Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Zdecydowałeś się na zakup ukulele, ale jeszcze do końca nie wiesz, jaki rodzaj, a przede wszystkim, której firmy sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Poniżej zaprezentowaliśmy zestawienie kilku firm, których produkty są najczęściej kupowane oraz cieszą się najlepszymi opiniami wśród użytkowników. Gwarantujemy, że każda z nich wytwarza wysokiej jakości, dobre instrumenty muzyczne.

 

Harley Benton

Harley Benton to marka, która należy do Thomanna (dużego międzynarodowego importera, sprzedawcy instrumentów muzycznych, którego siedziba jest w Bawarii, w Niemczech). Produkcja instrumentów odbywa się głównie w Chinach oraz innych krajach Dalekiego Wschodu. Harley Benton oferuje sprzedaż gitar, basów, wzmacniaczy do gitar, banjo, ukulele, harmonijek, skrzypiec elektrycznych, altówek elektrycznych itd. Wszystkie te produkty wykonywane są przez specjalistów, którzy poddają je specjalistycznym kontrolom jakości. Z tego względu instrumenty firmy Harley Benton cieszą się dużą popularnością wśród muzyków.

Luna

Luna jest firmą założoną w 2015 roku przez Yvonne de Villiers. Jej siedziba mieści się w Tampie na Florydzie. Zajmuje się ona produkcją instrumentów smyczkowych oraz perkusyjnych. W ofercie Luna znajdują się gitary akustyczne ze stalową struną, mandoliny, ukulele i cajony. Każdy z produktów jest ręcznie wykonany z najwyższej jakości materiałów. Producent bierze pod uwagę także funkcjonalność instrumentów i zwieńcza je kreatywnym akcentem. Luna pragnie wspierać muzyków w każdym wieku sprzedając wysokiej jakości instrumenty w bardzo przystępnej cenie.

 

Ever Play

Ever Play to bardzo potężna marka produkująca instrumenty oraz akcesoria muzyczne. W szczególności zajmuje się sprzedażą gitar klasycznych, akustycznych oraz elektrycznych. Instrumenty tej firmy są często wybierane przez osoby początkujące, ponieważ są one w bardzo przystępnej cenie. Ever Play zajmuje się również produkcją zestawów perkusyjnych, które są chętnie wybierane przez młodych perkusistów, tym samym trafiając do małych sal próbnych czy też garaży. Poza produkcją wymienionych produktów firma zajmuje się także wytwarzaniem pokrowców, futerałów, statywów itp. Wszystkie rzeczy, które znajdują się w ofercie prezentowanej marki produkowane są w Chinach, dzięki czemu są one w stosunkowo niskich cenach, dlatego są bardzo przystępne dla kupujących.

Kala

Ranking ukulele nie byłby pełen, jeżeli nie znalazłaby się w nim Kala. To jedna z wiodących, amerykańskich firm, która specjalizuje się w produkcji instrumentów muzycznych, a w szczególności – ukulele. Jej siedziba mieści się w Kalifornii, miasteczku Petaluma. Według firmy Kala najlepszym miejscem do produkcji ukulele jest archipelag Hawajów. Prezentowana marka nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do produkcji instrumentów, ale także oferuje w sprzedaży akcesoria, takie jak struny, a nawet aplikację, która służy do strojenia instrumentów muzycznych. 

 

Ortega

Początkowo firma Ortega miała na celu wytwarzanie gitar według klasycznej, hiszpańskiej tradycji. Dzisiaj głównym aspektem, który wpływa na rodzaj wytwarzanych oraz opracowanych przez nią instrumentów są potrzeby klientów. Każdy z produktów wytwarzanych przez tę markę, projektowany jest z dbałością o najmniejsze detale. Pracownicy używając zmysłów: „słuchania ich, dotykania ich, oceniania ich kształtu i koloru”. Rezultaty ich pracy widoczne są w każdym instrumencie, który został przez nich stworzony. Wszystkie modele są poddawane kontroli jakości, która jest wykonywana z takim samym wysiłkiem oraz starannością, co sam proces produkcji. Użytkownicy mogą być pewni, że ich instrument cechuje się wysoką jakością wykonania.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments