Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Zakup instrumentu, w tym także trąbki, to proces, podczas którego dobiera się odpowiednie parametry, wymiary i akcesoria. Jednak zanim przyjdzie moment, w którym trzeba wszystko dostosować do danych preferencji, należy najpierw zdecydować się na konkretną markę. Sklepy oferują trąbki różnych producentów, dlatego przed dokonaniem wyboru, warto zapoznać się najlepszymi firmami.  

 

Yamaha

Historia firmy Yamaha rozpoczęła się ponad 130 lat temu, w 1887 roku, kiedy to jej założyciel, Torakusu Yamaha, naprawił swoje pierwsze organy piszczałkowe. Od tamtego momentu koncern rozwija się  nieustannie, doskonaląc technikę produkcji instrumentów muzycznych. Pracownicy wplatają tradycyjne metody rzemieślnicze w zaawansowaną cyfrową technologię, tworząc wysokiej jakości produkty. Oferta firmy Yamaha obejmuje pianina, fortepiany, instrumenty smyczkowe, dęte i perkusyjne, jak również sprzęt audio i wideo, a nawet szkolenia edukacyjne. W 1966 roku na rynku pojawiła się pierwsza trąbka tego producenta i przez kolejne lata ulepszał on swoje modele na podstawie rozwijającej się technologii. Japoński koncern niejednokrotnie podkreślał, że działa przede wszystkim w oparciu o doświadczenia swoich klientów. Na podstawie ich recenzji wprowadza ulepszenia do swoich produktów, aby oferować tylko dobrej jakości modele. Instrumenty wyprodukowane przez Yamahę są ręcznie wykańczane w sposób tradycyjny, mimo to na każdym etapie ich tworzenia firma wprowadza ciągłe ulepszenia. Dzięki temu historia i teraźniejszość łączą się w procesie powstawania każdego modelu. Trąbki, które oferuje koncern, są wykonane z precyzją, z solidnych materiałów. Decydując się na zakup instrumentu dętego Yamaha, można wybrać spośród wielu rodzajów w różnych strojach.

Jupiter

Jupiter to marka, która istnieje na rynku muzycznym od kilkudziesięciu lat. W 1980 roku została założona przez firmę KHS, której celem było wspieranie edukacji i kultury. Dziś spółka ta jest jednym z największych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Swoje wieloletnie doświadczenie przekłada ona na solidne wykonanie i ścisłą kontrolę nad każdym etapem produkcji. Działająca w ramach firmy KHS marka Jupiter, zajmuje się jedynie wytwarzaniem instrumentów dętych, takich jak flety, saksofony czy trąbki. Od 30 lat jest obecna na rynku muzycznym i zdobyła zaufanie wielu konsumentów — doceniają ją zarówno osoby początkujące, jak i profesjonaliści. Zaletą tego producenta jest to, że stosuje najnowsze technologie w tworzeniu swoich modeli, dzięki czemu spełnia wysokie standardy produkcji.  Ranking trąbek prezentuje model marki Jupiter, ponieważ jest to sprawdzona i zaufana firma. Instrumenty mają trwałe ręczne wykończenie, a modele metalowe przechodzą specjalne ultra-soniczne oczyszczanie, które umożliwia dokładne nałożenie warstwy lakieru. Ukończone modele są testowane przez techników, zanim trafią do sprzedaży. Wszystkie te elementy składają się na wysoką jakość wykonania, prawidłową intonację i uniwersalność. W efekcie gra na instrumencie marki Jupiter jest komfortowa i przyjemna.  

 

pTrumpet

pTrumpet to nazwa rewolucyjnych trąbek, wykonanych z plastiku, kolejnych z serii takich instrumentów wyprodukowanych przez firmę Warwick Music Group. Producent ten istnieje na rynku od 1994 roku, pierwotnie zajmował się publikowaniem partytur. Firma postanowiła zrewolucjonizować rynek instrumentów muzycznych i wprowadziła do sprzedaży wersje plastikowe. Swoją decyzję tłumaczy tym, że tradycyjne modele są ciężkie i często kosztowne, ponadto niedostosowane do potrzeb dzieci, które chciałyby rozpocząć naukę gry. W efekcie pracownicy Warwick Music Group stworzyli instrumenty dęte wykonane z plastiku. W 2011 roku, jako pierwszy na rynku, pojawił się puzon, a później do oferty została włączona także trąbka. Modele pTrumpet są lekkie, kolorowe i komfortowe, dlatego nadają się dla osób początkujących, a przede wszystkim dla dzieci. Za swoje innowacyjne podejście i jakość wykonania, firma została nagrodzona tytułem Najlepszego Produktu w Edukacji Muzycznej, przyznanym w 2016 roku. Będąc producentem instrumentów przeznaczonych szczególnie dla dzieci, Warwick Music Group dba o spełnienie wszystkich standardów i zapewnienie jak największego komfortu i bezpieczeństwa dla swoich klientów.

Stagg

Stagg to firma założona w Belgii w 1995 roku, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości instrumentów i akcesoriów muzycznych. Wszystkie modele tej marki, od perkusji po trąbki, są wykonywane ręcznie, na podstawie projektów stworzonych przez specjalistów. Instrumenty tego producenta sprawdzą się zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób początkujących. Firma Stagg łączy jakość wykonania z przystępną ceną, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez muzyków na całym świecie.

 

Janod

Janod to firma, która zajmuje się produkcją francuskich zabawek. Umieszczenie jej na liście najlepszych producentów trąbek może wydawać się zaskakujące, ale w swojej ofercie firma posiada drewniane wersje tego instrumentu, które sprawdzą się jako pierwszy model dla Twojego dziecka. Trąbka firmy Janod jest precyzyjnie wykonana, z materiałów bezpiecznych dla najmłodszych, dzięki czemu spełnia restrykcyjne normy. Instrument jest łatwy w obsłudze i wspiera rozwój dziecka poprzez kontakt z muzyką. Uczy rozróżniania dźwięków i poczucia rytmu oraz rozbudza kreatywność, cierpliwość i wytrwałość. Większość produktów tej marki jest odpowiednia dla dzieci od 12-ego miesiąca życia do nawet 8-ego roku życia.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments