Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Jeśli myślisz o zakupie puzonu, z pewnością chcesz podejść do sprawy rozsądnie i przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, będziesz próbował znaleźć przydatne informacje na ten temat. Pomocny w tym zakresie okaże się z pewnością poradnik uwzględniający, na co zwracać uwagę podczas zakupu. Warto także przeczytać ranking z polecanymi przez muzyków modelami. My przygotowaliśmy dodatkowo także zestawienie najbardziej popularnych i docenianych producentów sprzętu muzycznego. Dowiedz się, które marki są niezawodne.

 

Vincent Bach

Vincent Bach urodził się w Wiedniu w 1890 roku. Początkowo grał na skrzypcach, a z czasem zainteresował się trąbką. Muzyk wykazywał też zdolności naukowe, ukończył studia inżynierskie, choć zrezygnował z rozwoju w tym zakresie i zajął się muzyką. Odniósł on sukces w tej dziedzinie, odbył trasę koncertową po Europie, która zagwarantowała mu muzyczny sukces. W czasie I wojny światowej artysta musiał wyjechać do Nowego Jorku. Jego sytuacja finansowa nie była najlepsza, jednak dzięki znajomościom i nieprzeciętnym umiejętnościom zaczął grać m.in. w Metropolitan Opera House. W trakcie trasy koncertowej doszło do uszkodzenia ustnika w trąbce muzyka i tę właśnie sytuację można uznać za początek firmy Vincent Bach. Muzyk zajął się przebudową starych ustników, a w 1918 roku zainwestował w tokarkę i rozpoczął produkcję ustników. Firma szybko się rozwijała i już kilka lat później wypuściła na rynek pierwsze trąbki, a później puzony. Vincent Bach pod koniec życia sprzedał swoją firmę. Mimo to przedsiębiorstwo nadal jest znane z wysokiej jakości oferowanych produktów. 

Conn

Dobry ranking puzonów zawiera choć jeden instrument marki Conn. Jej założycielem był Charles Gerard Conn ze stanu Indiana. To właśnie on opracował mosiężny ustnik z gumową obwódką. Później Charles Conn przerobił maszynę do szycia w tokarkę, zajął się produkcją ustników i założył sklep, w którym sprzedawał swoje produkty. Jego firma się rozwijała i poszerzała swoją ofertę, Conn zajął się nie tylko produkcją akcesoriów, ale też pełnych instrumentów. Założyciel słynął z zamiłowania do dziwnych instrumentów, stworzył m.in. największy na świecie róg, który miał średnicę równą 12 stóp i długość 35 stóp. W późniejszym czasie firma została sprzedana, jej właścicielem został Carl Greenleaf. Okres wojenny nie sprzyjał rozwojowi przedsiębiorstwa, choć mimo wszystko podniosło się ono po kryzysie i na nowo zyskało status jednej z najlepszych firm z instrumentami. 

 

Eastman

Na uwagę zasługuje też marka Eastman, która tworzy wysokiej jakości instrumenty i to w przystępnych cenach. Wyróżnia je ładna barwa dźwięku. Nad produkcją czuwają europejscy fachowcy i profesjonalni muzycy, a wszystko po to, aby zapewnić konsumentom możliwie najlepsze produkty. Instrumenty Eastman można podzielić na kilka serii: 

  • TUYAMA – instrumenty szkolno-orkiestrowe,
  • Eastman 500 – półprofesjonalne instrumenty szkolno-orkiestrowe,
  • Eastman 1000 – profesjonalne instrumenty.

Cechą wyróżniającą markę Eastman jest wysoka jakość. Jak zapewnia producent, w procesie produkcji wykorzystane są najlepsze podzespoły i materiały, a wszystko po to, aby zagwarantować muzykom długi czas użytkowania i przyjemny dźwięk. Instrumenty pochodzące z każdej z wymienionych wyżej serii powstały z myślą zarówno o muzyce klasycznej, jak i rozrywkowej. 

 

King

Na liście polecanych producentów puzonów znajduje się też firma King mająca siedzibę w Cleveland w Ohio. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1893 r. przez Hendersona White’a i początkowo nosiło nazwę H.N. White Company. Założyciel marki był mechanikiem narzędzi i grawerem. Pierwszym instrumentem, jaki zaprojektował, był puzon dla lokalnego gracza – Thomasa Kinga. Instrument został dobrze przyjęty przez muzyków, którzy uznali ten model za rewolucję na rynku muzycznym. Puzon White’a miał m.in. płynnie działający suwak poprawiający w znacznym stopniu komfort gry. Później w ofercie pojawiły się też inne instrumenty, a asortyment stale się powiększał. Dzisiaj produkty King są znane przez wielu muzyków i doceniane za solidność wykonania i przyjemne brzmienie.

Roy Benson

Znaną firmą zajmująca się produkcją instrumentów dętych jest Roy Benson. Oferta rynkowa tego producenta jest zadowalająca, asortyment uwzględnia sprzęty dla muzyków o różnym stopniu zaawansowania. Przedsiębiorstwo współpracuje z doświadczonymi inżynierami i muzykami, a wszystko po to, aby zapewnić wysoką jakość oferowanych instrumentów. Marka stara się regularnie wprowadzać do swoich projektów innowacyjne rozwiązania. 

 

Yamaha

Niesłabnącą popularnością cieszy się firma Yamaha, która swoją działalność rozpoczęła w 1887 roku. Jej założycielem był Torakusu Yamaha, która na początku zajął się naprawą organów piszczałkowych, a później sam zbudował ten instrument. Z czasem oferta rynkowa marki znacznie się poszerzyła. Przy produkcji przedsiębiorstwo bazuje na najnowszych technologiach i rozwiązaniach. Stąd też jakość dźwięku w oferowanych sprzętach muzycznych jest tak dobra. Obecnie działalność firmy Yamaha można podzielić na kilka kategorii: 

  • produkcja i sprzedaż instrumentów muzycznych, urządzeń audiowizualnych, kart i chipsetów,
  • prowadzenie szkół muzycznych,
  • rynek motoryzacji.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments