Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie instrumentu warto nie tylko przeczytać ranking kontrabasów, ale też dowiedzieć się trochę na temat firm, które uznaje się za liderów w tym zakresie. Specjalnie dla naszych czytelników stworzyliśmy zestawienie prezentujące marki sprawdzone przez muzyków. Jeśli jesteś ciekawy, zachęcamy do lektury.

 

Gewa

Na liście polecanych producentów kontrabasów znajduje się Gewa. To przedsiębiorstwo utworzone w 1925 r. przez Georga Walthera. Kluczowym celem firmy jest to, aby stale ulepszać instrumenty, które produkuje, aby zapewnić konsumentom duże zadowolenie z zakupu. Firma zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zagwarantowanie odpowiedniego serwisu i dostosowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Centralny magazyn przedsiębiorstwa znajduje się w Adorf i stanowi kluczowy punkt we współpracy z innymi krajami europejskimi. Warto podkreślić, że firma Gewa ma udziały w azjatyckich fabrykach, w których odbywa się produkcja instrumentów muzycznych. Wszystkie produkty są wykonywane zgodnie z ustalonymi standardami. Gewa ma doświadczenie nie tylko w tworzeniu kontrabasów, ale też innych instrumentów strunowych i smyczkowych. Ponadto w swojej ofercie ma wysokiej jakości pokrowce gwarantujące bezpieczeństwo sprzętów muzycznych w trakcie przenoszenia. Marka zyskała uznanie wśród muzyków przede wszystkim dlatego, że jakość jej produktów jest zadowalająca. Ponadto firma stale się rozwija i oferuje coraz to nowsze instrumenty i akcesoria, chcąc spełnić oczekiwania konsumentów. Obecnie asortyment marki to około 35 tysięcy produktów. 

Stagg

Stagg to belgijska firma zajmująca się produkcją instrumentów i akcesoriów muzycznych. Jako ciekawostkę można podać, że ze sprzętów marki korzysta m.in. członek grupy Hunter – Michał Jelonek (skrzypce elektryczne Stagg EVN 4/4) i bębniarz grający z zespołem Lipali – Łukasz Luke Jeleniewski (talerze perkusyjne). Historia marki Stagg ma swój początek w Japonii, to właśnie tam w latach 80. firma rozpoczęła swoją działalność. Najpierw aktywność przedsiębiorstwa była w całości skoncentrowana na tworzeniu gitar. Z czasem asortyment znacznie się poszerzył, w ofercie pojawiły się inne instrumenty, a także sprzęt audio i potrzebne do gry akcesoria. Obecnie Stagg działa w ponad siedemdziesięciu krajach, więc dostępność produktów jest na zadowalającym poziomie. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku już kilkadziesiąt lat, dlatego może pochwalić się sporym doświadczeniem i to nie tylko w kraju rodzimym, ale też za granicą. 

 

Stentor

Firma Stentor powstała na początku lat 60. XX wieku, a jej założycielem był Michael Chapman Doughty. Prowadzenie swojej firmy rozpoczął od współpracy z rodziną, która pomagała w rozwoju biznesu. Z czasem marka Stentor stała się jednym z najbardziej znanych dystrybutorów akustycznych instrumentów muzycznych na terenie Wielkiej Brytanii. W ofercie przedsiębiorstwa można znaleźć wysokiej jakości instrumenty smyczkowe, które z pewnością docenią osoby uczące się gry i chcące polepszyć swoje umiejętności. Stentor oferuje m.in. altówki, skrzypce, kontrabasy i wiolonczele. Produkty tej marki są dostępne nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale też w kilkudziesięciu innych krajach. Za co muzycy doceniają Stentor? Podoba im się to, że oferta rynkowa jest rozbudowana, poszczególne produkty nie są drogie i dostępne są instrumenty dostosowane do różnego stopnia zaawansowania. 

Valencia

Na liście popularnych producentów kontrabasów musiała znaleźć się też firma Valencia. Oferuje ona także wysokiej jakości skrzypce (w tym elektryczne), wiolonczele i altówki. Ponadto asortyment obejmuje też różnego rodzaju akcesoria, z których korzystają muzycy. Wszystkie produkty są wykonane z należytą starannością, stąd też pozycja tego producenta na rynku jest dobra. Wracając do kontrabasów, mają one zwykle korpus zrobiony ze sklejki, dzięki czemu są stosunkowo lekkie i tym samym łatwe w przenoszeniu. Są one też wyposażone w specjalne otwory w podstrunnicy, dzięki czemu można łatwo zamontować przystawkę magnetyczną. Nierzadko w zestawie znajduje się smyczek, kalafonia, a także solidny pokrowiec. Futerał pozwala na bezpieczne przenoszenie i przechowywanie instrumentu. 

 

Yamaha

Chyba nikomu, kto choć w małym stopniu interesuje się muzyką i instrumentami, nie trzeba przedstawiać firmy Yamaha. Działa ona od wielu lat i cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Swoją działalność przedsiębiorstwo rozpoczęło w 1887 roku. Założycielem marki był Torakusu Yamaha, to od jego nazwiska wzięła się nazwa firmy. Początkowo założyciel przedsiębiorstwa zajmował się naprawą organów piszczałkowych, z czasem sam zaczął budować instrumenty. Wraz z upływem lat oferta rynkowa Yamaha się poszerzyła, dzisiaj asortyment jest rozbudowany i dostosowany do potrzeb muzyków o różnym stopniu zaawansowania. W procesie produkcji firma wykorzystuje najnowocześniejszych rozwiązania i technologie. Działalność Yamaha z czasem ewoluowała, obecnie jest kilka obszarów, w których działa firma:

  • produkcja i sprzedaż różnego rodzaju instrumentów, a także chipsetów, kart i urządzeń audiowizualnych,
  • tworzenie i kierowanie szkołami muzycznymi,
  • rynek motoryzacji.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments