dlatego nadają się do użytku domowego. Niemniej jednak doświadczeni muzycy uważają, że wzmacniacze combo mają zbyt małą moc i niezbyt dobrze sprawdzają się na próbach zespołu. Wszystko przez to, że gitara może zostać łatwo zagłuszona przez perkusję. Profesjonalistom polecane są urządzenia head, które nie mają wbudowanych głośników. Żeby móc używać takiego wzmacniacza, potrzebujemy kolumny gitarowej. Choć jest to dodatkowy wydatek, brzmienie gitary z pewnością przypadnie nam do gustu. Modele head są droższe niż combo, dlatego nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród osób grających wyłącznie w domu.
Konstrukcja
Żeby dowiedzieć się, jaki wzmacniacz gitarowy jest najlepszy, musimy przyjrzeć się budowie wybranego sprzętu. Pod tym względem rozróżniamy modele: tranzystorowe, lampowe, cyfrowe oraz hybrydowe. Te pierwsze są stosunkowo tanie, przedwzmacniacz opiera się tu na tranzystorach. Brzmienie w tym przypadku nie ulega dużym zmianom, również przy wzroście poziomu głośności. Wzmacniacze lampowe wykorzystują lampy elektronowe. Ze względu na łagodny sposób przesterowania i nasycenia dźwięków sprzęty te są chętnie wybierane przez początkujących, jak też doświadczonych muzyków.
Wzmacniacze cyfrowe mają procesor symulacji (takie urządzenia pojawiły się w sklepach niedawno). Znajdują one zastosowanie głównie w studiach nagraniowych. Z kolei modele hybrydowe mają podobną budowę, co sprzęty tranzystorowe, ale wyposażone są w kilka lamp (umieszczonych zazwyczaj na przedwzmacniaczu). Takie rozwiązanie miało na celu poprawę dynamiki tranzystorów, jednak użytkownicy wzmacniaczy hybrydowych przekonują, że nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy nimi a zwykłymi urządzeniami tranzystorowymi, jeśli chodzi o dźwięk.
Moc
Jak sama nazwa wskazuje, wzmacniacz gitarowy wzmacnia dźwięki instrumentu. Do tego potrzebna jest duża moc. Może ona wynosić od 4 W do ponad 50 W. Nie należy kierować się wyłącznie tym parametrem, ponieważ efektywność działania sprzętu uzależniona jest także od jego budowy. Panuje przekonanie, że nawet urządzenie o małej mocy okaże się funkcjonalne, jeśli będzie miało konstrukcję lampową (ze względu na lampy, wzmacniacz świetnie podkreśla i uwypukla każdy dźwięk).
Zasilanie
Sprzęty do gitary wymagają podłączenia do prądu. Są jednak modele, z których możemy korzystać również wtedy, gdy nie mamy dostępu do energii elektrycznej. Tak funkcjonalne urządzenia wyposażone są w opcję zasilania bateryjnego, co bez wątpienia spodoba się osobom, które chcą być przygotowane na każdą okoliczność.
Złącza
Do wzmacniacza możemy podłączyć nie tylko samą gitarę, ale i potrzebne akcesoria, pod warunkiem, że sprzęt ma właściwe wejścia i wyjścia. Podstawą jest gniazdo Jack 1/4”. Większość modeli ma też wejście na footswitch (przełącznik nożny), wyjście słuchawkowe i na dodatkowy głośnik oraz wejście liniowe (do podłączenia odtwarzacza MP3 itp.).
Głośniki
Jeżeli sprzęt ma wbudowane głośniki, należy sprawdzić, ich ilość oraz rozmiar. Jakość i budowa tych elementów może wpływać na brzmienie a tym samym na zadowolenie z zakupu. Przeważnie wzmacniacze gitarowe mają jeden lub dwa głośniki w rozmiarze od 5 cali do 8 cali.
Efekty
Efekty pozwalają nam na nadanie dźwiękom indywidualności i ciekawszego charakteru. Aby zmienić nieco swoją grę, nie musimy kupować dodatkowych sprzętów gitarowych. Wystarczy nam do tego wzmacniacz wyposażony w kilka lub kilkanaście różnych efektów, za sprawą którego brzmienie naszego instrumentu będzie oryginalne.
Waga i wymiary
Całkowite wymiary i waga wzmacniacza nie są najważniejszymi kwestiami, jeśli urządzenie jest przeznaczone do użytku w domu. Planując dowozić swój sprzęt na próby czy koncerty, musimy jednak sprawdzić, czy nie będziemy mieć problemu z jego ciągłym przenoszeniem. Najlepszy wzmacniacz gitarowy ma na tyle kompaktowe wymiary, że zmieści się w samochodowym bagażniku lub na siedzeniu. Tego typu urządzenia zwykle ważą nie więcej niż 10 kg.
Solidność
Na solidność wzmacniacza wpływa głównie materiał wykonania. Obudowa musi być odporna na zarysowania i pęknięcia, aby znajdujący się wewnątrz system elektroniczny był dobrze chroniony przed uszkodzeniem. Do produkcji takich sprzętów często wykorzystuje się drewno, gdyż jest wytrzymałe i ma dobre właściwości akustyczne. Przeważnie pokrywa się je dodatkowo tweedem lub innym materiałem zwiększającym trwałość obudowy.
Wzmacniacze gitarowe w dobrych cenach
Małe sprzęty do użytku prywatnego kosztują do 500 zł. Są to głównie modele combo, a więc nie wymagają podłączenia dodatkowych kolumn. Profesjonalne wzmacniacze kosztują ponad 1000 zł, co wiąże się z większą funkcjonalnością i lepszym brzmieniem. To urządzenia przeznaczone m.in. dla tych osób, które na co dzień występują na scenie.
26 czerwca, 2023 at 8:56 am
A jaki jest najlepszy wzmacniacz do grania na gitarze elektrycznej/akustycznej i śpiewania na ulicy? Najlepiej żeby miał bluetooth i wbudowane efekty w tym do gitary z reverb i jakimś przesterem oraz własne zasilanie.
Odpowiadać
3 lipca, 2023 at 6:55 am
Dzień dobry,
Dziękujemy za komentarz. Dobór wzmacniacza to bardzo indywidualna sprawa. Niestety, żaden z prezentowanych przez nas wzmaczniaczy nie posiada bluetooth. Jednak Roland AC 33, Boss Katana 50, Fender Mustang I V2 posiada wbudowane efekty w tym do gitary z reverb. Roland AC 33 dodatkowo jest zasilany bateryjnie.
Pozdrawiamy,
Zespół MuzaISprzęt.com
Odpowiadać
10 grudnia, 2021 at 12:02 pm
Mam Marshall MG 100 DFX proszę o recenzje co i jak pozdrawiam
Odpowiadać
19 grudnia, 2021 at 11:01 am
Dzień dobry,
Dziekujemy za komentarz i sugestię kolejnego tematu do opisania. Zajmiemy się nim w najbliższym czasie, o czym z pewnością Pana powiadomimy.
Pozdrawiamy
Zespół MuzaiSprzet.com
Odpowiadać